()

Intel, CES 2021 etkinliğinde 11. nesil Core teknolojilerini içeren çok sayıda yeni mobil işlemciyi duyurdu. Kurumsal müşteriler için Intel Core vPro CPU’ları, oyun için yeni Core-H serisi işlemciler ve eğitim sistemlerini hedefleyen yeni N serisi Pentium Silver ve Celeron işlemciler bu etkinlikte resmen tanıtıldı.

11. nesil Intel işlemciler neler sunuyor?

Intel, 11. Nesil Core H serisi işlemcilerle ultra taşınabilir dizüstü bilgisayarların oyun yeteneklerini geliştirmeye odaklanıyor. Bu işlemciler Intel’in 10nm SuperFin teknolojisi üzerine inşa edilmiş. Ayrıca oyun için çok önemli olan özel GPU’ya daha hızlı bağlantı ve daha düşük gecikme sağlayacak olan PCIe Gen 4 teknolojisini içeriyor. Bağlantı seçeneklerini genişleten entegre WiFi-6 desteği ve Thunderbolt 4’e sahip olacak ve yerleşik Turbo Boost Max 3.0 teknolojisi ile 5 GHz’e kadar turbo frekanslarına ulaşabilecek.

Ticari ve kurumsal müşterileri için Intel, 11. Nesil Intel Core vPro işlemcileri ve Intel Evo vPro platformunu tanıttı. Intel’in 11. nesil Core teknolojisinin 10nm SuperFin teknolojisi, Wi-Fi 6 / 6E (Gig+) ve 8 kat daha iyi AI performansı gibi yeni iyileştirmelerini sunuyor.

intel

Ayrıca, 11. Nesil Core vPro işlemciler, Intel’in Control Flow Enforcement Teknolojisine ve dizüstü bilgisayarları fidye yazılımı ve kripto madenciliği saldırılarına karşı koruyabilen silikon özellikli bir AI tehdit algılama sistemi olan “Donanım Kalkanı” teknolojisine sahip.

Etkinlik sırasında Intel’in Evo vPro platform sertifikasına sahip yeni iş dizüstü bilgisayarları da tanıtıldı. Bu dizüstü bilgisayarlar Intel’in vPro platformunun tüm avantajlarını ve özelliklerini, Intel’in Evo Platformunun sunduğu tüm deneyimleri tek bir pakette sunuyor.

Son olarak Intel, eğitim müşterileri için yeni N serisi Pentium Silver ve Celeron işlemcilerini tanıttı. Intel’in 10nm mimarisi üzerine inşa edilen bu işlemciler genel uygulamalarda yaklaşık yüzde 35 performans artışı ve genele göre yüzde 78’e kadar daha iyi grafik performansı sağlyor.

Intel’in açıklamasına göre yüzde 19 IPC iyileştirme özelliğine sahip olacak olan 11. Nesil Intel Core S-serisi masaüstü işlemcileri de tanıtıldı. Ayrıca, yüksek performanslı çekirdekleri ve yüksek verimli çekirdekleri tek bir üründe birleştirecek olan “Alder Lake” CPU’larının yılın ilerleyen günlerinde piyasaya çıkacağı da bu etkinlikte doğrulandı.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: