()

Bildiğiniz gibi yeni gizlilik sözleşmesi, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ın başını derde soktu. Kullanıcı verilerinin Facebook ile paylaşılacağını ifade eden şirket, çoğu kullanıcının bu dayatmayı kabul etmemesi sonucu büyük bir tepki ile karşılaştı. Sözleşmeyi onaylamak istemeyen kişilere 8 Şubat gününe kadar mühlet verilmesi de tepkiyi arttırdı ve bildiğiniz gibi WhatsApp, geri adım atmak durumunda kaldı. Sözleşmeyi onaylamak için belirlenen yeni son tarih ise 15 Mayıs olarak açıklandı.

15 Mayıs sonrası ne olacak? WhatsApp açıkladı!

Popüler mesajlaşma uygulaması tarafından ifade edilen bu tarihe de az bir zaman dilimi kaldı. Doğal olarak gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcılar da 15 Mayıs’tan sonra ne olacağını fazlasıyla merak ediyor. WhatsApp tarafından yapılan açıklama ise merakınızı bir nebze olsun giderebilir.

Eğer bir geri adım daha atılmazsa, sözleşmeyi onaylamamış olan hesaplar 120 gün boyunca pasif hale getirilecek. Pasif olan hesaplar ise bildirim almaya devam edebilecek ancak hesabın sahibi gelen mesajları açıp okuyamayacak. Eğer bu 120 gün içerisinde de sözleşme onaylanmazsa, hesap kalıcı olarak silinecek.

WhatsApp tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kan kaybetmeye devam ediyor. Eğer bu anlayış ile devam ederlerse de yerini Telegram’a kaptırmaması için hiçbir sebep yok. Zira henüz çok kısa bir zaman önce tarihin en önemli dijital göçlerinden birine tanık olmuştuk. 15 Mayıs sonrasında ikinci bir dalga olabilir mi? Bunu bekleyip göreceğiz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: