()

Bilindiği üzere 2020 yılı tüm dünya için kabus gibi bir yıl oldu. Koronavirüs salgınının dünya çapında etkili olması bu durumun ne büyük sebebi.

Koronavirüsün dünya çapında yayılmasını önlemek amacı ile, birçok ülkede sokağa çıkma yasakları uygulandı. Uygulanan sokağa çıkma yasakları sebebiyle de sinema salonları kapalı kaldı. Hal böyle olunca dünya çapında milyonlarca insan televizyon ekranlarından, bilgisayarlarından ya da telefonlarından film ve dizi platformlarına yöneldi.

Ülkemizde ise bu film ve dizi platformlarının başında; Netflix, Blu TV, PuhuTV, Filmbox Live, Amazon Prime, Disney Plus, beIN CONNECT, D-Smart GO, Tivibu GO, Turkcell TV+, Vodafone TV, YouTube Premium gibi isimler yer aldı.

İstatistikler, video internet içeriklerinin izlenme sayısında geçtiğimiz yıla oranla ciddi bir artış olduğunu gösteriyor. Özellikle de dizi ve filmlerin rekor seviyede izlenme oranlarına sahip olduklarını söyleyebiliriz.

Sadece İngilizce dışında dil kullanılan yapımlar dahi, geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 50 oranında artış göstermiş durumda. Kullanıcıların genel anlamda tatil ve gezi içerikli yapımlara yoğun bir ilgi gösterdiğini görüyoruz. Elbette bunda seyahat kısıtlamalarının etkisinin ciddi bir etkisi olduğunu düşünüyoruz.

Bu yapımların yanı sıra, yemek tarifi videoları, eğitim içerikli videolar ve eğlence programlarına olan ilginin de geçtiğimiz yıllara oranla ciddi bir artış gösterdiğini belirtelim. Elbette bu durumun da şaşırtıcı olmadığını söyleyebiliriz. Zira sokağa çıkma yasakları sebebi ile evlerimizde kaldığımız günlerde, kısıtlı yaşam koşulları, insanların bu tür içeriklere yönelmesine sebep olmuştur.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan, 2020 yılında Blu TV’de en çok izlenen 10 diziin hangileri olduğuna hep birlikte göz atalım.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: