()

Genel olarak ürettiği akıllı telefon ve bilgisayar modelleriyle tanınan Huawei pek çok ürün kategorisinde cihazlar geliştiriyor. Çinli üreticinin en son giriş yaptığı pazar ise akıllı gözlük sektörü oldu.

Aslına bakılırsa Huawei’nin bu sektöre öncülük ettiği de söylenebilir. Çünkü hali hazırda akıllı gözlük üreten 2. bir firma bulunmuyor. Gerçi Huawei’nin ürettiği akıllı gözlüğün ne derece “akıllı” olduğu da tartışılır.

Dilerseniz Huawei imzası taşıyan Gentle Monster Eyewear 2 için hazırladığımız inceleme videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da bahsettiğimiz üzere Huawei’nin yeni geliştirdiği akıllı gözlük öyle aman aman büyük şeyler vaat etmiyor. Hatta 600 TL’ye satılan Huawei Freebuds 3 Lite ile karşılaştırdığımızda bile Gentle Monster Eyewear 2 performans anlamında geride kalıyor.

Genel olarak gözlük müzik dinlemek ya da telefon görüşmesi yapmak için çok uygun değil. Çünkü dış sesleri çok fazla alıyor. Ayrıca sesiniz de karşı tarafa net bir şekilde gitmiyor.

Bu gözlüğün yapabildikleri ile fiyatını karşılaştırdığımızda arada büyük bir uçurum var. Huawei akıllı gözlük fiyatı olarak 5000 TL’lik bir etiket belirlemiş. Aynı özelliklere sahip gözlükler Ali Baba’da 70 dolara satılmakta. 

Tabi ki gözlük olarak güneşten gelen zararlı ışınları engellemesi işlevi de mevcut. Zaten bu tarzda en kral gözlüğü de 1500 TL’ye satın alabilirsiniz. Yani bu ürün çok da tutacak bir ürüne benzemiyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: