()

Bilindiği üzere Japonya da aynı Türkiye gibi deprem kuşağında bulunan ülkelerden biri. Hatta Japonya’da Türkiye’ye oranla çok daha yıkıcı depremler gerçekleşiyor. Görünen o ki Japonlar için bu depremler artık sıradan günlük sarsıntılar haline gelmiş durumda.

Öyle ki Japon vatandaşları 7.1 şiddetindeki yıkıcı depremlerde bile umursamaz tavırlar sergiliyorlar. Deprem sırasında yaptıkları tek şey kafalarına raflarda yer alan kitap ve benzeri maddelerin düşmemesi için korunmak.

7.1 şiddetinde deprem oldu kılı bile kıpırdamadı!

Kısa bir süre önce Japonya’da gerçekleşen 7.1 şiddetindeki depremde de benzer bir olay yaşandı.

Bir japon vatandaşı şiddetli deprem sırasında takındığı cool davranışlarla internette de viral haline geldi.

Dilerseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Genelde bizler bu tarz soğuk kanlı davranışlara pek de alışkın değiliz. Keza bizde deprem oldu mu insanlar genelde camlardan aşağı atlıyorlar.

Elbette bu kadar cool olabilmek zor. Malum Japonya’daki apartmanlar ile ülkemizdeki apartmanların sağlamlık dereceleri aynı değil. Hala düşük şiddette gerçekleşen depremlerde dahi yüzlerce kişi hayatını kaybediyor.

Dolayısıyla bu seviyeyi, bu cool davranışları yakalamak için öncelikle depremle yaşamaya alışmamız gerekli. Sonrasında ise bizim vatandaşlarımız da depremleri bu şekilde umursamamaya başlayacaklardır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir deprem karşısında sizin tepkiniz nasıl olurdu? En yakın çıkıştan kendinizi dışarı mı atardınız, yoksa normal bir şekilde depremin geçmesini mi beklerdiniz?


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: