()

Oyun yayıncısı Activision Blizzard, oyun sunucuları ve diğer teknik ihtiyaçları konusunda hizmet vermesi için Google’ın bulut platformuyla yeni bir anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında YouTube da Activision Blizzard’ın e-spor faaliyetlerinin özel yayıncısı olarak konumlandı. 

Bundan sonra YouTube, Overwatch League ve Call of Duty League’in gelecek sezonlarını yayınlayacak. YouTube’un bu anlaşma sayesinde oyun yayın platformu konusunda lider pozisyonda olan Twitch karşısında elini güçlendirdiğini söylemek mümkün. Bu arada Twitch’in 2014 yılında Amazon tarafından satın alındığını hatırlatalım. 

Her ne kadar YouTube, dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci sitesi ve dünyanın en büyük video yayın platformu olsa da konu e-spor yayıncılığı olduğunda Twitch’in gerisinde kalıyordu. Uzun süredir yaptığı canlı yayınlarla oyun sektörü haline gelen Twitch, Overwatch League’in ilk iki sezonu için Activision Blizzard ile özel yayıncılık anlaşması imzalamıştı.

Esports lives on @YouTubeGaming.

Welcome to the family, Overwatch League, Call of Duty League, and Hearthstone Esports.

Let’s get this thing going with the inaugural season of the Call of Duty league kicking off today! https://t.co/9PAUaaQSz0https://t.co/p9kSbD9aAi pic.twitter.com/rBVpf0Re3H

— Ryan Wyatt (@Fwiz) January 24, 2020

Görünen o ki; 2015 yılında piyasaya sürdüğü YouTube Gaming ürününde hüsrana uğrayan ve uygulamayı bu yıl kapatan YouTube, henüz oyun sektöründen vazgeçmiş değil. Geçtiğimiz aylarda oyun sektörünün önde gelen içerik üreticileri Jack “CouRage” Dunlop ve Lachlan Power ile özel yayıncılık anlaşması imzalayan YouTube, sadece videoların değil canlı yayınların da öne çıkan platformu olmayı hedefliyor. 

 YouTube’un oyun direktörü Ryan Wyatt yaptığı açıklamada 200 milyondan fazla oyunculunun yılda 50 milyar saatlik oyun içeriği tükettiğini açıkladı. YouTube’un Activision anlaşmasının, teknoloji devleri Google, Amazon ve Facebook arasındaki canlı yayın rekabetine yeni bir yön vereceğini söylemek mümkün. 
Source link

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: