()

Adobe’un, yıllara meydan okuyan Adobe Flash Player uygulaması 1 Ocak 2021 itibariyle tarih oldu. Artık hiç güncelleme almayacak olan Flash Player, web sitelerinde de hiç bir şekilde kullanılmayacak. Güvenlik açıkları ile sık sık karşılaşan Flash Player artık yerini daha az enerji tüketen ve daha hızlı olan HTML5’e bırakacak. Ancak Adobe Flash Player hala Windows ve macOS PC’lerde kurulu.

Uygulamanın kurulu olması olası güvenlik açıklarını da beraberinde getiriyor. Bu yüzden uygulamayı silmeniz şart. Biz de bu içeriğimizde Flash Player’ı hem Windows hem de macOS’ten nasıl kaldıracağınızı anlatıyoruz. Güvenliğinize önem veriyorsanız mutlaka ama mutlaka Flash Player’ı silmeniz gerekiyor.

Windows üzerinde Adobe Flash Player kaldırma

Windows üzerinde uygulama kaldırmak oldukça basit. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Windows’ta başlangıç butonuna tıklayın. Ardından Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler’i seçin. Karşınıza açılan ekrandan Adobe Flash Player ile ilgili olan tüm uygulamaları kaldır seçeneği ile kaldırın. Daha sonrasında Windows’u yeniden başlatın. İşte bu kadar basit. Şimdi geçelim uygulama kaldırmanın biraz daha komplike olan macOS’e.

Adobe Flash Player kaldırma

Mac üzerinde Adobe Flash Player kaldırma

Mac üzerinden Flash Player’ı kaldırmak için öncelikle macOS sürümünüzü belirlemeniz gerekiyor. macOS sürümünüzü belirledikten sonra; Mac OS X 10.1 ile 10.3, OS X 10.4 ile 10.5 ve OS X 10.6 ve sonrası sürümlerinin kaldırma araçlarını üzerlerine tıklayarak indirin.

macOS sürümünüze uygun Flash Player kaldırma aracınızını indirdikten sonra açın. Açılan ekranda yer alan “Uninstall” seçeneğine tıklayın ve kaldırma işleminden sonra Mac’i yeniden başlatın.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: