()

Apple’ın uzun zamandır kendi adını taşıyan kablosuz kafa üstü kulaklığını tanıtması bekleniyordu. Cupertinolu firma bu beklentileri boşa çıkarmadı ve geçtiğimiz yılın son haftalarında AirPods Max modelini tanıttı. Türkiye’de 5.699 TL’lik satış fiyatı ile oldukça niş bir kitleye hitap eden bu kulaklığın sunduğu özellikler ile fiyatının hakkını maalesef ki vermediği ortaya çıktı.

Apple ve YouTube’un desteklediği AAC ses kodekini destekleyen bu kulaklık ile maalesef ki yüksek çözünürlüklü müzik dinlemek mümkün değil. Odyofillere hitap eden kulaklıklar kadar pahalı olup, çözünürlük konusunda sınıfta kalan AirPods Max’in bugün büyük bir sorun ile gündeme geldi.

Bildiğiniz gibi kafa üstü kulaklıklar uzun süreli kullanımda kulak bölgesinde terletme yapar. AirPods Max, bu terletmeyi minimuma indirmek için deri yerine sünger yapılı pedler kullanmıştı. Ancak bu pedlerin teri su gibi çektiği ortaya çıktı. Reddit’te kullanıcılardan bazıları teri aşırı bir şekilde pedlerin emdiğini ve kuruma sürecinde ise kulaklığın sürücülerine zarar verdiğinden şikayet etmeye başladı.

Apple cephesinden henüz bu konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Ancak sattığı ürünün birebir ücretsiz değişim veya tamir ile her zaman arkasında olan Apple’ın kısa süre içerisinde sorun için bir çözüm sunması bekleniyor.

AirPods Max

Apple’dan kaynaklı olan bu sorunu çözmek için muhtemelen ped değişimi yapılacaktır. Sonuçta kulaklığın tasarım hatasından kaynaklanan bir hata söz konusu değil. Muhtemelen pedlerde kullanılan malzeme hem terletme hem de teri fazlasıyla emmeye meyilli. 


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: