()

Google, geçen ay yıllık geliştirici konferansı sırasında yeni Android 12 işletim sisteminin ilk beta sürümünü açıkladı. Son zamanlarda şirket, belirli markaların akıllı telefonları için mevcut olan beta 2 güncellemesini kullanıma sunmaya başladı.

İşte Samsung’un Android 12’yi sunacağı ilk model

Şimdi, Max Weinbach’tan gelen yeni bir rapor, Samsung’un Galaxy S21 serisi akıllı telefonlar için Android 12 üzerinde çalışmaya başladığını iddia ediyor. Android 12’nin hala beta sürümünde olması ve resmi sürümün Eylül ayında bekleniyor olması ise dikkat çekici. Güney Koreli teknoloji devinden güncelleme için resmi zaman çizelgesi henüz gelmedi ancak, Samsung’un Android 12’yi özel kullanıcı arayüzünün yeni bir sürümü olan One UI ile piyasaya sürmeye başlaması bekleniyor.

Samsung’un Ekim veya Kasım aylarında Samsung Geliştirici Konferansı’nı (SDC) düzenleyeceği bildiriliyor. Görünüşe göre, kullanıcılarının Android 12 tabanlı One UI 4.0 için o kadar uzun süre beklemesi gerekmeyecek. İlk geliştirici beta, Ağustos ayında gelecek.

Galaxy S21 serisi akıllı telefonları, şirketin amiral gemisi serisindeki en yeni serisi olacak ve telefonların üç yıl boyunca güncellenme garantisi mevcut. Şirket, Galaxy S serisinde Galaxy S10 ve Galaxy S20’ye de Android 12’yi sunacak.

Android 11, Galaxy S20 serisiyle birlikte sunulmaya başlandı. Bu nedenle Güney Koreli devin Samsung Galaxy S21 serisiyle Android 12’yi piyasaya sürmeye başlaması da mantıklı bir hareket olacak.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: