()

Google, geçtiğimiz günlerde Pixel modelleri için Android 12 sürümünün beta testlerine başlamıştı. Mart ayındaki Google I/O etkinliğine kadar Android 12’nin yeniliklerini resmi olarak duyurmayacak olan Google, geliştiricilerin sistemi keşfetmesini bekliyor. Bugün ise Android 12 ile gelecek olan bir özellik daha keşfedildi.

Mevcut cep telefonlarının çoğu, herhangi bir fiziksel düğme olmadan tam ekrana sahip olduğundan, hareketle gezinme sistemi çok önemli hale geliyor.

Kullanıcılar telefonu kullanabilmek için ekranın kenarından sağa veya sola kaydırması gerekiyor. Ancak bu, bazı uygulamalarda düğmelerin ve işlevlerin yanlış çalışmasına yol açabiliyor. Son raporlara göre, Android 12 geliştiricileri önizlemesi bu sorunu çözmek için bir özellik ile birlikte geliyor.

Google, kullanıcının niyetini tahmin etmek ve yanlış dokunuşlardan kaçınmak için makine öğrenimini kullanmaya çalışıyor. Quinny899 adlı bir geliştirici, TensorFlow Light modülünde 43.000 uygulamanın adını listeleyen bir dosya buldu. Geliştirici, bunun Google’ın eğitim için makine öğrenimi modellerini kullandığı uygulamaların bir listesi olduğundan şüpheleniyor.

Sistem, kullanıcının kaymasının başlangıç ​​ve bitiş noktalarını tespit edecek, modeli bulmaya çalışacak ve kullanıcının geri dönmeyi mi yoksa uygulamada etkileşimde bulunmayı mı düşündüğünü belirleyecek.

Android 12

Android 12 sistem kullanıcı arayüzünde yer alan akıllı hareket tahmini işlevi ile artık kaydırma hareketleri daha doğru bir şekilde gerçekleşecek. Bu özellik açıldığında, sistem hareket işlemlerini birden çok göstergeye göre değerlendirecek.

Şu an itibariyle, bu özellik Android 12’de varsayılan olarak aktif değil. Ayrıca, Android 12 yalnızca geliştirme aşamasında olduğundan, bu özellik şimdilik varsayılan olarak kapalı durumda.

Google muhtemelen bu özelliği Android 12’nin nihai sürümüne kadar test edecek ve son sürümde direkt olarak açık bir şekilde gelecek.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: