Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Android Wear iOS’e Geliyor!

Geçtiğimiz aylarda LG G Watch, Samsung Gear Live ve Moto 360 ile tüketiciler ile buluşan Android Wear, şu an sadece Android akıllı telefon kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

Bu durumun sebebi Apple ve Microsoft’un yaratıığı engeller mi yoksaGoogle’ın pazarlama taktiği mi derken Android tarafından gelen haber her şeyi açıklığa kavuşturdu diyebiliriz

moto-360-sdn-intro

Geçtiğimiz hafta Huffington Post’a konuşan Jeff Chang, Google’ın Android Wear’i sadece Android uyumlu olarak sunmayı sürdürmeyi planlamadığının sinyallerini verdi.

Yaptığı açıklamada, her zaman mümkün olduğunca çok kişiye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Chang, bu yüzden de Android Wear’in iOS uyumlu hale gelmesinin önünün tamamen kapalı olmadığını dile getirdi.

Android Wear ürün müdürü Chang ayrıca bu konunun önünde teknik sınırlamalar ve API sınırlamaları gibi engellerin olduğunu ve bunlarıntamamen kendilerine bağlı olmadığını da belirtti.

apple-watch-intro

Jeff Chang’in yaptığı açıklamalara bakacak olursak Google, iOS platformu için de Windows Phone platformu için de bu duruma sıcak bakıyor ancakApple ve Microsoft’un nasıl bir tepki vereceği konusunda tahmin yürütmemiz kolay değil.(www.shiftdelete.net)

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir