()

Apple geçtiğimiz yılın son çeyreğinde tanıttığı iPhone 12 modelleri ile birlikte şarj adaptörünü kutu içeriğinden çıkardığını açıklamıştı. Bu karar sonrasında başta Xiaomi olmak üzere pek çok firma Apple ile dalga geçen paylaşımlarda bulundu.

Gelin görün ki sadece birkaç ay sonra Xiaomi de Mi 11 kutusundan şarj adaptörü çıkmayacağını açıkladı. Haliyle bu açıklama tepki çekti. Hatta pek çok kullanıcı Xiaomi’yi Apple’ı taklit etmekle suçladı.

Apple Xiaomi CEO’sunun fikrini çalmış!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin en yetkili ismi olan Lei Jun bir televizyon programına katıldı. Jun TV programında Xiaomi’nin Mi 11 kutusundan şarj cihazını çıkartma kararına da değindi.

Jun aslında bu fikrin Apple’a değil kendisine ait olduğunu söyledi. 2015 yılında Weibo üzerinden bu konu ile ilgili bir anket başlattığını da hatırlatan Jun, kullanıcılardan olumlu dönüşler alamayınca projenin rafa kaldırıldığını söyledi.

Görünen o ki Xiaomi, Apple’dan cesaret alarak bu fikri tekrardan raftan indirip hayata geçirdi. Aslında bu çok da şaşıracak bir durum değil. Sonuçta Apple bu tarz şeylerde öncü olmayı seven bir isim. Hatırlanacağı üzere telefonlardaki 3.5mm’lik kulaklık girişini ilk kaldıran isim de Apple olmuştu.

Apple, bu fikri Xiaomi CEO’sundan mı aldı bilinmez lakin şarj adaptörünün kutudan çıkarılması çok da olumlu bir gelişme değil. Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz nedir? Dilerseniz bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: