()

Tüm dünya WhatsApp alternatifi uygulamalara yönelmeye başladı. Bu alternatifler arasında Türkiye’de Turkcell’in geliştirdiği BiP uygulaması ön plana çıktı. Peki, BiP nedir? BiP nasıl kullanılır ve indirilir? BiP ücretli mi? 

BiP nedir?

Turkcell’in geliştirmiş olduğu BiP mesajlaşma uygulaması, çapraz platformlar arasında iletişimi sağlıyor. Hem Android hem iOS platformlarında yer alan BiP, Turkcell’in geliştirmesine rağmen, tüm operatörler tarafından kullanılabiliyor. Yani Türk Telekom hatta sahip olsanız bile BiP’i kullanabilirsiniz.

App Store, Play Store ve Huawei’ye özel AppGallery’de yer alan BiP diğer mesajlaşma uygulamaları gibi ücretsiz olarak yer alıyor. Yani BiP’i kullanmak tamamen ücretsiz.

Anında çeviri özelliği ile herkes ile mesajlaşın

BiP’te; kaybolan mesaj, caps yaratma, BiP kullanıcıları ile mesajlaşma, grup mesajlaşması, konum paylaşma, oyunlar, para transferi gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca BiP’te çeviri özelliği de bulunuyor. Yani Türkçe dışında farklı dillerden biriyle konuşurken anında çeviri özelliğini kullanabiliyorsunuz.

BiP Nedir

BiP acil durum özelliği ile her zaman yanınızda

BiP’te yer alan Acil Durum Butonu; acil durumda ulaşmak istediğiniz kişilere anında konum bilgisi gönderme ve internet üzerinden BiP aracılığı ile arama imkanı sunuyor. Tek tıklama ile önceden belirlediğiniz kişilere anında ulaşabilirsiniz. 

iOS 11 ve üzeri iPhone/iPad ve Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılan BiP, gizlilik konusunda rakiplerinin gerisinde kalıyor. Çünkü BiP üzerinden gönderdiğiniz fotoğraf ve videolar dahil olmak üzere verileriniz toplanım işleniyor.

BiP’in gizlilik sözleşmesinde yer alan “Yaratmış ya da paylaşmış olduğunuz video, görsel (CAPS’ler ve sticker’lar da dâhil), ses, metin, bilgi ya da programların (“Kullanıcı İçeriği”) Kabul Edilebilir Kullanım Kurallarına (aşağıda açıklandığı şekilde) uyduğunu kabul etmektesiniz.” ifadesi maalesef ki kullanıcıları biraz düşündürecek gibi görünüyor. Ayrıca BiP’te uçtan uca şifreleme sistemi de bulunmuyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: