()

Bir dönem Facebook üzerinden oynanan Flash temalı oyunlar hayli popülerdi. Bu oyunların başında da 2009 yılında kullanıma sunulan Farmville geliyordu. Aslında oyun son derece basit bir temaya sahipti. Fakat insanlar bu oyun için gece uykularını bile aksatır olmuşlardı.

Bir dönemin efsanesi FarmVille bugün kapanıyor!

Farmville’in temeli size ait olan bir bahçeyi ekip biçmeye dayanıyordu. Yetiştirdiğiniz ürünlerle para kazanıyor. Farklı mahsüller ekip biçerek bahçenizi büyütüyordunuz. Tamamen ücretsiz olan bu oyun 7’den 70’e herkes tarafından benimsenmişti.

Bazı mahsüllerin yetişme süresi saatler hatta günler sürebiliyordu. Tam olarak bu sebepten ötürü toprağınızın bir an bile boş kalmaması lazımdı. Toprağının boş kalmamasını isteyen oyuncular gece vakti saat kurarak uyanıyor ve olgunlaşan mahsüllerini toplayıp yerlerine yenisini ekiyorlardı.

Fakat günümüzde herşeyi hızlı bir şekilde tükettiğimiz gibi Farmville’i de tükettik. Zamanla oyuna alan ilgi iyiden iyiye azaldı. Fakat yapımcılar yine de oyunu kapatmadı. Ta ki bugüne kadar.

Adobe Flash’ın kapanmasıyla birlikte Farmville de tarihin tozlu yapraklarının arasındaki yerini almış olacak.

Elbette şu anda Farmville tarzında onlarca ve belki de yüzlerce oyun olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Fakat bu oyun türünün ilk örneklerinden biriydi ve o zaman için özgün bir yapıya sahipti.

Şu anda pek çok bahçe oyunu varsa bunların büyük bir kısmının ilham kaynağı muhtemelen Farmville’dir diyebiliriz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: