Birden fazla Instagram hesabı yönetmek isteyenler için 4 araç

Sosyal medya yönetiminin en zor şeyi birden fazla hesap yönetiyor olmak. Bu yönetimi sadece ajans çalışanları için düşünmeyin. Tahmin ettiğinizden çok fazla bireysel kullanıcı farklı farklı bir çok hesaba sahip ve her bir hesap için ajans çalışanları gibi yönetim yapmaya çalışıyor. (Evet, bazıları çok çok iyi yapıyor bu işi.)

Çok basit bir hesap yaparsak 2 Facebook sayfası, 2 Twitter hesabı, 2 Instagram hesabı ki bu sayıları gerçekten az olarak düşünüyorum toplam 6 hesap yapıyor. Bu hesaplardan Twitter ve Facebook çok büyük yük değil çünkü Facebook ve Twitter 3. parti uygulamalar ile başlayan ve şu anda kendi bünyelerinde sundukları çoklu hesap yönetimi hizmetleri ile bu sorunu çözmüş durumda.

Ayrıca mobil platformlardan da bu konuda hiç sorun yaşamıyorsunuz. Ama ya instagram? Tabiri caiz ise sosyal medyacıların büyük çilesi instagram için şu anda tam anlamıyla iyi hizmet veren bir uygulama bulunmuyor. Bulunmamasının tabi ki nedeni yine instagram çünkü API incelediğiniz zaman yazılımcılara böyle bir imkan vermediğini görüyoruz. Yoksa bu konuyu kimse düşünmediğinden değil.

Aşağıda, tam olarak hayat kurtarmasa da işinize yarayabilecek bir kaç instagram uygulamasını paylaşmak istiyorum. Bu uygulamalar aracılığıyla çoklu hesap yönetimi işlemini büyük ölçüde çözebilirsiniz. Yorumlar, cevaplar, takipler vs bir çok işlemi yapabiliyorsunuz hatta zamanlama belirleyip size paylaşım hatırlatmayı bile sağlayabiliyorsunuz ama tahmin ettiğiniz gibi logout/login olmadan farklı hesaplarda fotoğraf paylaşımı yapma imkanı sağlamıyor. Yakın zamanda instagram’ın bu özelliğini yayına alması muhtemel.

Fotogramme (Free – 9.7 MB)

Birden fazla hesap yönetebildiğiniz bu uygulamanın önemli özelliklerinden bazıları şöyle:

-Sosyal medyanın en büyük paradoksu burada da karşımıza çıkıyor. Sizi takip edenler ve etmeyenleri burada listeleyebiliyor, kolaylıkla sizi geri takip etmeyenleri unfollow etme zevkine erişebiliyorsunuz.
-Like’larınıza göre favori hesaplarınızı listeleyebiliyor, kullanıcıları favori listenize alarak yakın takibe alabiliyorsunuz.
-Belli hashtag’leri takibe alabiliyor, paylaşılan fotoğraf ve videoları kolaylıkla albümünüze kayıt edebiliyorsunuz.
-Tabi ki beklediğiniz ana özellikler olan çoklu hesap görüntüleme, like, comment, follow, bloklama gibi özellikler de mevcut.

Primary ($1.99 – 7.0 MB)

-Birden fazla hesap yönetebildiğiniz bu uygulamada diğer uygulamalardan ayrılan en önemli özellik toplu video gizleme özelliği.
-Daha önce okumadığınız yorumları burada kolaylıkla görüntüleyebiliyor böylece hiç bir yorumu kaçırmıyorsunuz.
-Son baktığınız fotoğraflar ve videoları görebiliyor arkadaşlarınızın paylaşımlarını kaçırmıyorsunuz. Like vermezseniz bozulabilirler.
-Ana akıştan kişi, tekil fotoğraf veya belirlediğiniz bir hashtag’i barındıran paylaşımları kaldırabiliyorsunuz.
-Instagram’ın neden izin vermediğini pek anlayamadığım tıklanamayan linklere bu uygulama aracılığıyla tıklayabiliyorsunuz.

Padgram (Free – 9.4 MB – Kindle için)

-Kindle kullanıcıları da unutulmamış ve güzel özellikler barındıran bir uygulama hazırlanmış. En önemli özelliği de takip ettiğiniz hesaplardan özel kolajlar oluşturup hızlıca paylaşabilirsiniz.
-Farklı kategorilere göre popüler fotoğrafları takip edebilirsiniz.
-Farklı hashtag’leri takibe alabilirsiniz. Genel özellikleri barındırdığını da söyleden geçmeyelim.

Gramfeed (Tarayıcı Tabanlı)

Instagram çok uzun süre tarayıcıdan herhangi bir işlem yaptırmazken ani bir karar ile tarayıcıdan hesabınızı görüntüleme, comment ve like gibi işlemleri yapabiliyorsunuz. Gramfeed uygulaması da tarayıcıdan birden fazla hesabı yönetebilme imkanı sunan nadir uygulamalardan biri. Çok farklı bir hizmeti sunmamakla beraber mobil uygulamanızdan bu işlemleri yapmak zor geliyorsa bu site sayesinde tarayıcıdan yorumlarınızı yönetebilirsiniz.

 

Kaynak : SosyalMedya.co