()

Elektronik para birimi olan Bitcoin’in geleceğin genel geçer para birimi olarak kabul görmesi bekleniyordu. Hal böyle olunca Bitcoin’deki yükseliş de bir hayli fazla oldu. Bugün Bitcoin, yeni bir rekor kırarak tam 33.000 dolara ulaştı. Altın bazında ise an itibariye 1 Bitcoin 480 gram yani 17 ons altına eşit durumda.

Bitcoin’in bu yükselişi diğer elektronik para birimlerini de etkilemiş durumda. Ethereum ise güne rekor ile başlayıp 1.000 doları geride bırakmayı başardı.

2020 yılına girerken Bitcoin neredeyse 141 gram altının değerine sahipti. Bitcoin geçtiğimiz yıla 7.500 dolar seviyesinde başlayıp yüzde 310 civarı bir artışla 30.000 dolar seviyesi ile kapattı. Tüm yatırım araçlarından daha fazla kazandıran Bitcoin, yatırımcısının yüzünü daha uzun süreler güldürecek gibi görünüyor.

bitcoin

Bloomberg Intelligence’ın Analisti Mike McGlone, geçtiğimiz yılın son günlerinde Bitcoin’in, teknoloji meraklıları ve spekülatörler haricinde küresel portföy yatırımcıları tarafından da ilgi görmeye başlayabileceğini belirtmişti.

Görünüşe göre küresel çapta büyük oyuncuların da oyuna dahil olması ile Bitcoin’de büyük bir sıçrama yaşandı.

Bitcoin’e yatırım yapanlar ise; merkez bankaları para arzını artırırken enflasyon sabit kalsa bile elektronik para birimlerinin mevduatı sorduğunu ve hatta çoğu zaman diğer yatırım araçlarından bile daha fazla getiri bıraktığını söylüyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: