()

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, bildiğiniz gibi her yıl tanıttığı amiral gemisi modellerinde farklı işlemciler kullanıyor. Bazı ülkelerde Samsung’un kendi ürettiği Exynos, bazı ülkelerde ise Qualcomm’un tepe model Snapdragon işlemcisi kullanılıyor. Bu yılda da gelenek bozulmayacak ve Galaxy S21 ailesinde Exynos 2100 ve Snapdragon 888 yonga setleri kullanılacak.

Ocak ayı içerisinde tanıtılacak olan Galaxy S21 için bugün ilginç bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre Exynos 2100 yonga setini kullanan Galaxy S21 modelleri, Snapdragon 888’e göre daha fazla pil ömrü sunacak.

İddanın kaynağına göre; Exynos 2100, serinin bir önceki yonga seti Exynos 990’a göre yüzde 25 ila yüze 35 arasında daha fazla verimlilik sunacak. Ancak Snapdragon 888 ise Snapdragon 865’e göre yüzde 15 oranında daha fazla verimlilik vadediyor.

Galaxy S21

Durum böyle olunca Exynos 2100’ün pil tüketimi konusunda Snapdragon 888’den daha iyi olacağı söyleniyor. Tek fark pil tüketiminde yaşanmayabilir. Bildiğiniz gibi Galaxy S20 ailesinde Exynos yonga seti performans testlerinde daha yüksek puanlar almıştı. Bu farkın yeni modellerde olmayacağı söyleniyordu. Ancak görünüşe göre yine iki işlemci arasında yine fark olacak.

Samsung’un bu iddialara şimdilik yanıt vermediğini belirtelim. Muhtemelen telefonlar satışa sunulduktan sonra sentetik testler ile Exynos ve Snapdragon arasındaki farklar ortaya çıkacaktır. Umarız her iki işlemci de özellikle de verimlilik konusunda kullanıcılarını tatmin eder.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: