Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

COVID-19 salgınında ünlüler sosyal medya üzerinden ev konserlerine ve kitap okuma etkinliklerine başladı

COVID-19 salgınında hem insanları evde kalmaya teşvik etmek hem de evde kendini karantinaya alanlara destek olmak amacıyla  ünlüler sosyal medya üzerinden ev konserlerine ve kitap okuma etkinliklerine başladı. Yurt dışında Coldplay’in vokalisti Chris Martin bugün canlı yayın açarak parça istekleri almaya başlarken, ülkemizde Yalın canlı yayında önceden topladığı istek parçaları çaldı. 

Geçtiğimiz günlerde Yekta Kopan’ın da canlı yayında takipçilerine kitap okuduğunu hatırlatalım. Kendi kitaplarından birini okuyan Kopan, evde kendini karantinaya alan kişilerin hoş vakit geçirmesini sağlamıştı. 

Bu akşam saat 21’de instagram hesabım üzerinden canlı yayın açıp, bir öykümü okuyacağım. Evde kalma günlerimize iyi gelir diyenleri beklerim… (Instagram: yektakopan)

— Yekta Kopan (@yektakopan) March 16, 2020

Efsaneleşmiş Leyla ve Mecnun dizisinin oyuncularından Osman Sonant ise takipçileriyle canlı yayında buluşmak yerine #evdekal temalı bestesini paylaşmayı tercih etti. Sonant’ın ilerleyen günlerde canlı yayın üzerinden konser veren ünlüler arasına girmesi olası. 

Karantina günleri devam ettikçe, canlı yayın üzerinden farklı etkinlikler yapan ünlülerde de artış görülebilir. Umarız hem dünyada hem de ülkemizde bu zor dönemi atlatmak için birbirimize destek olmanın yeni yollarını keşfetmeye devam ederiz.

 


Source link

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir