()

Yapımcılığını ve geliştiriciliğini CD Projekt Red’in üstlendiği Cyberpunk 2077 uzun bir bekleyişin ardından bu ayın başında oyunculara sunuldu. Ancak çıkışının birçok kez ertelenmiş olun oyun, çıktığında çok fazla hata ve optimizasyon sorunları içeriyordu. 

Oyunun bu sorunlu çıkışının ardından Sony, oyunu PlayStation Store’dan kaldırdı ve kullanıcılarına paraları iade etti. Bu yaşananlardan sonra bugün ise CD Projekt Red’e konuyla ilgili ilk dava Rosen isimli hukuk firma tarafından açıldı.

Cyberpunk 2077 yüzünden CD Projekt Red’e ilk dava açıldı!

Rosen Law isimli hukuk şirketi tarafından açılan davaya göre CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’yi piyasaya sürmeden önce, oyunun ne kadar hatalı olduğunu bildiklerini ancak bu durumu oyunculardan ve yatırımcılardan gizlendiği söyleniyor. Bu sayede şirket bir nevi haksız kazanç elde etmiş oluyor.

Rosen Law tarafından açılan davanın şu an için bir baş davacısı yok. Ancak şirket, özellikle de yatırımcıların bu davaya dahil olmaları gerektiğinin altını çiziyor. Ayrıca dileyen oyuncuların da davaya dahil olabileceğini söyleyen Rosen Hukuk Bürosu, davaya dahil olmak isteyenlere de bir çevrimiçi form imkanı sunuyor. Bunlara ek olarak şirketin bulunduğu ülke olan Polonya‘da birçok yatırımcının aynı şekilde bir yasal süreç başlatma hazırlığında olduğu da bildiriliyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: