()

Salgın dolayısıyla evlerde geçirilen vakit bir hayli arttı. Böyle olunca evde daha çok aktivite arayışına giren insanlar film ve diziler için dijital yayın platformlarına yöneldiler. 

Dijital yayın platformlarının üyelik fiyatları belli oldu!

Birkaç yıl öncesine kadar çok fazla sayıda olmayan, dijital yayın platformlarının sayısı ise 2020 yılında oldukça arttı. Ülkemizde Acun Ilıcalı’nın yeni girişimi Exxen’in fiyatının belli olmasıyla birlikte sektördeki birçok platformunda fiyatları belli oldu.

Exxen

İlk olarak 1 Ocak tarihinde yayın hayatına başlayacak olan Acun Ilıcalı’nın dijital yayın platformu Exxen’in fiyatıyla başlayalım. Acun Ilıcalı’nın yakın zaman önce yaptığı bir paylaşımda Exxen’in aylık üyelik fiyatının 9.90 TL olacağını açıklamıştı. 

GAİN

Exxen’den sonra ülkemizde Gözde Akpınar tarafından hayata geçirilen dijital yayın platformu GAİN oluyor. GAİN’de kullanıcılar aylık veya yıllık olmak üzere çeşitli abonelik paketi seçeneklerine sahip olabilecekler. Platform şimdilik ücretsiz olarak kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Ancak Akpınar, ilerleyen zamanlarda içerik bazlı ödeme alınacağını söylemişti.

Mubi

Sadece filmlerden oluşan bir yayın platformu olan Mubi’de diziler bulunmuyor. Platformda yer alan filmler ise yalnızca belli bir süre kullanıcıların hizmetine açık oluyor. Belli bir sürenin ardından filmler siliniyor. Böylelikle belli bir süreyle yenilenen bir film serisi oluşturuluyor. 

Platformun aylık ücretiyse 25,99 TL olarak belirlenmiş. Yıllık üyelik olma seçeneği de olan platforma, yıllık olarak üye olursanız aylık 15,99 TL ödemiş oluyorsunuz.

Netflix

Netflix, tartışmasız dijital yayın platformlarında hem ülkemizde hem de dünya çapında en büyük platform olarak karşımıza çıkıyor. Orijinal dizileri ve filmleri ile milyonlarca aktif kullanıcısı olan platform son yıllarda Türkiye içeriklerine odaklanmaya başladı. 

Netflix’in ücretlerine baktığımızda ise karşımıza üç farklı seçenek çıkıyor. Yalnızca tek kişinin kullanabildiği üyeliği 17.99 TL, iki kişinin aynı anda kullanabildiği üyeliği 29.99 TL, dört kişinin aynı anda kullanabildiği üyeliği ise 41.99 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Amazon Prime

Amazon Prime ülkemizde henüz birkaç aydır kullanılıyor olsa da, aslında geçmişe dayanan bir yayın hayatı bulunuyor. Dijital yayın platformlarında en düşük üyelik ücretine sahip olan Amazon Prime’a yalnızca 7.90 TL’ye üye olabiliyorsunuz. Ayrıca tek bir üyelikle hem Amazon Prime’dan hem Prime Video’dan hem de Prime Gaming’ten yararlanabiliyorsunuz.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: