()

Fotoğraf tutkunlarının tercihi genellikle ya doğadaki minik bitkiler, ya küçük hayvanlar, ya da büyük nesnelerdeki küçük detaylar oluyor. Makro, daha geniş anlamı ile “doğa fotoğrafçılığı” günümüzde artık “belgesel fotoğrafçılık” kategorisi ile de tanımlanabilir.

Dikkatlice bakmadığınız veya baksanız dahi fotoğraflandığı gibi göremeyeceğiniz birçok detayı makro fotoğraflarda görüntülemeniz mümkündür. Makro fotoğraflar sayesinde etrafımızdaki tüm detayları bütün zenginlikleriyle, bütün renkleriyle ve sıra dışı halleriyle görebiliriz.

Makro fotoğrafçılık özellikle fotoğraf çekmeye yeni başlayan herkesi en çok heyecanlandıran ve çekmek istediği türlerden biridir. Makro fotoğrafçılıkta ekipman ve ışık çok önemlidir, bu yüzden mutlaka özel ekipman ve objektiflere ihtiyaç oluyor.

Makro fotoğrafçılar için küçük canlıların dünyasına inmek, doğanın ince detayları görmek adete bir tutkudur. Makro çekimler, yakın plan çekimleri fotoğraflanmak istenen nesneye çok yakın plandan yapılmış, detayları gösteren çekimlerdir. Makro fotoğrafçılık, bu anlamda bizlere görmeye çok alışık olmadığımız çok farklı bir dünyanın kapısını açmaktadır.

Sizler telefonunuz için duvar kağıdı beğenirken, biz de fotoğraf çekimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli ipuçlarını sizlerle paylaşıyor olacağız.

İşte doğa temalı birbirinden güzel duvar kağıtları;


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: