()

Akıllı telefon pazarında trend artık 5G bağlantı teknolojisini destekleyen telefonlar oldu. Yeni bir telefon satın alacak olan kullanıcılar haliyle telefonun 5G’li olmasına özen gösteriyor. Bu sayede telefon hızına hız katıyor ve çok daha seri şekilde internet bağlantısı sağlanmış oluyor. 5G henüz ülkemizde yok ancak ilerleyen zamanlarda gelecek ve bu da yeni teknolojiyi destekleyen cihazlar için oldukça avantajlı olacak. Peki ama kullanıcılar şu ana kadar 5G’li modellerden en çok hangilerini tercih etmiş durumda? 

Dünyanın en çok satan 5G telefonu belli oldu!

Counterpoint Research isimli araştırma şirketi tarafından yayınlanan bir rapor, bu sorunun cevabını ortaya çıkardı. Buna göre ABD merkezli teknoloji devi Apple tarafından üretilen iPhone 12, 5G bağlantı teknolojisini destekleyen cihazlar arasında en çok satılan model olmayı başardı. İkinci sırada ise bir başka Apple telefonu olan iPhone 12 Pro yer aldı. Telefonların çıkışını gerçekleştirdikten çok kısa bir süre sonra bu tarz bir başarı elde etmesi ise şaşkınlık yarattı.

Araştırmayı yapan şirket bu başarıda rol oynayan bir dizi faktör olduğunu açıkladı. Buna göre iOS kullanıcıları 5G teknolojisine daha çok önem veriyordu ve bu sebepten dolayı iPhone 12 almayı önemsedi. Ayrıca çeşitli satış promosyonları ve telefonların 140’tan fazla ülkede bulunabilmesi de satışları olumlu manada etkiledi.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: