()

Android dünyasında en hızlısı her zaman bir adım öndedir. AnTuTu testine göre telefon alanların sayısını düşününce bu söylemin ne kadar doğru olduğunu anlayabilirsiniz. Bugün ise dünyanın en hızlı Android telefonu AnTuTu performans testinde ortaya çıktı. 

Bildiğiniz gibi Xiaomi, Black Shark markası altında oyuncu telefonu üretiyor. Bu yıl karşımıza Black Shark 4 ile çıkacak olan Çinli firma, şimdiden çalışmalarına başlamış durumda. Qualcomm’un Snapdragon 888 yonga setinden ve 12 GB LPDDR5 RAM’den beslenecek olan telefon bugün AnTuTu’da göründü.

Bildiğiniz gibi Xiaomi Mi 11 de Snapdragon 888 ile gelmiş ve AnTuTu’dan 708.425 puan almayı başarmıştı. Black Shark 4 aynı işlemciyi kullanmasına rağmen testten tam tamına 788.505 puan alıyor. Yaklaşık olarak 80.000 puan fazla alan oyuncu telefonu muhtemelen özel bir soğutma sistemi ile gelecek.

Uzun süreli oyunlar için soğutma sistemi ile işlemciyi serin tutacak olan Black Shark, bu sayede performası da üst seviyelere çıkarabilecek. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen bu canavar maalesef ki Türkiye pazarına giriş yapmayacak.

Mobil oyunlar için geliştirilen bir takım aksesuarlar ve oyun optimizasyon araçlarını barındıracak olan telefonda Android 11 işletim sisteminin yer alması bekleniyor. 120 Hz veya daha fazla tazeleme hızına sahip olacağını düşündüğümüz ekran ile gelecek olan Black Shark 4, 2021’in en hızlı telefonu unvanını uzun süre elinde tutacak gibi görünüyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: