()

İş hayatında, birlikte iş yaptığınız kişilerle olduğu kadar, ilk kez tanışacağınız kişilerle de belli kurallar çerçevesinde ilişki kurmak gerekir. İş dünyası ne zannedildiği kadar soğuk ve ciddi ne de arkadaş ortamı kadar samimi bir alandır. Bu nedenle ilişkiler de bıçak sırtı dengelerde ilerler. Bu dengeleri kurmak için işinizi yaparken olduğu kadar insan ilişkilerinde de bir profesyonel olmanız gerekebilir.

İş hayatında ilişkilerin belli bir seviyede tutulması gerektiğine dair düşüncenin, şirket kültürü olarak yerleşmiş olması da önemli bir ayrıntıdır. Eğer şirket olarak bir toplantıda yeni bağlantılar kurmak istiyorsanız, işte bu toplantılarda yeni tanıştığınız kişilerlerle olan diyaloglarınızda yer almaması gereken cümleler…

“Ne kadar kazanıyorsunuz?”

Bu konunun, arkadaşlar arasında dahi çok samimi bir ortam olmadıkça konuşulmaması gereken, oldukça şahsi bir konu olduğunu unutmayın. Bu diyalog karşınızdaki kişiyle yarışıyor gibi görünmenize de neden olabilir. Birlikte iş yapmayı düşündüğünüz kişide, parayla ilgili sorunlarınız olduğu algısı dahi oluşturabilir.

“İnançlı mısınız?”

İş yapacağınız kişinin ne sıklıkla ibadet ettiği veya hangi inanca mensup olduğu da değinilmemesi gereken hassas konular arasında yer alır. Unutmayın ki işletmenizi büyütmek/daha da büyütmek gibi hedefleriniz varsa, çok farklı milletlerden, çok çeşitli dil, din, ırk, mezheplerden insanlarla çalışacaksınız demektir.

Bu noktada, çalıştığınız kişilerin insan olduğunu ve kimsenin dini görüşüne bu noktada karışılmaması gerektiğini, her şeyden önce bunun zaten kimseyi ilgilendirmediğini unutmamak gerekiyor.

“Kısa bir süre sonra boşanıyorum”

Özel hayatınızdaki ilişkilerinize dair detaylar ve bu detayların daha da açılarak artık tanışmanızın amacı buymuş gibi uzaması, insanların sizi özel hayatında sorunlar yaşayan biri şeklinde algılamasına neden olabilir.

“Hamile misiniz? Tebrikler”

İş hayatının erkeklerden ibaret olmadığı aşikar. Profesyonel ortamlarda kadınların hassas olduğu kilo ve yaş gibi konularda diyolaga girmemek de dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alıyor.

Özellikle yeni tanıştığınız bir kadına kiloları ve kıyafeti nedeniyle, hamile olduğunu düşündüğünüzü belli ederseniz ve hamile olmadığını öğrenirseniz bunun geri dönüşü maalesef olmaz. Bu nedenle kendinizi kesinlikle bir şey için onu kutlamak zorunda hissediyorsanız, başarıları için kutlamanız daha doğru olur.(www.sosyalmedya.co)

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: