Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

E-Ticarette Tüketicinin Ödeme Algısı Değişiyor

Yeni yapılan araştırmalara göre tüketiciler ürünler hakkındaki hatırlatmaları görmek istemiyorlar. Bazı durumlarda, kitapların, filmlerin, giysilerin veya yazılımların, bir üyelik sistemi ile düzenli olarak kendilerine gelmesini istiyorlar.

Avangate‘in yaptığı araştırmaya göre tüketiciler marka ve satın alma kavramları konusundaki fikirlerini değiştirmekteler. Verilerine göre araştırma yaptıkları tüketicilerin önemli bir kısmı (%60) tekrar eden bir ödeme programına dahil. %71’i ise aylık hatırlatmaların olmadığı bir tekrarlayan abonelik programına geçmek istiyor.

  • Tüketicilerin %46’sı, “freemium” bir seçeneği olmayan üyelikler için para vermek istemiyor.
  • %40’ı mobil ödeme sistemlerini, güvensiz olduğunu düşündüğü için kullanmıyor.
  • 18-29 yaş arasındaki tüketicilerin %23’ü mobil ödeme sistemlerinden ve bunların nasıl kullanılacağından haberdar olmasına rağmen, online mağazalarda böyle bir seçenek olmadığı için kullanamıyorlar.

Toplam tüketicilerin %37’si  mobil ödeme sistemlerine “biraz” güvenirken, %24’ü herhangi bir güvenlik sorunu çıkmayacağını düşünüyor.
Neredeyse tüm tüketicilerin anlaştığı bir nokta ise, faturalarını online ödemek istemeleri. %40’u kablolu televizyon, telefon, elektrik ve su faturalarını zaten online ödüyor. Tekrar eden ödeme aboneliklerini (otomatik ödeme talimatlarını) en çok faturalar oluşturuyor.

  • Araştrmaya katılan tüketicilerin %53’ü otomatik ödeme talimatı vermişler.
  • %67’si faturalar ve abonelikler için otomatik ödeme talimatı vermiş.
  • 18-29 yaş arasındaki tüketicilerin %57’sinin herhangi bir otomatik ödeme talimatı yok.
  • 60 yaş üzerindeki tüketicilerin %57’si otomatik ödeme talimatı vermiş.

Son olarak araştırma aynı zamanda tüketicilerin %45’inin bir ürünü almadan önce fiyatlarını ve başka ürünler ile karşılaştırmasını en az 3-4 farklı sitede inceledikleri ortaya çıkmış.

Kaynak : eticaretmag.com

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir