()

Eğer yüksek kapasiteli taşınabilir şarj cihazı almak istiyor, fakat hangi modeli alacağınıza karar veremiyorsanız bu içeriğimiz size faydalı olacaktır. Bu içeriğimizde 50.000 mAh kapasiteye kadar, hızlı şarj özellikli ve birbirinden uygun fiyatlı modeller bulmanız mümkün.

Ancak öncelikle sizlere, bu anlamda yardımcı olmak adına powerbank alırken dikkar etmeniz gereken bazı unsurlardan bahsedelim.


Powerbank alırken nelere dikkat edilir?

1- mAh Değeri

Eğer uzun süreli kullanım sağlıyorsanız, öncelikle taşınabilir şarj cihazınızını seçerken yüksek kapasiteli bir model olmasına dikkat edin. En azından 10.000 mAh olması sizi yarı yolda bırakmayacaktır. Fakat telefon elinizden düşmüyor, ya da çok uzun süreli bir yolculuğa çıkacak iseniz 50.000 mAh kapasiteli modeller de mevcut. Bu kapasitede bir powerbank ile ortalama bir telefon modelini 10 kere şarj edebilirsiniz. Ya da tabletinizi birkaç kez şarj etmeniz mümkün olabilir.

2- Şarj etme hızı

Elbette hepimizin vakti değerli, ancak oldukça aceleniz var ise, kaybedeceğiniz birkaç dakika bile sizin için oldukça mühimse, taşınabilir şarj cihazınızın şarj hızı bu anlamda sizin hayat kurtarıcınız olabilir. 2A güç çıkışına sahip olan modeller, 1A güç çıkışına sahip olan modellere göre yaklaşık 2 kat hızlı şarj eder.

3- Güç girişi ve güç çıkışı

Az önce bahsettiğimiz üzere 2A güç çıkışına sahip olan modeller, 1A güç çıkışına sahip olan modellere göre yaklaşık 2 kat hızlı şarj eder. 2.4A ise 2A’ya göre daha da hızlı şarj eder. O nedenle powerbank’inizde en azından 2A güç çıkışı olmasına dikkat eden.

4- Adaptör kalitesi

Powerbank’inizin uzun ömürlü kullanıma sahip olmasını istiyorsanız, giriş gerilim ve akım değerine uygun olmasına dikkat edin.

5- Port sayısı

Telefon ile birlikte tablet kullanmıyorsanız USB çıkışı port sayısı sizin için oldukça önemlidir. Zira telefonunuz ile birlikte tabletinizi aynı anda şarj etmek isteyebilirsiniz.

Taşınabilir şarj cihazı alırken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan bahsettikten sonra, dilerseniz şimdi de, Türkiye’de satılan en yüksek kapasiteli powerbank modellerine hep birlikte göz atalım.

İşte en yüksek kapasiteye sahip, en uygun fiyatlı taşınabilir şarj cihazları!


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: