()

Kripto para piyasası özellikle 2021 yılında yatırımcılarının yüzünü güldürmeye başladı. Bu gelirden payını mining yani madencilik yapanlar da aldı. The Block Research tarafından toplanan veriler, Ethereum madencilerinin ilk kez Şubat ayı için 1 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini gösteriyor.

Madencilerin başarıyla oluşturdukları her yeni blokla kazandıkları işlem ücretleri yaklaşık 541 milyon doları bulmuş durumda. Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri bu ay tüm zamanların en yüksek fiyat artışını yaşadı.

Ayın geri kalan günlerine göre artması beklenen Şubat gelirleri, Ocak ayının toplamını gölgede bırakıyor. Ethereum’daki bu artış; GPU performansının artması ve bazı madenciler tarafından oyun dizüstü bilgisayarlarında yerleşik donanımı kullanabilme imkanının doğmasına bağlanıyor.

Ethereum

Oyun donanımı üreticisi Nvidia, geçen günlerde özel madencilik donanımı için planlarını resmen açıkladı. Artık oyun için üretilen RTX 3060 ekran kartı ile mining yapmak mümkün olmayacak. Çünkü Nvidia bu işlemi hem donanımsal hem yazılımsal hem de BIOS’tan engellemiş durumda.

RTX 3060 ile mining yapılsa bile çok düşük performansla çalışacak. Bu yüzden oyun için tasarlanan ekran kartları artık tercih edilmeyecek.

ETH’nin fiyatı geçen hafta ilk kez 2.000 dolar seviyesini geçti. Ethereum ağının yerel kripto para birimi olan ETH, şu anda veri başına kabaca 1.730 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: