WhatsApp’ın sesli durum özelliği kullanımına açıldı – Teknoloji

WhatsApp’ın sesli durum özelliği kullanımına açıldı – Teknoloji

WhatsApp, kullanıcıları için yeni özelliklerini hızla kullanıma sunmaya devam ediyor. Son olarak, sesli durum özelliği tüm kullanıcılara açıldı. Bu özellik sayesinde WhatsApp kullanıcıları, durumlarına 30 saniyeye kadar sesli mesaj kaydedebiliyorlar.

Sesli durum özelliği, bu yılın şubat ayında ortaya çıkmış ve ardından test sürecine girmişti. Şimdi ise hem iOS hem de Android kullanıcılarına sunulmaktadır.

Milyonlarca aktif WhatsApp kullanıcısı, bu özellik sayesinde sesli mesajlarını kaydedip durumlarında paylaşabilmektedir.

Sesli durum paylaşımını nasıl yapabilirsiniz?

WhatsApp uygulamasına giriş yapın ve durum atmak için kullandığınız bölüme tıklayın.

Ardından, metinli durum atma seçeneğinde bulunan “ses kaydetme düğmesine” tıklayarak sesli durumunuzu oluşturun. Sesli durumunuzun 30 saniyeyi aşmamasına dikkat edin.

WhatsApp kullanıcıları, bu yeni özelliği kullanarak durumlarında sesli mesajlarını paylaşarak, daha etkileyici ve kişisel bir deneyim sunabilirler.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp’a devrim gibi özellik: Sesli durum paylaşabileceksiniz – Teknoloji

WhatsApp’a devrim gibi özellik: Sesli durum paylaşabileceksiniz – Teknoloji

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, her geçen gün yepyeni özellikleriyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçen hafta, uygulamadaki gruplara son kullanma tarihi ekleme olanağının gelebileceği ortaya çıkmıştı.Buna ek olarak arama sırasında görüntüyü duraklatmadan işlem yapılmasını sağlayan “Resim İçinde Resim” özelliği de yakın zamanda iOS’a gelmeye başlamıştı.Bugün ise dev platform yepyeni bir güncelleme yayınladı. iOS kullanıcıları için yayınlanan 23.5.78 kodlu sürüm, durumlara kullanıcıları sevindirecek bir yenilik getirdi.WHATSAPP’TA ARTIK SESLİ DURUM PAYLAŞMAK MÜMKÜNWebTekno’nun aktardığı habere göre; WhatsApp’ın yeni iOS güncellemesiyle birlikte gelen bu özellik uzun süredir bekleniyordu. Artık kullanıcılar, yazılı, fotoğraflı ve videolulara ek olarak sesli durum güncellemeleri de paylaşabilecek.Bunu yapmak için ise uygulamadaki “Durum” sekmesine gidip “kalem” simgesine basmanız, sonrasında ise ekranın altında çıkan “mikrofon” simgesine basılı tutmanız gerekiyor. Böylece sesli durum atabiliyorsunuz.FOTOĞRAFLARDAKİ YAZILARI METNE DÖNÜŞTÜRME ÖZELLİĞİ YOLDABuna ek olarak WABetaInfo, iOS kullanıcılarına fotoğraflardaki yazıları metne çevirme özelliğinin de geldiğini aktarıyor.  Buna göre artık kullanıcılar, uygulamadaki herhangi bir fotoğrafta yer alan bir yazıya basılı tutarak onu kopyalayabilecek.
—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com