Threads’in kullanıcı sayısında dramatik düşüş – Teknoloji

Threads’in kullanıcı sayısında dramatik düşüş – Teknoloji

Meta’nın Twitter rakibi uygulaması Threads, kullanıcıları elinde tutmakta zorlanıyor.

Pazar araştırma firmaları Similarweb ve Sensor Tower’ın verileri, Twitter’ın yönetimini çevreleyen kaosun yarattığı açıklıktan faydalanmaya çalışan Meta’nın karşılaştığı zorlukları belirtti.

Yüzde 82 azaldı

Sensor Tower’a göre 31 Temmuz itibariyle Threads’in günlük aktif kullanıcı sayısı lansmana kıyasla yüzde 82 azaldı ve her gün sadece sekiz milyon kullanıcı uygulamaya erişiyor. Sensor Tower’a göre bu sayı, günlük aktif kullanıcı sayısının yaklaşık 44 milyona ulaştığı uygulamanın piyasaya sürülmesinin ertesi gününden bu yana görülen en düşük sayı.

Sensor Tower, insanların uygulamayı daha az sıklıkta açtığını ve orada daha az zaman geçirdiğini de sözlerine ekledi.

Süre 2,9 dakikaya kadar geriledi

Sensor Tower’da kıdemli analist Abe Yousef, 1 Ağustos itibariyle Threads’in günlük ortalama harcama süresinin günde sadece 2,9 dakikaya düştüğünü ve insanların uygulamayı kullanarak günde sadece 2,6 oturum açtığını söyledi.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Son 14 yılın en kötü tablosu: Samsung’un kârında dev düşüş bekleniyor! – Teknoloji

Son 14 yılın en kötü tablosu: Samsung’un kârında dev düşüş bekleniyor! – Teknoloji

Samsung Electronics, üretim kesintilerine rağmen bellek çipi fiyatlarının arz fazlası nedeniyle düşmeye devam ettiği için ikinci çeyrek faaliyet karının yüzde 96 gerileyerek 14 yılın en düşük seviyesine ineceğini tahmin ediyor.

Ancak, Samsung’un rakipleriyle birlikte çip arzını kısması, fiyat düşüşünün yavaşlamasına yol açtı. Analistler, çip fiyatlarının bu çeyrekte en düşük seviyeye ulaşmasını ve gelecek yıl toparlanmasını bekliyor.

Financial Times’ın haberine göre, Goldman Sachs analisti Giuni Lee, Samsung’un çip bölümünün dördüncü çeyrekte küçük bir kâr elde edeceğini tahmin ederek, “Yarı iletken işinden en kötü çeyrek zararının 2023’ün ilk çeyreğinde olduğuna inanıyoruz” dedi.

Samsung hisseleri, sektördeki toparlanma beklentileriyle bugüne kadar yaklaşık yüzde 30 değer kazandıktan sonra Cuma sabahı yüzde 2 düştü. Şirket, detaylı ikinci çeyrek sonuçlarını bu ay içinde açıklayacak.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Apple’ın bilgisayar satışlarında büyük düşüş – Teknoloji

Apple’ın bilgisayar satışlarında büyük düşüş – Teknoloji

Pazar araştırma şirketi International Data Corporation (IDC) tarafından yayımlanan rapora göre, küresel bilgisayar satışında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 düşüş yaşandı.

Buna göre geçen yılın aynı döneminde 80,2 milyon olan bilgisayar satışı 2023’ün ilk çeyreğinde 56,9 milyona düştü. Bilgisayar satışları 2022’nin son çeyreğinde de yüzde 28.1 düşüş kaydetmişti.

EN BÜYÜK DÜŞÜŞ APPLE’DA

İlk beş bilgisayar üreticisinin analizlerinin yapıldığı raporda, ilk çeyrek satışları yüzde 40,5 düşen Apple en büyük düşüş oranına sahip oldu. Dell Technologies Inc ise 31’lik bir düşüşle ikinci sırada yer aldı.

IDC, Lenovo Group Ltd, Asustek Computer Inc ve HP Inc’in de satışlarında düşüşler kaydedildiğini aktardı.

Apple şubat ayında yaptığı açıklamada, pandemi sırasında evden çalışma dalgasıyla birlikte patlama yaşayan Mac bilgisayar satışlarının yüzde 29 düşüşle 7,7 milyar dolara gerilediğini bildirmişti.

Büyük ekonomilerdeki yavaşlamalara ilişkin endişeler devam ederken, bankacılık sektöründeki son çalkantı, kontrolden çıkmış enflasyon ve sıkı para politikasının büyümeyi ve finansal yatırımları engelleyeceğine dair endişeleri şiddetlendiriyor.

IDC araştırma başkan yardımcısı Linn Huang, ekonomi 2024 yılına kadar yukarı yönlü olursa pazarda önemli bir artış beklediklerini söylerken kilit piyasalarda durgunluğun devam etmesi durumunda toparlanmanın zor olabileceğini söyledi.

Haber Kaynağı ulusal24.com