Merakla beklenen Call of Duty Modern Warfare 3’ün çıkış tarihi belli oldu – Teknoloji

Merakla beklenen Call of Duty Modern Warfare 3’ün çıkış tarihi belli oldu – Teknoloji

Yeni Call of Duty oyunu hakkında bir süredir iddialar gündeme geliyordu. Oyunun Call of Duty Modern Warfare 3 olarak adlandırılacağı ortaya çıkmış ancak çıkış tarihi ve oyunun hikayesine yönelik detaylar kesin değildi.

Modern Warfare serisinin hikaye yönünde devamı olarak beklenen bu yeni oyun, 17 Ağustos’ta gerçekleştirilecek Warzone etkinliğinde tüm ayrıntılarıyla tanıtılacak. Oyunun resmi olarak 10 Kasım’da piyasaya sürüleceği de duyuruldu.

Bu kez oyunun geliştirilme aşamasında Sledgehammer Games’in yer aldığı öğrenildi. Modern Warfare serisi ile bağlantılı olarak hem oynanış hem de hikaye açısından bir devam niteliği taşıyan yeni oyun için kısa bir tanıtım fragmanı da yayınlandı.

Call of Duty Modern Warfare 3, PlayStation 5, Xbox Series ve PC platformları için kullanıma sunulacak. Detaylı bilgilerin 17 Ağustos’taki etkinlik sırasında paylaşılması bekleniyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Sony için Call of Duty 800 milyon dolar değerinde – Teknoloji

Sony için Call of Duty 800 milyon dolar değerinde – Teknoloji

Sony’nin PlayStation işiyle ilgili son derece gizli bilgileri ortaya çıktı. FTC v. Microsoft duruşmasının bir parçası olarak Sony, PlayStation şefi Jim Ryan’dan, Sony’nin yayıncılarla paylaştığı marjlar, Call of Duty gelirleri ve hatta bazı oyunlarını geliştirme maliyeti hakkında ayrıntılar içeren bir belge sundu. Bu belgeler mahkeme tarafından yanlışlıkla halka açık bir şekilde paylaşıldı. Daha sonradan fark edilince kaldırılmak istense de internette yayılmaya devam etti. 

Belgelerde yer alan bilgilere göre Horizon Forbidden West oyununun 300 çalışanla beş yılda 212 milyon dolara mal olduğunu ve The Last of Us Part II’nin ise yaklaşık 200 çalışanla 220 milyon dolara mal olduğunu görüldü. 

Ortaya çıkan en dikkat çekici bilgi ise Sony, 1 milyon PlayStation oyuncusunun Call of Duty’den başka bir şey oynamadığı oldu. Belgelerde yer alan bir diğer bilgi ise Sony’nin Call of Duty’den 2021 yılında sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde 800 milyon dolar gelir elde ettiği oldu.

The Verge’ün haberine göre, Sony bu bilgiyi, Call of Duty’nin Xbox’a özel olması halinde gelirlerinin büyük ölçüde etkileneceğini göstermek amacıyla verdi. Düzenleyici kurumlara yaptığı birçok başvuruda Sony, Microsoft’un Call of Duty’yi Xbox’a özel hale getirmesinden ve hatta oyunun PlayStation sürümlerini sabote etmesinden korktuğunu belirtti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com