Ericsson Yeni İleri Düzey Sorun Giderme Özelliğiyle Hizmet Deneyimini İyileştiriyor

Ericsson Yeni İleri Düzey Sorun Giderme Özelliğiyle Hizmet Deneyimini İyileştiriyor

Makine Öğrenimi ve Yapay Zeka tabanlı yeni ileri düzey sorun giderme özelliği, ağ analitiğinde daha yüksek hız ve verimlilik sunacak.
Abone merkezli analiz için iletişim servis sağlayacıların (CSP) çekirdek şebeke ve diğer kaynaklardan seçilen verileri çekmek için gömülü sistem zekasını kullanacak.

Ericsson, Expert Analytics ürününe ileri düzey sorun giderme özelliği kazandıran yeni bir eklenti geliştirdiğini duyurdu. Ericsson Expert Analytics’in gelişmiş sorun giderme özelliği, makine öğrenmesi ve yapay zeka araçları kullanarak telekom şebekesi verilerini gerçek zamanlı olarak analiz edip, ortaya çıkan sorunların temel nedenini belirliyor.

Ağ ve abone odaklı analitik bir fonksiyon olarak tasarlanan bu yeni özellik, iletişim servis sağlayıcıların (CSP) şebeke genelinde hizmet deneyimini izleyip iyileştirmelerine olanak sağlayacak. Bu süreç, hizmet deneyiminin abone bazında analizine başlayarak, karşılaşılan sorunların temel nedenini belirlemek için gerekli verilerin toplanmasını içeriyor. Veriler, ürünün entegre zekası tarafından dinamik bir şekilde uygulanan iş akışları ile optimize edilerek, üst düzey hizmet deneyimi hedefleniyor.

Ericsson Expert Analytics’in genişletilmiş yeni sürümünde, analiz için gereken veri miktarını ve veri toplama sıklığını azaltmak için yeni veri toplama teknikleri kullanılıyor. Ürün, Ericsson çift modlu 5G Çekirdek sistemine entegre yazılım problarını kullanarak ağ fonksiyonlarından gereken olay verilerinin yanı sıra, Sanal Test Erişim Noktası (vTAP) veri toplama yoluyla elde ettiği ilave verileri gerçek zamanlı analitik süreçlere aktararak, iletişim servis sağlayıcılarının derhal aksiyon almasını sağlıyor. 

Ericsson Başkan Yardımcısı ve İş ve Operasyon Destek Sistemleri Çözüm Alanı Başkanı Mats Karlsson, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “5G’nin dönüştürücü potansiyelinin ortaya çıkardığı yeni özellikler, otomasyona ve veri odaklı ağlara olan ihtiyacı da artırıyor. Sorun giderme süreçlerini bir sonraki düzeye taşıyan Ericsson Expert Analytics, entegre zekası ve yerleşik bilgi birikimi (built-in domain knowledge)  ve otomatik olay oluşturma (automatic incident generation) özelliğiyle sorun giderme işini son derece kolaylaştırıyor. Makine öğrenimi tabanlı anomali tespiti sayesinde abone odaklı analizler için eyleme geçirilebilir içgörüler sunarken, şebeke sorunlarının daha hızlı, daha doğru ve daha verimli bir şekilde çözülmesine yardımcı oluyor.”

TPG Telecom Avustralya Bulut Altyapısı ve Ağ Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Chris Tsigros, şunları ifade etti: “Ericsson Expert Analytics, TPG’ye, müşterileri etkileyen sorunları tahmin etme, önceliklendirme ve çözmek için eyleme geçirilebilir, davranışsal içgörüler edinme becerisi kazandırıyor. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamamıza katkıda bulunacak bu beceri, aynı zamanda şirketimiz büyüdükçe şebeke çalışmalarımızın diğer alanları için de öncü ve harika bir temel olacak.” 

Telekom endüstri analisti ve stratejik danışman Chris Lewis, şu değerlendirmede bulundu: “Ericsson’un entegre gelişmiş sorun giderme yaklaşımı, olay verilerini akıllıca kullanarak gerçek zamanlı deneyim içgörüsü sağlayıp, karşılaşılan sorunların temel nedenini abone düzeyinde saptayabilme özelliği ile fark yaratıyor. İşin sırrı da burada yatıyor: ürün, dinamik bir şekilde iş akışları oluşturarak, Sanal Test Erişim Noktası (vTAP) ve olay verilerinin doğru kombinasyonuyla yalnızca derin Uçtan Uca (E2E) sorun giderme için gereken verileri topluyor. Bu sayede sorun giderme sürecini daha etkili kılarken, toplam sahip olma maliyetini de ciddi ölçüde azaltıyor.”

Ericsson Expert Analytics ürününe, halihazırda Abone İçgörüleri (Subscriber Insights), Uzman İçgörüleri (Expert Insights) ve Otomatikleştirilmiş İçgörüler (Automated Insights) uygulamalarını içeren bir eklenti olarak İleri Düzey Sorun Giderme (Advanced Troubleshooting) özelliği ekleniyor. Eklentiyle birlikte, ürünün en son sürümü, gereken bilgileri toplamak için olay verilerinden yararlanarak abone düzeyinde gerçek zamanlı bir deneyim içgörüsü sunuyor. Verileri akıllı ve etkili bir şekilde işleyerek ciddi bir maliyet düşüşüne katkı sağlıyor.

5G’nin yaygınlaşmasıyla birlikte, zaman ve maliyet bakımından verimli bir şekilde toplanması ve analiz edilmesi gereken verilerin boyutu ve çeşitliliği de artmaya başladı. Buna ek olarak, 5G’ye eşlik eden yeni özellikler, beklentiler ve kullanım senaryoları, şebekeler arasında önceden görülmemiş bir karmaşıklık yaratıyor. İletişim Servis Sağlayıcıların (CSP) bu karmaşıklığı yönetirken kullanabilecekleri araçlar sunan Ericsson Expert Analytics, sorunların ortaya çıktığı anda, abone düzeyinde çözülmesine imkan sağlıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Üst düzey performans ve efsanevi kamera yeni Samsung Galaxy S23 Ultra da buluştu

Üst düzey performans ve efsanevi kamera yeni Samsung Galaxy S23 Ultra da buluştu

Bugüne kadar geliştirdiği en güçlü Galaxy S Serisi ile akıllı telefonların yapabileceklerinin sınırlarını zorlayan Samsung, Galaxy S23 Ultra ile Note Serisi’nin performans ve üretkenlikte ulaştığı zirveyle S Serisi’nin çığır açan fotoğraf özelliklerini birleştiriyor.

Samsung, premium akıllı telefonu yeni Galaxy S23 Ultra ile inovasyonun sunabileceği standartları yeniden belirliyor. Note Serisi’nin performans ve üretkenlikte ulaştığı zirveyi S Serisi’nin üstün kamera özellikleriyle birleştiren Samsung, Galaxy S23 Ultra ile üst düzey bir akıllı telefon deneyimi vadediyor. 

Galaxy S23 Ultra’nın gelişmiş yeni kamera geliştirmeleri, en güzel ve en canlı fotoğrafları yakalamayı kolaylaştırırken, Nightography özelliği ise en karanlık ortamlarda dahi net ve canlı fotoğraflar, çarpıcı selfieler ve film gibi videolar çekmeye olanak sağlıyor. Galaxy S23 Ultra’nın yeni Uyarlanabilir 200MP Piksel Sensörü, daha keskin ve gerçekçi görüntüler sunan birinci sınıf, yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf deneyimi yaşatıyor. Galaxy S23 Ultra aynı zamanda benzersiz ve çok yönlü bağlantı özellikleri de sunuyor.

Güçlü batarya ve yepyeni işlemci ile performansın tanımını değiştiriyor

Hızlı ve akıcı işlemcisiyle hareket halindeyken de üst düzey bir oyun deneyimi sunan Galaxy S23 Ultra ayrıca, Qualcomm iş birliğiyle Galaxy için özel olarak geliştirilen Snapdragon® 8 Gen 2 işlemcisi sayesinde en ağır oyunları son derece akıcı bir biçimde oynamayı mümkün kılıyor. Galaxy S23 Ultra ile en sevilen içerikler artık daha da sürükleyici. Parlak ve geniş 6,8 inç QHD+ ekran, 5,000mAh’lik güçlü pil ile desteklenirken, cihazın performansı etkileyici biçimde artıyor.

Galaxy S23 Ultra’nın çığır açan özellikleri ve sunduğu deneyim ekteki infografikten incelenebilir. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Elon Musk, Twitter’ın üst düzey yöneticilerini kovdu – Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ın üst düzey yöneticilerini kovdu – Teknoloji

Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi Elon Musk’ın sosyal medya şirketi Twitter’ı 44 milyar dolara satın alma süreci tamamlandı.ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİ KOVDUMusk’ın, sosyal medya platformundaki sahte hesapların sayısı konusunda kendisini ve Twitter yatırımcılarını yanıltmakla suçladığı Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, üst düzey hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’i görevden aldığı kaydedildi. Bu süreçte Agrawal ve Segal’in Twitter’ın San Francisco merkezinde olduğu belirtildi.Öte yandan ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, Musk’ın CEO’luk koltuğuna oturmaya hazırlandığını aktardı. Bloomberg’e konuşan kaynaklar, Musk’ın öncelikle geçiş sürecinde CEO’luk görevini üstleneceğini fakat daha sonra uzun vadeli süreçte bu koltuğa da kurulabileceğini belirtti.

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Üst düzey ses kalitesi ile Samsung Galaxy Buds2 Pro sizi kendine aşık edecek

Üst düzey ses kalitesi ile Samsung Galaxy Buds2 Pro sizi kendine aşık edecek

Samsung, üst düzey ses kalitesi arayan herkes için geliştirdiği yeni Galaxy Buds2 Pro ile kulak içi kablosuz kulaklık pazarında yeniliklere öncülük etmeyi sürdürüyor. Galaxy Buds2 Pro, kablosuz Hi-Fi 24bit ses özelliğiyle kristal berraklığında bir ses kalitesi sunuyor. Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği ile dışardan gelebilecek sesleri en aza indiriyor.

 

Teknoloji devi Samsung, Galaxy Buds serisinin en yeni üyesi Galaxy Buds2 Pro ile en mükemmel ses deneyimini üstün özelliklerle bir araya getiriyor. Üst düzey ve güçlü bir ses kalitesi arayanlar için tasarlanan Galaxy Buds2 Pro, tamamen sürükleyici ve benzersiz bir dinleme deneyimi sunmak üzere geliştirildi. 

 

Galaxy Buds2 Pro, yüksek dinamik ses aralığı ve kablosuz Hi-Fi 24bit ses özelliğiyle kristal berraklığında bir ses kalitesi sunuyor. Bu sayede kullanıcılar, en hafif melodilerden en hareketli armonilere her detayı duyabiliyor. Galaxy Buds2 Pro, 24bit işleme özelliği sayesinde 256 kat daha zengin veri işleyebiliyor ve sesleri en ince ayrıntıları ile duymayı sağlıyor. 

 

Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği ile dışardan gelen sesleri duymayı engelliyor

Özellikle telefon görüşmeleri sırasında, dışarıdan gelen trafik sesi gibi gürültü kaynakları kulaklıkların performansları için büyük önem arz ediyor. Kullanıcıların keyifle dinledikleri içeriklere odaklanabilmesini sağlayan Galaxy Buds2 Pro, günlük yaşamın sesini kısarak, dikkat dağınıklıklarını azaltıyor ve odaklanmayı artırıyor. 

 

Galaxy Buds2 Pro’nun güçlü Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği, kullanıcıların konuşurken bağlantıda kalmasını sağlarken, dikkatlerinin dağılmasını engelliyor. Bir önceki Galaxy Buds modeline göre yüzde 40 oranında iyileştirilen ANC özelliği, gereksiz gürültüyü keserken, yalnızca kulaklıktan gelen sesi duymayı sağlıyor. Galaxy Buds2 Pro aynı zamanda, kullanıcıların yüz yüze yaptığı konuşmalarda Sohbet Moduyla konuşmaya odaklanmayı sağlıyor. Konuşmaları net ve berrak bir çözünürlükle duymayı kolaylaştırıyor.

 

Hiper-gerçekçi ses kalitesi ile eğlenceyi her yere taşıyor

Akıllı 360 Derece Ses özelliğine sahip Galaxy Buds2 Pro kulaklıklar, hiper-gerçekçi ses kalitesiyle kullanıcıların kendilerini aksiyonun tam ortasında ya da stadyumdaymış gibi hissetmesine imkan sunuyor. Galaxy Buds2 Pro, sesleri genişletip yayan ve sesin kullanıcıyı çevrelemesini sağlayan full surround ses özelliğiyle, kusursuz bir sürükleyicilik yaşatıyor. 360 Derece Ses ve Doğrudan Çoklu Kanal desteğiyle gerçekçi ses kalitesini vadeden Galaxy Buds2 Pro, kişiselleştirme özellikleri ve tasarımıyla konfordan ödün vermiyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com