Canon, GESS Türkiye 2022 Eğitim Teknolojileri Fuarı’nda – Ulusal24.com

Canon, GESS Türkiye 2022 Eğitim Teknolojileri Fuarı’nda – Ulusal24.com

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, eğitim kurumları, öğretmenler ve öğrencileri, yeni nesil teknolojiler ve hızla gelişen dijital dünyaya uygun öğrenim deneyimine davet ediyor. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 26-28 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleşen GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’nda Canon; öğrenci ve eğitimcilerin hayatını kolaylaştıran teknoloji çözümlerini tanıtacak. Fuar Kovid – 19 sürecinin ardından eğitim dünyasının ilk ve en büyük yüz yüze buluşması niteliğini taşıyor.

 

Eğitimde dijital yeniliklerin bir arada sergileneceği GESS Türkiye’nin, bu yılki teması ”Aydınlık ve Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin: Eğitimde Dönüşüm” olacak. Görüntüleme teknolojileri lideri Canon sergi alanının da bulunduğu standıyla fuarda; yeni ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra fotoğraf çekimi ve canlı yayından tarama ve baskıya kadar tüm aşamalarda, öğrenci ve eğitimcilerin hayatını kolaylaştıran son teknolojik ürünlerini ziyaretçilerle buluşturacak, deneyimsel atölye çalışmaları düzenleyecek ve workshoplar gerçekleştirecek. 

 

Canon, eğitim alanında sunduğu yeni ürünlerle çıtayı yükseltiyor

Dijitalleşme yatırımları çerçevesinde önde gelen eğitim kurumları ve hizmet sağlayıcıların da tercihi olan Canon; GESS 2022 Türkiye’de, eğitim sektöründe dijitalleşmeye yardımcı olacak, öğrenci, öğretmenler ve eğitim kurumları için online derslerin verimini artıracak çözümler sunan ürünler ve atölyeler ile yer alıyor. GESS 2022 Türkiye’nin öneminden bahseden Canon Orta Doğu ve Türkiye B2C Pazarlama Direktörü Bengü Topçu; “Yenilikçi çözümlerimizle eğitim sektöründeki deneyimleri dönüştürmeye olan bağlılığımızı bu fuarda da ziyaretçilerimize göstermek istedik. GESS 2022’nin önemli bir odak noktası ise öğrencilere mesleki, eğlenceli ve etkileşimli bir öğrenme ortamı sağlayan çözümleri bir araya getirmek. Biz de fuarda, görsel hikâye anlatımını öğrencilere benimsetmeye yönelik bir ekosistemi yansıtıyoruz. Canon olarak, fotoğraf çekmeye meraklı genç fotoğrafçıların güzel, renkli ve güçlü hikayeler anlatan görüntüler yakalamaları ve bu hikayelerini hayata geçirmelerine yardımcı olabilecek çeşitli atölye çalışmaları ile ürün tanıtımlarımızı gerçekleştireceğiz. Yaratıcılıklarını kullanarak geleceği şekillendirecek genç kuşağı, Canon’un kullanımı kolay, profesyonel ve vlog çekimi için üstün özellikler barındıran fotoğraf makineleri ve kompakt baskı cihazları ile tanıştırmak istiyoruz.”  dedi.

 

Okulların kabul ve kayıt süreçlerinden eğitimin her aşamasına hayatı kolaylaştıran çözüm ürünleri geliştiren Canon, saatler süren manuel işlemler ve zamandan tasarruf sağlıyor. IRIScan taşınabilir tarayıcılar; ders kitaplarını tararken dijital ortamda metinleri düzenlenebilir hale getiriyor, online derslerde ve sunumlarda bu metinleri kolayca eğitim videolarına dönüştürüyor. Tarayıcı, ders kitaplarını ve anlık olarak üzerinde yapılan çalışmaları Teams, Skype, Zoom ve Google Meet gibi platformlarda aynı anda yayınlayabilme ve kayıt alma özelliğine de sahip. Diğer taraftan Kovid -19 ile hayatın bir parçası olan uzaktan eğitimde, kamera kullanımı eğitimcilerin en önemli yardımcısı oldu. Özellikle öğretmenlerin online ders anlatımını daha verimli hale getiren kameralar, çeşitli yazılım ve uygulamalara yönelik ihtiyaçlar arttı. Görüntüleme teknolojileri lideri Canon da bu noktada öğretmen ve öğrencilere eğitim hayatında önemli çözümler sunan ürünleriyle destek oluyor. Fuarda tanıtılacak bir diğer ürün olan Canon Profesyonel Video Kameraları ile içerik videoları, belgesel, dizi veya sinema filmi çekilebiliyor. Canon’un vlog çekimine uygun kameraları ise içerik sağlayıcıları konfor alanından çıkararak yaratıcı içerikler üretmeleri ve hikâye anlatıcılığını geliştirmeleri için tasarlandı.   Canon EOS M50 Mark II, Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS RP ürünleriyle kaliteli ve verimli çekim yapıldıktan sonra ilgili donanımlara hızla aktarım yapılabiliyor. Öğrencilerin ayarları kolayca değiştirmesini sağlayan tuş, lens kontrol halkaları ile odak, zum ve iris kontrolü sağlanabiliyor. Video üretiminin hızla geliştiği bu dönemde Canon, CR-N300 ,  CR-X500  ve  CR-X300 modelleri ile de ürün yelpazesini genişletti. Öğretmen ve öğrencilerin video içerik üretirken kaydırma, eğme ve yakınlaştırma yapabilecekleri, ayrıca uzaktan kontrol edilebilen uygulamalar PTZ kameralarına entegre edildi. PTZ kameralarından ayrı olarak satılan Canon RC-IP100 ile donanımsal olarak ya da Canon Remote Camera Control yazılımı sayesinde kontrol ediliyor. Bu özellikler Canon’un PTZ kameralarının canlı prodüksiyon ve canlı etkinliklerden, yüksek öğrenim ve kurumsal kullanıma kadar inanılmaz derecede geniş bir potansiyel uygulama yelpazesi olduğunu gösteriyor. Fuarda ziyaretçiler; dahili ND sistemi, çeşitli çekim koşullarında ışığı ve alan derinliğini kontrol etme esnekliği gibi özellikleri test etme imkânı yakalayacak. Bu özellikler, öğrencilere derste öğrendikleri çekim tekniklerini kamera üzerinde test etme şansı sunacak. 

 

Canon Creative Park ile içinizdeki yaratıcılığı ortaya çıkarın

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, özellikle pandemi döneminde yoğun ilgi duyulan Creative Park uygulamasını ve sınırsız hayal gücü sayesinde bu uygulamayla yapılabilecekleri de standında sergiliyor olacak. Çocuklarıyla birlikte yeni beceriler geliştirmek isteyen, evde keyifli ve kaliteli zaman geçirmek isteyen ebeveynlerin imdadına koşan Creative Park uygulaması Canon Pixma G serisi yazıcıların üstün baskı özellikleriyle bir araya geldiğinde yıllarda saklanıp korunabilecek maketler oluşturulmasına imkân tanıyor. Uygulama; ailenin her yaş grubundan üyesine hitap edebilecek zengin kâğıt el işi projeleri çeşitliliğiyle ücretsiz bir çevrimiçi kaynak olarak mobil işletim sistemlerinden yüklenebiliyor. 

 

Birbirinden özel ürünler sergilenecek

Sergilenecek ürünler arasında canlı yayın kameralarında; CR-N300, çekim ve belgesel kameralarında; XA45, XA55, XF605, baskı alanında; G serisi printerlar, fotoğraf baskısında Selphy CP 1300 ve QX10, Vlog kameralarında; Canon EOS M50 Mark II, Canon PowerShot G7 X Mark III, Canon EOS RP, ayrıca B2B ürünler tarafında Iriscan Desk5 Pro, Mouse Executive 2 ve Iriscan Book 5 ürünleri fuarda görücüye çıkıyor. Haziran ayında kullanıma sunulacak olan Webcam Driver sürücüler hakkında fuarda bilgi verilecek. Canon Eurasia B2B Pazarlama Müdürü Can Sarcan: ”Bu fuarda önemli özel ürünlerimizi ziyaretçilerimizin deneyimine sunduk. Eğitim alanında en çok ses getiren ürünlerimizden birisi Iriscan Book 5 oldu. En yüksek düzeyde verimlilik için geliştirilmiş teknoloji ve video kayıt özellikleri sunan katlanabilir ve taşınabilir tarayıcımızda orijinal belgelere zarar vermeden tarama yapılarak otomatik kenar tanıma, kırpma ve görüntü düzeltme özellikleri saniyeler içinde gerçekleştiriliyor. Tek bir ekranda görüntülenen e-Eğitim videoları oluşturmak için tarayıcınızdan gelen görüntü ile web kameranızdan gelen görüntüyü sesle birlikte aynı anda kaydedebiliyorsunuz. Yeni ürünlerimize daha farklı özellikleri ekleyerek eğitim paydaşlarımıza ve teknolojilerine olan desteğimiz devam edecek”  dedi.

 

Sektörün önde gelen temsilcilerinin katılacağı ve 3 gün sürecek etkinliklere ilişkin tüm içerikler, güncel ve gelecek trendler dikkate alınarak hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığının desteklediği organizasyonda; yeni nesil eğitim platformları, robotik sistemler, çevirim içi eğitim teknolojileri, STEM uyumlu uzaktan eğitim yazılımları, e-kitap okuyucular, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) teknolojileri, interaktif ekranlar, yeni nesil 3D yazıcılar, deney setleri, akıllı tahtalar ve çok daha fazlası bir arada sergilenecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

İlgili

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Yenişehir Belediyesi eğitim yardımının ikinci ödemesini yatırdı – Ulusal24.com

Yenişehir Belediyesi eğitim yardımının ikinci ödemesini yatırdı – Ulusal24.com

Mersin Yenişehir Belediyesi, Yenişehirli üniversite öğrencileri için belirlediği 1500 TL’lik eğitim yardımının ikinci ödemesi olan 750 TL’yi öğrencilerin hesaplarına yatırdı. Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, nakdi eğitim desteğinin özellikle bu zor süreçte öğrenciler için can suyu olduğunu ve Yenişehirli üniversite öğrencilerinin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

Yenişehir Belediyesi Mustafa Baysan Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu ve Yenişehir Belediyesi Misafirhanesi ile Yenişehir’de öğrenim gören üniversiteli 718 gencin barınma sorununu çözen Mersin Yenişehir Belediyesi, Yenişehirli üniversite öğrencilerine de eğitim desteği veriyor.

 

2021-2022 eğitim döneminde devlet üniversitelerinin 4 yıllık bölümlerine veya vakıf üniversitelerinin 4 yıllık bölümlerine tam burslu olarak kayıt yaparak, Yenişehir Belediyesinin eğitim yardımına başvuruda bulunan 669 üniversite öğrencisinin hesaplarına ikinci ödeme olan 750 TL yatırıldı. Yenişehir Belediyesi, Ocak ayında ilk ödeme olan 750 TL’yi de öğrencilerin hesaplarına yatırmıştı.

 

Yenişehir Belediyesi 2021-2022 eğitim döneminde devlet üniversitelerinin 2 yıllık bölümlerine veya vakıf üniversitelerinin 2 yıllık bölümlerine tam burslu olarak kayıt yapan ön lisans öğrencilerine vereceği 750 TL’lik desteğin ilk ödemesi olan 350 TL’yi de hesaplara yatırmıştı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

İlgili

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

Eğitim Kurumları Siber Güvenliğini Bitdefender Antivirüs’e Emanet Ediyor – Ulusal24.com

Eğitim Kurumları Siber Güvenliğini Bitdefender Antivirüs’e Emanet Ediyor – Ulusal24.com

ATILIM ÜNİVERSİTESİ SİBER DİRENCİNİ BITDEFENDER ANTİVİRÜS İLE ARTIRIYOR!

 

 

Dünyanın en prestijli bağımsız test laboratuvarlarından koruma, hız ve performans alanlarında ödüllendirilen Bitdefender Antivirüs, eğitim kurumlarının da siber direncini artırmada tercihi oluyor. Özellikle pandemiyle birlikte hızla uzaktan eğitime ve hibrit çalışma modeline geçen üniversiteler, kampüs içindeki ve dışındaki uç noktaları izleyebilecek ve koruyabilecek bir çözüme ihtiyaç duymaya başladı. Bu hızlı geçişe adapte olurken güvenlikten taviz vermemek için Bitdefender GravityZone Business Security’i tercih eden Atılım Üniversitesi, öğretim üyelerinin, çalışanların ve öğrencilerin en az sistem kaynağı kullanarak güvende kalmasını sağladı.

 

Dünyanın en prestijli bağımsız test laboratuvarlarından koruma, hız ve performans alanlarında ödüllendirilen Bitdefender Antivirüs, eğitim kurumlarının da siber direncini artırmada tercihi oluyor. Özellikle pandemiyle birlikte uzaktan eğitime ve hibrit çalışma modeline geçen Atılım Üniversitesi, bu hızlı geçiş sürecinde güvenlikten taviz vermemek için Bitdefender Antivirüs’ü tercih etti. Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs’ün GravityZone Business Security çözümünü kullanan üniversite, tüm uç noktaları tek bir konsoldan kolayca yönetebiliyor. Bitdefender çözümü ile fakülte ve yönetim tarafından kullanılan dizüstü bilgisayarlar, PC’ler, Mac’ler, sunucular ve öğrenciler kampüsteyken dahil olmak üzere binlerce uç nokta korunuyor. Bitdefender Antivirüs’ü kullanmaya başlayan Atılım Üniversitesi’nin Teknik Destek Müdürü Mustafa Murat Ünal, Bitdefender’in binlerce öğrencisi, öğretim üyesi ve idari çalışanıyla uzaktan eğitime ve hibrit çalışmaya geçen bir üniversite için en doğru seçim olduğu değerlendirmesinde bulundu.

 

“Harika Bir Altyapı Performansı Elde Ediyoruz”

 

Bitdefender GravityZone Business Security sayesinde öğrencilerin ve öğretim üyelerinin üretkenliklerinin arttığını ve aynı zamanda güvenlik riskinin de önemli ölçüde azaldığını vurgulayan Atılım Üniversitesi Teknik Destek Müdürü Mustafa Murat Ünal, “GravityZone, en düşük düzeyde bilgi işlem kaynaklarını tüketen olağanüstü hafif bir çözüm. Kullanıcılarımız artık kaynak kısıtlamalarıyla uğraşmıyor. Bu nedenle harika bir altyapı performansı elde ediyoruz. Ayrıca Bitdefender, taramaları arka planda otomatik olarak çalıştırdığından, kullanıcılarımızın artık can sıkıcı açılır pencerelere yanıt vermesi gerekmiyor.” açıklamasında bulundu.

 

Atılım Üniversitesi Çalışanları Siber Güvenlik Konusunda Endişelenmeyi Bıraktı

 

GravityZone çözümü ile geliştirdikleri uç nokta güvenliğini “Üniversite olarak GravityZone’u kullandığımızdan beri çalışanlarımız bilgisayar güvenliğinin ne kadar kolay hale geldiğini görüyorlar ve endişelenmeyi bırakıyorlar.” diyerek açıklayan Ünal, “Bitdefender GravityZone Business Security, öğrencilerimiz ve öğretim üyelerimiz için üretkenliği artırırken riski önemli ölçüde azaltıyor. Bitdefender’in kötü amaçlı yazılımları uzak tutma konusundaki mükemmel geçmişi, kullanıcıların güvenilmeyen ve kimlik avı web sitelerine girmesini engelleme konusunda çok şey yapıyor. Ayrıca, sıfırıncı gün olaylarına yanıt verme konusunda da oldukça iyi ve bunu kullanıcıları rahatsız etmeden gerçekleştiriyor.  dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

İlgili

Haber Kaynağı www.ulusal24.com