Cities Skylines 2 yarın çıkış yapıyor: Xbox Game Pass kütüphanesine de eklenecek – Teknoloji

Cities Skylines 2 yarın çıkış yapıyor: Xbox Game Pass kütüphanesine de eklenecek – Teknoloji

Cities Skylines 2, 24 Ekim 2023 tarihinde çıkacak. Oyun, PS5, PC ve Xbox Series X/S platformlarına gelecek. Cities Skylines 2 ayrıca ilk günden Game Pass’e dahil olacak. Halihazırda ön siparişe açılmış olan Cities Skylines 2, Xbox’da 500 TL, Steam’de ise 425 TL fiyata sahip. 

Paradox’un açıklamalarına göre, Cities Skylines 2, şimdiye kadar yapılmış en gerçekçi şehir kurma oyunlarından biri olacak ve oldukça geniş bir ölçekte oynanabilecek. Şehirlerin gelişimi dinamik bir şekilde şekillenecek ve oyuncuların kararlarına aktif bir şekilde tepki verecek. Oyunda, stratejik planlama yine büyük bir öneme sahip olacak, aynı şekilde önceki oyunda olduğu gibi.

İlk oyunun DLC’leri ve paketlerinin ayrı ayrı satılması konusundaki tartışmalar oyuncular arasında bazı tepkilere neden olmuştu. Henüz bu yaklaşımın Cities Skylines 2 için değişip değişmeyeceği hakkında herhangi bir resmi açıklama yapılmamış gibi görünüyor. Bu konuda gelecekte daha fazla bilgi ve açıklama beklemek gerekebilir.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Xbox, Game Pass’e eklenecek yeni oyunları duyurdu – Teknoloji

Xbox, Game Pass’e eklenecek yeni oyunları duyurdu – Teknoloji

Microsoft, Xbox Game Pass hizmeti aracılığıyla oyunculara yüzlerce oyunun erişimini sağlama fırsatı sunuyor.

Xbox Game Pass üyeleri için yakın gelecekte Game Pass kütüphanesine eklenecek oyunlar duyuruldu.

Grand Theft Auto V (Bulut ve Konsol)

McPixel 3 (Bulut, Konsol ve PC)  – 6 Temmuz

Common’hood (Bulut, Konsol ve PC)  – 11 Temmuz

Insurgency: Sandstorm (PC)  – 11 Temmuz

Exoprimal (Bulut, Konsol ve PC) – 14 Temmuz (Game Pass ile ilk gün kullanılabilir)

Techtonica (Bulut, Konsol ve PC) – 18 Temmuz

The Cave (Bulut ve Konsol)  – 18 Temmuz

Geçtiğimiz hafta Xbox, Game Pass üyeliklerine küresel olarak zam yapacağını duyurmuştu.

Zamsız fiyatlardan üyelik alabilmek için bugünün son gün olduğu belirtildi.

İşte zamlardan sonra gerçekleşecek olan fiyat değişiklikleri.

XBOX GAME PASS ZAMLI FİYATI

Game Pass Ultimate Fiyatı: 44,99 TL’den 120,99 TL’ye,

Game Pass Konsol Fiyatı: 29,99 TL’den 79,99 TL’ye yükselecek.

Game Pass PC Fiyatı ise henüz açıklanmadı ancak 79,99 TL olması bekleniyor.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Instagram’dan yeni özellik: Profillere müzik eklenecek – Teknoloji

Instagram’dan yeni özellik: Profillere müzik eklenecek – Teknoloji

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu Instagram, etkileşimi artıracak ve çoğu kullanıcının seveceği bir özelliği test etmeye başladı. Instagram, geçen yıllarda hikayelere ve gönderilere müzik ekleme özelliğini getirmişti. ShiftDelete’in haberine göre; şimdi bunu genişleterek sevilen müzik özelliğini ek olarak yeni bir alana daha taşıyacak. Paylaşımlara eklenen müzikler, kullanıcılar arasındaki etkileşimi artırırken ek olarak da içeriklerin çeşitlenmesini ve zenginleşmesini de sağlıyor. Instagram, profillere müzik ekleme özelliği getiriyor.ŞİMDİLİK TEST AŞAMASINDASosyal medya platformları hakkında sık sık paylaşım yapan Alessandro Paluzzi ve Matt Navara bugün Instagram’ın yeni özelliğini, Twitter hesaplarından paylaştılar. Kullanıcıların Instagram profillerine müzik eklemeyi sağlayacak fonksiyon, şimdilik test aşamasında yer alıyor. Müzik ekleme özelliğinin kararlı sürüme ne zaman geleceği ise şimdilik belirsiz.Bazı Instagram kullanıcıları profile müzik ekleme özelliğinin şu anda olmamasına rağmen diğer platformlar aracılığıyla kullanmaya çalışıyordu. UÇTAN UCA ŞİFRELEME DE YOLDAInstagram da bunun olmaması için yalnızca kendi bünyesi içinde çalışacak özelliği geliştirmeye başlamış olacağı düşünülüyor. Yeniliğin profilleri zenginleştirme ve etkileşimi artırma açısından önem sağlayacağı tahmin ediliyor.Sosyal medya devi, ek olarak geçtiğimiz günlerde güvenlik açısından büyük önem taşıyan Uçtan Uca Şifreleme özelliğini de test etmeye başlamıştı. WhatsApp üzerinde uzun süredir kullanılan bu fonksiyon, mesajların bulunduğu platform dahil mesajların hiç kimse tarafından okunmamasını sağlıyor.Gizliliğe önem veren sosyal medya kullanıcıları, Uçtan Uca Şifreleme özelliğinin platforma gelmesi gerektiğini savunuyor.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Instagram Hikayeler’in tasarımı değişiyor: ‘Tümünü göster’ seçeneği eklenecek – Teknoloji – Ulusal24.com

Instagram Hikayeler’in tasarımı değişiyor: ‘Tümünü göster’ seçeneği eklenecek – Teknoloji – Ulusal24.com

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram’ın ‘hikayeler’ kısmının yeni tasarımı, uygulamanın geliştirici sürümünde yayınlandı.Instagram, bundan üç ay önce Hikayeler kısmında çok hikaye olunca bunları en fazla üç taneye kadar göstereceği bir güncelleme duyurmuştu. Şimdi ise tasarım daha da değişiyor ve hikayeler çubuğunun yeri değişiyor.HİKAYELER ÇUBUĞU EKRANIN ALTINA TAŞINIYORWebTekno’nun haberine göre; Instagram’ın geliştirici sürümünde yayınlanan yeni güncellemede görüldüğü gibi artık hikayeler çubuğu ekranın üstünde olmak yerine altında yer alacak. Ayrıca ekran görüntülerinden de görebileceğiniz gibi bir ‘Tümünü Göster’ seçeneği bulunmakta.Instagram’ın yeni seçenekle birlikte bir profilde çok fazla hikaye paylaşılınca bunları en fazla üç tane göreceğiniz şekilde kısaltacağı ve tamamını görmek isteseniz ‘Tümünü Göster’ seçeneğine basmanız gerekeceği bildirilmişti. Bazı kullanıcılara açılan yeni özellikle birlikte de Instagram tam olarak bunu yapıyor. Birkaç hikayede arka arkaya sağa tıkladığınız zaman sizi direkt olarak bir sonraki kullanıcının hikâyelerine atıyor. Bunun olmaması için ise biraz önce bahsettiğimiz ‘Tümünü Göster’ seçeneğine tıklamanız gerekiyor.Şimdiki güncellemeyle birlikte hikayeler çubuğunun yeri tamamen değişip alt kısma taşınmış, ‘Tümünü Göster’ seçeneğine de beyaz bir arka plan eklenmiş. 

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Continue Reading

Haber Kaynağı www.ulusal24.com