Galaxy Unpacked 2024: Galaxy AI ile Yapay Zeka Çağı Geliyor

Galaxy Unpacked 2024: Galaxy AI ile Yapay Zeka Çağı Geliyor

Devrim niteliğinde bir mobil deneyim dönemi başlıyor. Günlük yaşamınızda bağlantı kurma ve yaratıcı olma yöntemlerinizi dönüştürmek üzere geliştirilen en yeni Galaxy inovasyonlarıyla dolu, yepyeni bir çağı keşfetmeye hazır olun. Yeni Galaxy S serisi, şimdiye kadar sunulan en akıllı mobil deneyimleri daha yüksek standarda taşıyacak.

Günlük yaşamınızda daha önce görülmemiş, muhteşem deneyimler yaşayın.

Samsung Electronics Unpacked etkinliği, 17 Ocak’ta San Jose’de gerçekleşecek. Yapay zekadan güç alarak yepyeni mobil deneyimler sunan en gelişmiş ve üstün Galaxy inovasyonlarını açıklarken siz de bize katılın. Etkinlik, samsung.com, Samsung Newsroom ve Samsung YouTube kanalında Türkiye saatiyle 21.00’den itibaren canlı olarak yayınlanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

ChatGPT’ye rakip geliyor: Musk duyurdu! – Teknoloji

ChatGPT’ye rakip geliyor: Musk duyurdu! – Teknoloji

Elon Musk X üzerinden yeni bir projeye daha giriş yaptığını duyurdu.

Yapay zeka konusunda Tesla’nın otonom sürüşleriyle zaten eli güçlü olan Musk, ChatGPT vari yeni bir yapay zeka uygulamasının geliştirme aşamasında olduğunu duyurdu.

DAHA SAMİMİ, DAHA YETENEKLİ

Grok adı verilen yeni yapay zeka uygulaması, ChatGPT’den farklı olarak daha esprili bir dile sahip olacak. Uygulama ayrıca soruları cevaplamakla kalmayıp kullanıcının sorması muhtemel soruları da önererek zamanda tasarruf etmeyi hedefleyecek.

ChatGPT, Ocak 2022’den sonraki verilere ulaşamıyor. Grok’un avantajlarından bir diğeri de burada gizli. Zira Grok, X’e gerçek zamanlı erişerek kendisini sürekli olarak güncelleyecek. Uygulamanın ayrıca diğer yapay zekaların aksine kendisine sorulan kompleks soruları da yanıtlayabileceği vaat ediliyor.

NE ZAMAN ÇIKACAK?

X üzerinden yapılan açıklamada Grok’un hâlâ beta sürümünün erken aşamalarında olduğu ve gelişmesi için zamana ihtiyaç duyulacağı belirtiliyor.

Şu an için uygulamaya erişim yalnızca başvuruda bulunup geliştirici ekip tarafından onaylanan kişilere veriliyor.

Announcing Grok!

Grok is an AI modeled after the Hitchhiker’s Guide to the Galaxy, so intended to answer almost anything and, far harder, even suggest what questions to ask!

Grok is designed to answer questions with a bit of wit and has a rebellious streak, so please don’t use…


— xAI (@xai) November 5, 2023

Haber Kaynağı ulusal24.com

En son 1954’te görüldü: Everest Dağı’nın üç katı bir kuyruklu yıldız geliyor! Bilim insanları uyardı. – Teknoloji

En son 1954’te görüldü: Everest Dağı’nın üç katı bir kuyruklu yıldız geliyor! Bilim insanları uyardı. – Teknoloji

12P/Pons-Brooks olarak adlandırılan uzay taşı, kriyovolkanik ya da soğuk yanardağ olarak bilinen bir kuyruklu yıldızdır. Tahmini çapı 30 km olan katı bir çekirdeğe sahiptir ve içeriği buz, toz ve gazdan oluşur, bu madde gazlı bir içecek şişesindeki karbonat gibi hareket eder.

Pons-Brooks’un başına dört ay içinde ikinci kez gelen bu olay, teleskopla bakıldığında devasa bir çift boynuz gibi görünen bir görüntü oluşturuyor. Gökbilimciler, bu devasa kuyruklu yıldızın Everest Dağı’nın üç katı büyüklüğünde olduğunu ve uzayda patladığını belirtiyorlar. Şu an, bu yıldızın kalıntıları Dünya’ya doğru ilerliyor.

Dünyayı teğet geçeceği tahmin edilen bu yıldızın, 21 Nisan 2024 tarihinde gezegenimizin en yakın noktasına ulaşması bekleniyor. Bu nedenle, bu olayın çıplak gözle görülebileceği belirtiliyor. Bu tür bir olay, son olarak 1954 yılında Dünya’dan çıplak gözle görülebilmişti ve bu kuyruklu yıldız, ünlü Halley kuyruklu yıldızı büyüklüğündedir.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp’ta yeni dönem: Alışveriş özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp’ta yeni dönem: Alışveriş özelliği geliyor – Teknoloji

Meta’nın dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ‘Flows’ isimli yeni özelliğini test etmeye başladı. TechCrunch’ta yer alan habere göre, hem satıcılar hem de kullanıcılar Flows ile birçok alışveriş işlemini Whatsapp’tan çıkmadan gerçekleştirebilecek.

WhatsApp’ın Flows özelliği için oluşturduğu destek sayfasında yer alan bilgilere göre kullanıcılar bu işlemleri yapabilecek:

Randevu alma

Hesaplarına giriş yapma

İlgilendikleri bir ürünü özelleştirme

Form doldurma ve gönderme

Etkinliklere ve promosyonlara kaydolma

HARİCİ SİTELERE DUYULAN İHTİYAÇ ORTADAN KALKACAK

Paylaşılan fotoğrafta Zoomture isimli firma ile yapılan görüşmede, kullanıcının şirket üzerinden seyahat randevusu oluşturduğu görülüyor. Randevuda kullanacağı ulaşım aracındaki koltuk seçiminin bile WhatsApp’tan ayrılmadan yapılabildiği öne çıkıyor. Bir süredir alışveriş sektörü üzerine önemli çalışmalar yapan WhatsApp, Flows özelliği için kullanıcıların harici internet sitelerine duyduğu ihtiyacı ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Meta tarafından yapılan açıklamada, Brezilya’da banka Banco Pan, perakendeci MagaLu, Lenovo, Hindistan’da seyahat şirketi Redbus, banka SBI ve araba satış platformu Spinny gibi işletmelerle Flows’un test edildiği söylendi.

‘SOHBET İÇİNDE ZENGİN DENEYİMLER OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Meta’nın kurumsal mesajlaşmadan sorumlu başkan yardımcısı Nikila Srinivasan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Alışveriş ve e-ticaret odaklanmak istediğimiz en büyük sektörlerden biri. Amaç, işletmelerin ve kişilerin sohbet başlığında çok daha fazlasını yapabilecekleri şekilde ticari mesajlaşmayı mümkün kılmaktır. Sohbet içinde zengin deneyimler oluşturmaya çalışıyoruz ve Flows’un devreye girdiği yer burası’ ifadelerine yer verdi.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

iOS 17’nin çıkış tarihi açıklandı: Hangi iPhone’lara geliyor? – Teknoloji

iOS 17’nin çıkış tarihi açıklandı: Hangi iPhone’lara geliyor? – Teknoloji

Apple, 12 Eylül’deki etkinliğinde yeni cihazlarını tanıttıktan sonra iOS 17 hakkında bilgiler de gelmeye başladı. İşte iOS 17’nin geleceği modeller ve bazı özellikleri:

iOS 17’nin 5-6 yıl önceki modellere bile geleceği belirtiliyor. İşte bu yeni sürümün destekleyeceği modeller:

iPhone Xs

iPhone Xs Max

iPhone Xr

iPhone 11

iPhone 11 Pro

iPhone 11 Pro Max

iPhone SE (2020)

iPhone 12 mini

iPhone 12

iPhone 12 Pro

iPhone 12 Pro Max

iPhone 13 mini

iPhone 13

iPhone 13 Pro

iPhone 13 Pro Max

iPhone SE (2022)

iPhone 14

iPhone 14 Plus

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro Max

iPhone 15

iPhone 15 Plus

iPhone 15 Pro

iPhone 15 Pro Max

iOS 17 İLE NELER GELİYOR?

Apple’ın geliştirici etkinliğinde duyurduğu özelliklerden biri aramalarda kişilerin özelleştirilmiş fotoğrafları yer alabilecek. Yalnızca bu değil, rehberde kayıtlı olan kişinin adının olduğu yazı fontunu da değiştirmek mümkün olacak.

Sesli mesajlar metne dönüştürülebilecekken, FaceTime’da sesli mesaj bırakmak da olacak.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

WhatsApp’a e-posta ile doğrulama özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp’a e-posta ile doğrulama özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp’ın yeni bir özelliği, Android’in beta sürümünde ortaya çıkmış durumda. Bu yeni özellik, WhatsApp’a giriş yaparken ekstra bir güvenlik önlemi sunuyor.

Normalde WhatsApp’a giriş yaparken kullanıcılar telefon numaralarını kullanırlar. Ancak bu yeni özellikle birlikte e-posta adresi de bir giriş seçeneği olarak sunulacak. Bu özellik, yeni bir cihazda WhatsApp hesabınıza oturum açarken devreye girecek.

Kullanıcılar, SMS veya arama yoluyla alınan kodları beklemek yerine, e-posta adreslerine gönderilecek özel bir kod ile giriş yapabilecekler. Bu, WhatsApp kullanıcılarına ek bir güvenlik seçeneği sunarak hesaplarını daha fazla koruma altına almalarına yardımcı olabilir.

Henüz geliştirilme aşamasında olan bu özelliğin tam olarak nasıl çalışacağı ve ne zaman genel kullanıma sunulacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak WhatsApp, kullanıcıların hesaplarını daha güvenli hale getirmek için bu tür yeni özellikleri test etmeye devam ediyor gibi görünüyor.

 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Twitter’a görüntülü arama özelliği geliyor – Teknoloji

Twitter’a görüntülü arama özelliği geliyor – Teknoloji

 

Elon Musk’ın geçen yıl satın almasından sonra pek çok değişiklik yaşayan Twitter yani yeni adıyla X, bir süredir kullanıcıların görüntülü arama yapmasını sağlayacak yeni bir özellikle gündemdeydi. Musk’ın şirketin başına geçmesinden sonra ortaya çıkan haberler bu defa X’in CEO’su Linda Yaccarino tarafından da onaylandı.

Yaccarino, görüntülü sohbetlerin; sosyal medyada kullanıcıların birçoğunun paylaşmaktan çekinebileceği düşünülerek telefon numaraları kullanılmadan çalışacağını açıkladı.

Bu özellik, Yaccarino ve Elon Musk’ın X’i uzun biçimli video içeriği, ödeme sistemleri ve içerik oluşturucu abonelikleri gibi “her şey uygulamasına” dönüştürme amaçlarını açıkladıktan sonra onaylanıyor.

CEO’nun sözleri, arayüzün nasıl görüneceğine dair bir ekran görüntüsü paylaşan X tasarımcısı Andrea Conway’in geçen ay yaptığı bir tweet’i de destekliyor.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Threads’in bilgisayar sürümü geliyor! – Teknoloji

Threads’in bilgisayar sürümü geliyor! – Teknoloji

Meta şirketi, eski adıyla Twitter olan X’e rakip olarak piyasaya sürdüğü Threads platformunu web sürümüyle kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Daha önce sadece iOS ve Android cihazları üzerinden erişilebilen bu platform sayesinde kullanıcılar, masaüstü veya dizüstü bilgisayarlarını kullanarak da platforma erişebilecekler.

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, önümüzdeki birkaç hafta içinde Threads’in hem insanların hizmete masaüstünden erişmek için kullanabilecekleri bir web sürümüne hem de uygun bir arama işlevine kavuşacağını duyurdu.

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTALARDA GELİYOR

Halihazırda Threads gönderilerini masaüstünde görüntülemek mümkün olsa da, yanıtlama, yeniden gönderme, beğenme ve gönderme gibi eylemler yalnızca uygulama üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Bu eylemleri yapmak istediğinizde, mobil uygulamaya yönlendiren bir QR kod ortaya çıkıyor.

Threads’in web sürümü için önümüzdeki birkaç hafta işaret edildi. Böylelikle kullanıcılar sosyal ağa sadece iOS ve Android cihazlardan erişmek zorunda kalmayacak.

THREADS’İN KULLANICI SAYISINDA DÜŞÜŞ

Öte yandan Threads’in etkileşimi tanıtıldığı günden bu yana ciddi düşüş yaşamakta. Çıkış yaptığı ilk gün ortalama ekran süresi 19 dakika olan uygulamanın, güncel olarak ortalama ekran süresi 2,9 dakikaya kadar geriledi.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Apple Watch Series 9 için Barbie tasarımı geliyor – Teknoloji

Apple Watch Series 9 için Barbie tasarımı geliyor – Teknoloji

Apple’ın yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 9 için Barbie pembesi tasarım seçeneği geliyor. @ShrimpApplePro hesabının yaptığı sızıntılar arasında ortaya atılan iddiaya göre, Apple Watch Series 9’un beşinci renk seçeneği olarak parlak bir pembeyi tercih edeceği düşünülüyor. Barbie filminin pembeye olan vurgusuyla uyumlu olan bu renk seçeneğinin kullanıcılar tarafından ilgi göreceği düşünülüyor.

Apple Watch Series 9’un Barbie pembesi renginin eklenmesi, saat kullanıcıları arasında heyecan yarattı ve sosyal medyada konuşulmaya başlandı. Bu sızıntı, akıllı saat meraklıları tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor ve yeni modelin ne zaman piyasaya sürüleceği merakla bekleniyor.

Shrimp’s update

– Apple Watch Series 9

Well, i wish i can see anything that is new outside but it looks the same

Added a pink color along with the other 4 colors with the same case material.

There is a new box this time (better than nothing) more compact box.

New chip i guess. pic.twitter.com/rh95TNuady


— ShrimpApplePro (@VNchocoTaco) August 1, 2023

 

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Dünyanın en çok satılan konsolu Nintendo Switch’in yeni modeli geliyor – Teknoloji

Dünyanın en çok satılan konsolu Nintendo Switch’in yeni modeli geliyor – Teknoloji

Yeni edinilen bilgilere göre, Nintendo Switch’in halefi henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, 2024’ün ilk birkaç ayında piyasaya sürülmesi giderek daha olası görünüyor.

Çinli üretici PixArt, Wii ve Wii U gibi önceki Nintendo ev konsolları için parçalar sağlayan bir şirketin mali raporunda yer alan bilgiler konsolun 2024’ün başlarında çıkma olasılığını daha da arttırdı. PixArt’ın raporu yeni Nintendo Switch’ten doğrudan bahsetmese de, yıllardır yeni bir sistem çıkarmayan tek Japon şirketi oldukları ve Sony’yi tamamen dışladıkları düşünüldüğünde, bu açıklamanın henüz tanıtılmamış olan yeni konsolla ilgili olduğu düşünülüyor.

Bu, Çinli bir şirketin yeni Nintendo Switch için 2024’ün başlarında bir çıkış tarihi ima ettiği ilk sefer değil. Önceki raporlarda bir metal kasa üreticisi olan Hongzhun, Nintendo’nun 2024’ün ilk çeyreğinde yeni bir konsol çıkarmayı planlaması nedeniyle yılın ikinci yarısında satışlarda artış beklediklerini açıklamıştı.

Nintendo, önceki açıklamalarında Nintendo Switch’in halefi hakkında çok fazla detay vermemişti. Başkan Shuntaro Furukawa, mevcut mali yılın 31 Mart 2024’te sona ereceğini belirterek yeni bir donanımın bu tarihten önce piyasaya sürülmeyeceğini söylemişti. Ancak bazı geliştiricilerin elinde zaten yeni konsol devkitlerinin olduğu düşünüldüğünde, yeni konsolla ilgili daha fazla bilgi yakın gelecekte bekleniyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com