HUAWEI FreeClip: C-Köprüsü Tasarımlı açık TWS kulaklık

HUAWEI FreeClip: C-Köprüsü Tasarımlı açık TWS kulaklık

HUAWEI FreeClip, yepyeni C-köprüsü Tasarımını, endüstrinin ilk açık kulak sesini Akıllı Aşınma Algılama teknolojisi ve uzun pil ömrü ile birleştiriyor. 

 HUAWEI, çağdaş kulak içi kablosuz kulaklıkların tüm teknolojik güçlerine sahip olan ancak çevrelerine uyum sağlamalarına olanak tanıyan bir dinleme deneyimi isteyen ve giderek büyüyen bir dinleyici kitlesi olduğunu fark etti. Bu kullanıcılar, kulak içi kulaklıklara bir alternatif ararken fitness ve ofis kullanımları söz konusu olduğunda kulaklıkların pratikliğine öncelik verdiler. 

Bu nedenle HUAWEI FreeClip, HUAWEI tarafından bu ihtiyaçlara cevap olarak geliştirildi. Açık kulak TWS kulaklıklar, bu kullanıcıların yaşadığı çok sayıda zorluğu çözdü. Bu çözümler, genellikle açık hava sporlarına katılan veya ofiste çevrimiçi aramalar ve yüz yüze iş birlikleri arasında çoklu görev yapan kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

Bu tasarım, kulaklıkların kulak kanalını tıkamayan üç ana yönüyle başarıldı: Comfort Bean, Acoustic Ball ve C-köprüsü Tasarımı. Comfort Bean, insan kulağının karmaşık eğrilikleri ve farklı şekilleri boyunca sorunsuz bir şekilde kendini şekillendiren ergonomik fasulye şeklinde bir tasarım kullanıyor. Akustik Top, optimum boyuta ulaşmak için gerçek kavum konka modellerinin şekilleri temel alınarak tasarlandı ve rahatsızlık ile gerginliğe neden olmadan kullanıcının cildine uyumluluğu sağlandı. Fasulye ve topu birbirine bağlayan C-köprüsü Tasarımı, kullanıcının kulak kıkırdağı üzerindeki gerilimi azaltarak toka mekanizmasının sıkıştırma kuvvetini öğrenen ve ayarlayan uyarlanabilir bir sensöre sahip. C-köprüsü Tasarımı, ince koluna 9 adet dahili çekirdek teli eklemeyi başararak sektörün en karmaşık hassas mühendislik süreciyle inşa edildi. 

HUAWEI FreeClip, tek seferde 8 saat müzik çalma veya şarj kutusuyla 36 saate kadar müzik çalma ile uzun pil ömrü sunuyor. Bu, kulaklıklarını uzun süre takması gerekenler için daha da önemlidir; ofiste arka arkaya görüşmelerin yapıldığı tam bir iş günü ve 4 saatlik uzun bir maratonun iki katı kadar uzun bir süre.

Ayrıca HUAWEI FreeClip, kulak kanalını kapatmayan yenilikçi açık kulak klipsi tasarımıyla sadece rahat bir kullanım sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcıların trafik sesleri gibi ortam seslerine karşı durumsal farkındalığını koruyarak spor ve açık havada egzersiz için daha uygun hale getiriyor. HUAWEI FreeClip ayrıca suya, toza ve tere dayanıklılık için IP54 derecesine sahiptir. Bu da kulaklığı, fiziksel aktiviteler sırasında mükemmel bir seçim haline getiriyor. Ses bastırma kanalı rüzgar gürültüsünü azaltmaya yardımcı olarak kullanıcıların bisiklet sürerken veya camlar açıkken araç kullanırken bile rahatça arama yapabilmelerine yardımcı oluyor.

Sektörün İlk Akıllı Aşınma Algılama Teknolojisi

TWS kulaklıkların ortak zorluklarından biri, sol-sağ kulaklıklar arasında tutarsız ses deneyimine veya kulak ile kulaklık arasındaki uyumsuzluktan kaynaklanan potansiyel rahatsızlığa neden olan durumlardır.

Bu rahatsızlığa son vermek için HUAWEI FreeClip, sol ve sağ kulak arasında ayrım yapmayan sektörün ilk açık kulak tasarımlı kulaklıklarını sunuyor. Akıllı Aşınma Algılama teknolojisi, kulaklıkların tam tersi yerine kullanıcıların konforuna ve rahatlığına uyum sağlamasını sağlayarak daha sorunsuz ve sezgisel bir kullanıcı deneyimi yaratıyor. Sonuçta, uyumsuz kulaklıklar bazen tutarsız sese yol açabilir veya kulaklarda rahatsızlığa neden olabilir.

Ayrıca, kulaklıklar birbirinin yerine kullanılabildiğinden, kullanıcılar pil ömrünü optimize edebilir ve özellikle kullanıcıların hızlı bir arama yapmak için yalnızca bir kulaklığa ihtiyaç duyduğu senaryolarda daha uzun kullanım süresinin keyfini çıkarabilir.

Ters Ses Dalgaları Sistemine Sahip Açık Kulak Dinleme

Birçok kulaklık kullanıcısı, açık kulak sesinin ses netliğinde düşüşe veya ses sızıntılarına neden olabileceğinden endişe eder. HUAWEI FreeClip’in Açık Kulak Dinleme teknolojisi, ses netliğini artırmak ve ses sızıntısını önlemek için birlikte çalışan iki ana ses teknolojisine (yüksek hassasiyetli Çift Manyetik Devre Hareketli Bobin Ünitesi ve Ters Ses Dalgaları sistemi) dayanarak bunu çözüyor. 

Çift mıknatıslı yüksek hassasiyetli sürücü ünitesi, hoparlörlerin sürüş kapasitesinin artmasını sağlayarak kullanıcının dinlediği müziğin nüanslı tonlarını sunan güçlü bir ses üretimi sağlar.

Ters Ses Dalgaları Sistemi, kullanıcıların ses dalgalarını incelikle iptal ederken akıllı ses seviyesi ayarlamasının keyfini çıkarmasını sağlar. Bu, daha güvenli ve özel bir dinleme deneyimi yaratmaya yardımcı olurken, uzaktaki ses dalgaları iptal edilerek ses sızıntısını etkili bir şekilde azaltır. Buna ek olarak HUAWEI FreeClip, sızıntı ses dalgalarını tersine çevirmek ve ses sızıntısını azaltmak için akustik topun arka tarafında çift ses arka havalandırma delikleri tasarladı.

Siyah ve mor renklerde ön satışa sunulan HUAWEI FreeClip kulaklıklar 4.999 TL fiyatla ve vade farksız 3 taksit fırsatıyla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satın alınabilir. Kulaklıkların fiyatına 1 yıllık kayıp kulaklık desteği ve Watch Fit Mini kazanma şansı da dahil. Ön sipariş süresince HUAWEI ayrıca sepette 500 TL ek indirim de yapıyor ve AFC400PR kodu kullanılarak 400 TL daha indirim sağlanıyor. Ayrıca WATCH GT 4 ile alımda FreeClip 1.500 TL indirimli sunuluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

HUAWEI FreeBuds Pro 3 ses kalitesinin sınırlarını zorluyor

HUAWEI FreeBuds Pro 3 ses kalitesinin sınırlarını zorluyor

HUAWEI FreeBuds Pro 3 ses kalitesinin sınırlarını zorluyor

Huawei, yeni nesil TWS kulaklıklarıyla sınıfının lideri sesleri Türkiye’de sunuyor. Üstün akustik, donanım ve yazılım geliştirmeleri ile tüketiciler, yüksek çözünürlüklü Çift Sürücülü Ses Sistemi ve Akıllı ANC 3.0 ile üstün ses kalitesi bekleyebilir.

 Huawei’in TWS kulaklıklar için ses mühendisliğindeki uzmanlığından yararlanan en yeni nesil kulaklıklar, kulakları memnun eden gerçekçi ses kalitesi sunarak HUAWEI FreeBuds’ın itibarını koruyor.

 Yepyeni bir amiral gemisi modeli olan HUAWEI FreeBuds Pro 3, ses doğruluğunu yeniden tanımlamak ve sektörde yeni ölçütler oluşturmak için yenilikçi teknolojiyi kullanıyor. En yeni model, Pure Voice 2.0, Intelligent ANC 3.0 ve Triple Adaptive EQ ile gürültü engellemenin yanı sıra kristal netliğinde iletişim sağlayan yüksek çözünürlüklü çift sürücülü ses sistemi ile zaten sınıfının lideri olan ses deneyimini geliştiriyor. Yeniden tasarlanan model ayrıca akıllı bağlanabilirlik ve yenilenmiş bir tasarıma sahip.

 Yeni HUAWEI FreeBuds Pro 3 ile kullanıcılar, en sevdikleri müziklerin, sesli kitapların ve podcast’lerin keyfini çıkarabilir veya herhangi bir yerden, gürültülü ortamlarda bile ses kısıtlaması olmadan bozulmamış sesli aramalar yapabilirler.

 

HUAWEI FreeBuds Pro 3, gecikme olmadan mükemmel, gerçekçi bir dinleme deneyimi sunan yüksek çözünürlüklü çift sürücülü bir ses sistemine sahip olduğundan, sesin 48 kHz ila 14 Hz arasında bir ritmi atlamadan değişmesine izin verir.

 Ayrıca HUAWEI FreeBuds Pro 3, L2HC 2.0 ve LDAC kodeklerini destekliyor ve hem HWA hem de Hi-Res Audio Wireless sertifikalarına sahip. Bu çifte onay, kulaklıkların karmaşık ayrıntılar ve dokularla dolu yüksek çözünürlüklü ses üretmesini sağlıyor. HUAWEI FreeBuds Pro 3, her dinleyicinin tercih ettiği müziğin keyfini tam da sevdiği şekilde çıkarmasını garanti eden Üçlü Uyarlanabilir EQ algoritmasını kullanarak, zaman ve mekandan bağımsız olarak kişiselleştirilmiş ve kusursuz bir işitsel deneyim sunuyor.

 HUAWEI FreeBuds Pro 3, sesli ve görüntülü aramalar sırasında ses alımını 2,5 kat artıran ve gürültülü ortamlarda bile net iletişim sağlayan Pure Voice 2.0 teknolojisi ile arama kalitesini artırıyor. %50 iyileştirme ile gerçek zamanlı gürültü engelleme sağlayan yapay zeka tabanlı uyarlanabilir bir algoritma olan Intelligent ANC 3.0’dan yararlanıyor. HUAWEI FreeBuds Pro 3, ister uçakta ister trende olsun, kusursuz bir seyahat ortağıdır.

 HUAWEI FreeBuds Pro 3, şarj kutusu ile birlikte kullanıldığında 31 saate kadar dinleme süresi ve tek bir şarjla 6,5 saate kadar uzun ömürlü bir pil ömrü sunuyor. Ayrıca, kullanıcılar kablosuz olarak şarj edebilir ve HUAWEI FreeBuds Pro 3’lerini hemen kullanmaya başlayabilirler. Bu kulaklıklar ayrıca IP54 derecesi ile toza ve suya dayanıklı olacak şekilde tasarlanmıştır, bu da onları aktif bireyler için ideal hale getirir.

 Akıllı özellikleri ve performansı, gelişmiş ve sorunsuz bir deneyim sağlar. Kullanıcılar iki cihazı aynı anda bağlayabilir ve iOS ve Android cihazlar arasında tekrar tekrar eşleştirmeye ve eşleştirmeyi kaldırmaya gerek kalmadan sesi kolayca değiştirebilir ve kesintisiz bağlantı sağlar.

 

Kulaklıklar, doğadan ilham alan üç renk seçeneğiyle sunuluyor: Seramik Beyaz, Yeşil ve Gümüş Frost. Şarj kutusu, aşınma ve yıpranmaya karşı %32 daha fazla dayanıklılık sağlayan tek parça nano cam içeriyor.

 

Huawei FreeBuds Pro 3, 4.999 TL fiyatla Huawei Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor. 399 TL değerinde 1 yıl kayıp kulaklık desteği, AFBPRO300 kupon koduyla 300 TL ekstra indirim ve vade farksız 3 taksit avantajları da tüketicilere sunulan Huawei fırsatları arasında.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu;nun Üçüncüsü Tamamlandı

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu;nun Üçüncüsü Tamamlandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ve Huawei Türkiye’nin, bilişim alanında yetenekli yazılımcıların eğitimine yönelik birlikte yürüttüğü bir proje olan Huawei Türkiye Ar-Ge Kodlama Maratonu’nun üçüncüsü tamamlandı. ‘Bulut Bilişim’ kategorisinde gerçekleşen yarışmada dereceye giren üç takıma ödülleri Ankara’daki BTK Başkanlığı’nda düzenlenen törende takdim edildi.  

 

BTK iş birliği ile 25 Ağustos’ta başlayan Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu, 13 Ekim’de Ankara’da düzenlenen kapanış töreniyle sona erdi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Huawei Türkiye Ar-Ge’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zhu Yongsheng ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Mustafa Ermiş’in katıldığı kapanış töreninde, maratonu başarıyla tamamlayan katılımcılar ödüllendirildi. Ödül törenine 350’den fazla öğrenci ve bilişim profesyoneli katıldı. 

 

Bulut Bilişim kategorisinde gerçekleşen yarışmada, Pyckle Rick takımından Deniz Özcan, Emre Düzgün ve Barkın Sağan birinci, Efsane Milan Kadrosu takımından Muharrem Onur Alan, Sarp Dora Yönden ve Şevval Ensarioğlu ikinci ve Mind Benders takımından Alperen Çelik, Ergün Deniz Buyruk ve Onur Malcı üçüncü olarak ipi göğüsleyen yarışmacılar arasında yer aldılar.

 

Törende bir konuşma yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu; “Ülkemizi ve gençlerimizi geleceğin dijital dünyasına hazırlamak hedefiyle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olarak var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlerimiz teknolojiyi sadece tüketen değil, aynı zamanda üreten de bireyler olarak Türkiye’nin geleceğini şekillendirecekler. Yerli ve milli üretimin değerini ve gücünü kavrayan, bilim ve teknolojiye önem vermekten kaçınmayan bir gençlik, ülkemizi uluslararası arenada daha da ileriye taşıyacak. Bu vesileyle, Huawei Türkiye ve BTK Akademi iş birliğiyle üçüncü kez gerçekleştirdiğimiz Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu’na katılan ve ödül alan gençlerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Bu tarz yarışmaların gençlerimizin zihninde yeni ufuklar açmasını, ilham olabilmesini temenni ediyorum” dedi. 

 

Huawei Türkiye AR-GE’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Zhu Yongsheng ise yaptığı konuşmada; “BTK iş birliğiyle son 3 yıldır düzenlediğimiz Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu, bilişim yeteneklerini yetiştirmeye yönelik sürekli çalışmalarımızın en değerli uygulamasıdır. BTK ile birlikte, Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu final etabını ilk kez fiziki olarak sahaya taşımaktan ve harika bir yarışma atmosferi yaratmaktan büyük onur duyuyoruz. Proje ekibinin hazırladığı ana konuların ‘Birleşmiş Milletler Sürdürülebilirlik Hedefleri’ amaçlı olması da her proje çıktısının bir kat daha değerli olmasını sağlıyor. Bu kapsamda finalistlerimiz, Huawei Bulut Bilişim hizmetlerini deneyimleme ve uygulama fırsatı yakalarken, aynı zamanda sosyal sorumluluk bilinci, küresel sorunlara yakından bakma ve çözüm üretme bilincini de kazandılar. Zorlu etapları başarıyla geçerek finale ulaşan tüm yetenekleri tebrik ediyorum” dedi. 

 

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mustafa Ermiş ise konuşmasında; “Gençlerimizi geleceğin dijital dünyasına hazırlamak amacıyla, bilgi ve iletişim teknolojileri alanında 9 farklı kategoride 125 bin dakikadan oluşan 234 başlıktaki eğitimimizle, ülkemizin dört bir yanındaki gençlerimize ulaşmaya gayret ediyoruz. Bulut bilişim ve yapay zeka teknolojileri günümüzde hızla gelişen ve hayatımızın her alanına nüfuz eden teknolojiler. Hem Huawei Türkiye ile üç yıldır gerçekleştirdiğimiz Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu hem de Bulut Bilişim ve Yapay Zeka Zirvesi ile bu teknolojilerin uygulama alanları, potansiyeli ve geleceği hakkında farkındalık oluşturmak niyetindeyiz. Bu alanlarda yapılan her çalışmanın ülkemizin gelişimine de önemli bir katkı sağlıyor olmasından da ayrıca mutluyuz” dedi. 

 

Huawei Türkiye Ar-Ge Kodlama Maratonu’na, Bulut Bilişim kategorisinde toplam 928 aday başvurdu. Adaylar, BTK Akademi web sitesi üzerinden çevrimiçi eğitimlerini tamamladı. Başvuranlar arasından 200 aday, beş gün boyunca Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi tarafından geliştirilen Talent Interview online sınav sistemi üzerinden, Bulut Bilişim, Yapay Zeka, Büyük Veri, CI/CD ve CodeArts alanlarında yapılan ön eleme sınavına girdi. Ön eleme sınavının ardından 30 aday, maratonun büyük finaline kalmaya hak kazandı. Üç kişilik takımların yarıştığı maratonda 10 takım, projelerini 96 saat içinde hazırlayarak jüriye sundular. En yüksek dereceyi alan ilk üç takım, Huawei Matebook D16 bilgisayar ödülünün sahibi oldu. Ayrıca, Maraton’u tamamlayan ancak dereceye giremeyen adaylara, Huawei akıllı saat hediye edildi.

 

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu kapanış töreni kapsamında, ‘Yapay Zeka ve Bulut Bilişim Zirvesi’ de düzenlendi. Moderatörlüğünü BTK Teknik İşletme Daire Başkanı Orhan Koca’nın yapığı panelde, Gazi Üniversitesi Yapay Zeka Merkezi Direktörü Prof. Dr. Şeref Sağıroğlu, Yapay Zeka Politikaları Derneği Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, Logo Yazılım Yazılım Mimarisi Dönüşüm Direktörü Kamil Yıldırgan ve Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi Direktörü Boran Demirciler konuşmacı olarak yer alan isimler arasındaydı. ‘Yapay Zeka ve Bulut Bilişim Zirvesi’ katılımcıları arasında yapılan çekilişle, kazanan iki kişiye Huawei akıllı saat hediye edildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Akıllı saat ile temassız ödeme kolaylığı Akbank ve HUAWEI iş birliğiyle Türkiye;de

Akıllı saat ile temassız ödeme kolaylığı Akbank ve HUAWEI iş birliğiyle Türkiye;de

Geleceğin bankacılığı anlayışıyla, birçok inovatif ve teknolojik projeye imza atan Akbank ve HUAWEI, mobil ödeme kategorisinde bir ilke imza atıyor. İki şirketin inovasyon odaklı çalışmasıyla Akbank, HUAWEI akıllı saatler ile ödeme dönemini başlatıyor.

75 yıldır dijital bankacılık teknolojileri alanındaki öncü çalışmalarıyla birçok yeniliği hayata geçiren Akbank, HUAWEI iş birliği ile bir ilke daha imza atıyor. Akbank ve HUAWEI yaygınlaşan temassız ödeme yöntemleri özelinde eşsiz bir alternatif sunuyor. Akbank müşterileri artık, temassız ödemelerini HUAWEI Watch 3 akıllı saatleriyle hızlı ve pratik bir şekilde yapabiliyorlar.

Bu uygulamanın Akbank’ın dijital teknolojilerle hayata değer katma hedefinin bir yansıması olduğunu belirten Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, “HUAWEI iş birliğinde giyilebilir teknolojiler ile bankacılık hizmetlerini buluşturuyor ve böylece Türkiye’de yeni bir ilke imza atıyoruz. Artık Akbank Mobil kullanıcıları, HUAWEI akıllı saatlerini POS cihazına dokundurarak ödemelerini gerçekleştirebilecekler. Ayrıca geliştirdiğimiz bu uygulama navigasyon hizmeti, Akbank lokasyonları için rehber gibi farklı özellikleri de beraberinde getiriyor. Böylece kart veya telefon ile temassız ödeme yapmanın yeni ve çok kolay bir alternatifini sunmuş oluyoruz. Hayata hız, verimlilik ve keyif katan yeni bir inovasyonu Akbanklılarla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde de teknoloji kabiliyetimiz, yetkin ekiplerimiz ve güçlü iş birliklerimizle Geleceğin Bankacılığını inşa etmeye devam edeceğiz” dedi.

HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Allen Yao, Akbank ile yaptıkları iş birliğini değerlendirirken, “Akbank ile çalışmaktan ve bu yeni teknolojiyi Akbank kullanıcılarına sunmaktan çok memnunum, akıllı saat ile temassız ödemenin yeni trend olacağına inanıyorum, gelecekte giderek daha fazla akıllı saat bu işlevi destekleyecek. HUAWEI, pazara sürekli olarak daha fazla inovasyon teknolojisi sunmak için ortaklarımızla birlikte çalışacaktır” dedi.

HUAWEI Watch 3 akıllı saatlere yüklenebilen Akbank uygulaması, birden fazla özelliği de beraberinde getiriyor. Watch 3 kullanıcıları ödeme işlevinin yanı sıra, uygulama üzerinden en yakın Akbank ATM ve şubelerini görebiliyor, yol tarifi alabiliyor ve güncel kurları akıllı saatleri üzerinden tek dokunuşla görüntüleyebiliyor. Sektörde eşi olmayan bu özelliklerle akıllı saat ile ödeme devrini başlatan Akbank, müşterilerine kolaylık ve verimlilik sunuyor.

HUAWEI akıllı saat kullanıcısı olmayan Akbank müşterileri ise HUAWEI Online Mağaza’da yeni nesil ödeme platformu Juzdan’ı kullanarak alışverişlerini tek tıkla tamamlayabiliyor. Akbanklılar alışverişlerini tamamlarken, “Juzdan ile Öde” hizmetini kullanarak dilerlerse hesaplarındaki para ile dilerlerse de kredi kullanarak ödemelerini tamamlayabiliyorlar.

Akbank uygulamasının HUAWEI’nin diğer akıllı saatlerine de entegre edilmesi için çalışmalar sürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

HUAWEI yeni çıkarılabilir klavyeli dizüstü bilgisayarını tanıttı – Teknoloji

HUAWEI yeni çıkarılabilir klavyeli dizüstü bilgisayarını tanıttı – Teknoloji

HUAWEI, yeni tableti HUAWEI MatePad Air’i geleneksel cam elyaf ve plastik gibi alternatiflerine göre daha zor ve maliyetli olan ultra ince cam elyaftan üreterek piyasaya sürdü. Tablet, 6,4 mm kalınlığında ve 508 g ağırlığında.

HUAWEI MatePad Air, 11,5 inç ekranıyla 2800 x 1840 piksel çözünürlüğe ve 144 Hz yenileme hızına sahip. Ayrıca tabletin çıkarılabilir bir klavyesi de bulunuyor, böylece kullanıcılar klavye ile daha verimli bir şekilde çalışabiliyorlar.

Tablet, HarmonyOS 3.1 işletim sistemi üzerinde çalışıyor ve Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisini kullanıyor. Grafik işlemcisi olarak ise Adreno 660 tercih edilmiş. 8 GB RAM’e sahip olan cihazda 8300 mAh kapasiteli 10V şarj desteği sunan bir batarya bulunuyor.

HUAWEI MatePad Air’in Türkiye için belirlenen fiyatı ise 12.999 TL olarak açıklandı.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

HUAWEI, 11,5 inç 144 Hz Ekranlı ve Çıkarılabilir Klavyeli MatePad Airi Satışa Sundu

HUAWEI, 11,5 inç 144 Hz Ekranlı ve Çıkarılabilir Klavyeli MatePad Airi Satışa Sundu

HUAWEI, üst düzey tablet performansını yeni çevik ve iş profesyonelleri için erişilebilir hale getiren yepyeni hafif amiral gemisi tableti HUAWEI MatePad Air’i Huawei Online Mağazası’nda satışa çıkarttı.

HUAWEI MatePad Air, önceki HUAWEI MatePad ürünlerinde görülen ikonik endüstriyel tasarımları ve üst düzey amiral gemisi ürünlerindeki Frosting Process’i miras alıyor.

Air’in yüzeyi, geleneksel cam elyaf ve plastik gibi alternatiflere göre üretilmesi daha zor ve daha maliyetli olan ultra ince cam elyaftan yapılıyor. Sadece 6,4 mm kalınlığında ve 508 g ağırlığında olan tablet, gizli anteni ve düz yüzey tasarımıyla oldukça ince.

 

Çarpıcı ve Akıcı 144 Hz HUAWEI FullView Ekran

HUAWEI MatePad Air, 2800 x 1840 piksel çözünürlüğe ve 3:2 üretkenlik oranına sahip 11,5 inç HUAWEI FullView Ekrana sahip. Tabletlerde tipik olarak 16:10 ekranda görülenden daha geniş ekran alanı sağlayarak hem ofis görevleri hem de eğlence için ideal hale geliyor.

HUAWEI MatePad Air, web sayfaları ve dosyalar arasında gezinirken kesintisiz görüntüleme için 144 Hz ekran yenileme hızını destekleyen ilk HUAWEI tablet. Ekranın P3 sinema düzeyindeki renk gamı, içeriklerin gerçek renkleriyle sunulmasını sağlıyor. Tablet, kullanım senaryosuna göre ayarlanan 30 Hz ila 144 Hz uyarlanabilir yenileme hızı aralığını destekliyor. Yenileme hızını dinamik olarak ayarlayan tablet ekranı, sürükleyici görseller ile güç verimliliği ihtiyacını dengeliyor. Ayrıca, belirli oyunlarda çözünürlüğü artıran ve daha yüksek yenileme hızıyla daha akıcı ve daha kararlı bir oyun deneyimi sağlayan SuperRender oyun motoru da bulunuyor. 144 Hz HUAWEI FullView Ekran, HUAWEI M-Pencil ile sorunsuz bir şekilde çalışarak el yazısı veya çizim yaparken gecikmeyi neredeyse sıfıra indiriyor.

 

PC Benzeri Deneyim ile Üretkenlik

Kullanıcılara tanıdık PC masaüstü uygulamalarına erişim sağlayan PC App Engine teknolojisi sayesinde artık bir tablet üzerinde çalışmak giderek yaygınlaşıyor. HUAWEI MatePad’in pencere gezdirme, pencere yakınlaştırma, dokunmatik etkileşimler, klavye ve fare etkileşimleri gibi özellikleri, bir tablette üretken kalmayı kolaylaştırıyor.

Aynı zamanda HUAWEI MatePad Air için Akıllı Manyetik Klavye, ön ve arka tarafı tamamen kaplıyor. Manyetik eşleştirme, kesintisiz şarj, sezgisel ses girişi ve 40’tan fazla kısayol tuş kombinasyonu gibi HUAWEI akıllı klavyenin özelliklerini taşımakla kalmıyor, aynı zamanda çıkarılabilir olması sayesinde iş ve yaratıcılıktan eğlenceye kadar çeşitli senaryolar için uygun hale geliyor.

HUAWEI Notes, HUAWEI tarafından geliştirilen profesyonel bir not alma uygulaması. HUAWEI M-Pencil ile çalışmak üzere tasarlanmış bir dizi gelişmiş özelliğe sahip. HUAWEI Notes ayrıca not almayı kolaylaştırmak için bölünmüş ekran notları, 15x tuval yakınlaştırma, dokunarak açılan Hızlı Notlar, kendi geliştirdiği fırçalar ve basınca duyarlı silgi gibi çok çeşitli gelişmiş özelliklerle birlikte geliyor. Bölünmüş ekran notları, Çoklu Pencere ve çok segmentli kayıt ile çoklu görevler de kolaylaşıyor.

 

Kullanımı Kolay HarmonyOS 3.1 Yeni Etkileşim Deneyimi Getiriyor

HUAWEI MatePad Air, tablet merkezli bir ofis kurulumunu kolaylaştıran ve cep telefonları, PC’ler, monitörler, Vision ürünleri, kulaklıklar ve hoparlörlerle zahmetsiz sürükle – bırak cihazlar arası iş birliğine güç veren en yeni HarmonyOS 3.1 sistemini çalıştırıyor.

Bir fikir toplayıcısı olan SuperHub, metin, resim, video ve şarkıları istediğiniz zaman sürükleyerek notlara eklemek veya metin ve resimleri hem uygulamalar hem de cihazlar arasında kopyalayıp yapıştırmak için kullanılabilir.

Çoklu Pencere ve Uygulama Çoğaltıcı özellikleri, kullanıcının tablet ile diğer cihazları arasında metin, resim, video ve diğer dosyaları aktarmasına olanak tanıyan SuperHub’a ek olarak, üretken kalırken görevler arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor.

Tablet aynı anda iki çift kulaklığa da bağlanabiliyor, böylece arkadaşlarınız ve aileniz aynı içeriği dinleyebiliyor ve izleyebiliyor.

12.999 TL ile HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunulan MatePad Air, 1.000 TL değerinde sepet indirimi ve 5.496 TL değerinde FreeBuds SE, bluetooth fare, manyetik akıllı klavye ve M-Pencil hediyelerine sahip.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

HUAWEI nova 11 Serisi ile tanışın: Özgün, tarz ve kırılmaz

HUAWEI nova 11 Serisi ile tanışın: Özgün, tarz ve kırılmaz

Dayanıklılığı ve ekran kalitesini yeniden tanımlayan bir akıllı telefon serisi ile yeni bir döneme adım atın: HUAWEI nova 11 Pro. Son derece dayanıklı bir ekran serisine sahip olan nova 11 Pro ile hasarlı ekranların yarattığı hayal kırıklıklarına veda edebilirsiniz. Yükseltilmiş ekranı aynı zamanda sürükleyici bir görsel deneyim sunuyor.

Pazar verileri, satış sonrası yaşanan sorunların yarısından fazlasının ekran onarımından kaynaklandığını ortaya koyuyor. Ekranın değiştirilmesi için gereken yüksek bakım ücretlerinin yanı sıra batarya gibi bileşenlerin de zarar görebileceği göz önünde bulundurulduğunda, kullanıcıların sağlam ekranlı bir akıllı telefona yatırım yapmaları akıllıca olacaktır.

İster fiziksel olarak zorlu ders dışı aktiviteleri olan zeki ve gayretli bir öğrenci olun, ister sık seyahat gerektiren yoğun bir programa sahip genç bir yetişkin olun, beton yüzeye düşmeye dayanabilecek kadar sağlam bir ekrana sahip bir akıllı telefon seçmek çok önemlidir. Bu, yaşam tarzınız ne kadar aktif veya hareket halinde olursa olsun, gönül rahatlığı ve kesintisiz kullanım sağlamaya yardımcı olur.

Neyse ki, kullanıcılar artık HUAWEI nova 11 Pro ile tam da bunun tadını çıkarabilirler. HUAWEI, akıllı telefonlarının ekranlarını sertleştirmek ve kazara düşmelerden kaynaklanan hasarı azaltmak için HUAWEI nova telefonlarına Kunlun Glass uyguladı.

İsviçre SGS’den beş yıldızlı cam düşme direnci sertifikası alan HUAWEI Kunlun Glass ile donatılan telefon, artık genel düşme direncinde 10 kat artışa sahip.

 

Parmaklarınızın ucundaki özgün görselleri keşfedin

İster film izlemek ister oyun oynamak olsun, eğlence ihtiyaçlarımızı karşılayan gerçekten büyüleyici bir ekran için artık evlerimizle veya kapalı alanlarla sınırlı değiliz. Teknolojideki gelişmeler sayesinde akıllı telefon ekranları daha büyük ve etkileyici hale geldi, şık ve ince silüetlerle tamamlandı. Artık kullanıcılar hareket halindeyken eğlence arzularını zahmetsizce tatmin edebilir ve geleneksel ev kurulumlarına rakip olan sürükleyici görselleri deneyimleyebilirler.

Ekran kalitesi açısından diğerlerinden bir adım önde olmayı hedefleyen HUAWEI nova 11 serisi, gerçek dünyanın otantik renklerini kopyalamak için ekran teknolojisine yatırım yaptı.

HUAWEI nova 11 serisi, renk, dinamik aralık, pürüzsüzlük ve çözünürlük açısından en üst düzey ekran deneyimi sunan bir özellik olan Display Turbo’yu piyasaya süren ilk ürün oldu.

P3 geniş renk gamına sahip ekran, gerçek dünyanın renklerini daha doğru bir şekilde yakalamaya ve göstermeye yardımcı oluyor. Bu da kullanıcıların ister oyun oynarken ister dizi izlerken heyecan verici bir izleme deneyimi yaşayacağı anlamına geliyor.

Sosyal medyada paylaşmak için mükemmel tatil fotoğrafını aramak gözleriniz için hiç bu kadar kolay olmamıştı. HUAWEI nova 11 serisi ile, görüntülerinizdeki renkleri gerçekçi bir şekilde geri yükleyen, kontrastı artıran ve renk doygunluğunu geliştiren HDR teknolojisinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Titiz kare kare ayarlamalar sayesinde ekran, fotoğraflarınızın doğal olarak güzel ve görsel olarak çarpıcı görünmesini sağlayarak ideal görüntü kalitesi sunuyor.

Ekran, 120 Hz’e varan yüksek yenileme hızıyla tereyağı kadar pürüzsüzdür ve saniyede 120 kare sunar. İster bir haber uygulamasına göz atın, ister internette gezinin, ister ailenizi veya iş arkadaşlarınızı görüntülü arayın, ultra kusursuz bir deneyimin tadını çıkarabilirsiniz. HUAWEI nova 11, çoğu kullanıcıyı tatmin edecek geniş bir 6,7 inç 120 Hz Kusursuz OLED Düz Kenar Ekran sunuyor. HUAWEI nova 11 Pro ise daha üst düzey bir cihaz arayanlar için mükemmel olan daha da büyük 6,78 inç 120 Hz Kusursuz OLED Kavisli Ekrana sahip.

nova 11 Pro’nun yeşil ve siyah renkli modelleri 24.999 TL fiyatla Huawei Online Mağaza üzerinde satışa sunuluyor. 

nova 11 modeli ise 21.999 TL fiyatla yeşil ve siyah renk seçenekleri ile Huawei Online Mağaza üzerinde satışa sunuluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Tüm oyunculara çağrı: HUAWEI nova 11 Serisi ile zahmetsizce seviye atlayın

Tüm oyunculara çağrı: HUAWEI nova 11 Serisi ile zahmetsizce seviye atlayın

Çoğumuz boş zamanlarımızda bir doz eğlence için akıllı cihazlarımıza yöneliyoruz. Giderek daha fazla teknolojinin hakim olduğu bir dünyada, birçok akıllı telefon markası, popülerliği artan mobil oyunlara uyum sağlamak için yenilikler yapıyor. Ancak Huawei, yalnızca oyun özellikleri sunmak yerine, HUAWEI nova 11 Serisi gibi en yeni telefonlarında genel teknolojisini de yükselterek, ana donanımına yüksek çözünürlüklü oyunları ve ortalama bir hardcore oyuncunun alışkanlıklarını karşılamak için gereken gücü ve performans artışını sağlıyor.

Oyuncuların hızına ayak uydurmak için Huawei’nin nova 11 Serisi gibi en yeni akıllı telefonları, mobil oyun uygulamalarında sık karşılaşılan yüksek pil tüketimi sorununu hedef alan kaliteli bir donanıma sahip. 

Verimli şarj için özel olarak tasarlanan HUAWEI nova 11 Serisi, 100 W HUAWEI SuperCharge Turbo şarj modlarına sahip ve kullanıcıların prize takılı geçirdikleri saatleri azaltarak oyun süresini en üst düzeye çıkarmalarını sağlıyor. Yeni HUAWEI nova 11 Pro, mobil oyunların sınırlarını daha da zorluyor: Ekran kapalıyken 20 dakika içinde tamamen şarj olabiliyor. Hem performans hem de dayanıklılık için tasarlanan cihaz, oyun dayanıklılığını artırmak isteyen oyuncular için oturumlar arasındaki uzun aralar geçmişte kalacak.

Oyuncu olmayanlar da uzun ekran süresinden faydalanabilir. Ekran açıkken %50’ye kadar şarj olması için yalnızca 15 dakika gerekir; ister rahatlamak için vlog izleyen yoğun öğrenciler isterse en sevdikleri dizileri izlemek isteyen kullanıcılar için olsun, nova 11 Pro, cihaz bakımı için harcanan zamanı en aza indirmek ve eğlence süresini en üst düzeye çıkarmak için şarj aralığını kısaltır. Kullanıcılar gece boyunca cihazlarını şarj etmeyi unuttuklarında bile, telefon hazırlanmak için ihtiyaç duydukları sürede gün için tam güç alabilir; bu da sosyal hayatları hareketli olan genç yetişkinler için mükemmel bir çözüm.

 

Rekabette öne çıkan bir akıllı telefon

Ancak avantajlar etkileyici pil ömrünün ötesine geçiyor. Kaliteli donanımı en gelişmiş yazılımla eşleştiren profesyonel düzeyde oyun ekipmanı arayan tutkulu oyuncuların başka yere bakmasına gerek yok.

HUAWEI nova 11 Serisi, AI Akıllı Çizelgeleme 3.0 ve 120 Hz’lik yüksek yenileme hızı ile donatılmıştır; bu, telefonun ekrandaki oyun sahnelerini gerçek zamanlı olarak tanımlamasına ve kare sayısını otomatik olarak ayarlamasına yardımcı olur. Ek olarak, GPU Turbo 3.0 telefonun kare hızını dengelemesine ve oyun güç tüketimini %10 azaltmasına yardımcı olarak yoğun aktivite sırasında akıcı oyun ve statik görüntüleri görüntülerken enerji verimliliği arasında mükemmel bir denge sağlar. Birlikte çalışan bu özelliklerle, yeni başlayanlar bile güç tasarrufu için yüksek performanstan ödün vermeden bir sonraki oyun içi başarılarının kilidini açmak için güçlü bir başlangıç yapacaklar.

Birçok mobil oyun için başarının bir diğer önemli faktörü de oyun içi uyaranlara hızlı yanıt vermektir. Oyun performansını daha da artırmak için nova 11 Serisi, ekrandaki görüntünün dokunmatik işlemlerle her zaman senkronize olmasını sağlamak için Touch Turbo 3.0 çok boyutlu dokunmatik kontrol teknolojisine sahip. Bu, kullanıcı ekrana dokunduğunda dokunmatik komutların hızlı ve istikrarlı bir şekilde iletilmesini ve yanıtlanmasını sağlayarak dokunma ve ekran arasındaki gecikmeyi %5 oranında azaltır. Neredeyse algılanamaz olan bu süreç sayesinde kullanıcılar, tepkilerinin gerçek oyun içi performanslarını yansıtacak kadar doğru bir şekilde yakalandığından emin olabilirler.

Yüksek performanslı oyun ekipmanları için en büyük endişe, yoğun aktivite nedeniyle oluşan ısıdır. HUAWEI nova 11 Pro, Huawei’nin patentli soğutma sistemini benimseyerek bu sorunu hafifletiyor.

Ultra yüksek termal iletkenliğe sahip grafen ve çift VC ıslatma plakaları, ısı yayma kapasitesini önceki nesle kıyasla %7 oranında artırırken, 10 kanallı ve nokta matrisli su havuzu tasarımı, VC ısı yayma verimliliğini geleneksel çözümlere kıyasla %60 oranında artırarak akıllı telefonun serin kalmasını ve kullanıcıların yoğun oyun koşullarında bile odaklanmasını sağlıyor.

HUAWEI nova 11 Serisinde bulunan gelişmiş termal çözüm, sıcak noktaları dinamik olarak tespit etmek ve doğru kaynak tahsisi için sıcaklığı zamanlama kontrol merkezine bildirmek için AI tabanlı sıcaklık algılama ile destekleniyor.

Böylece akıllı bir tahmin algoritması, önceden planlama için gerçek zamanlı senaryolara etkili bir şekilde uyum sağlayarak oyun için pil ömrünü %10 oranında artırıyor ve genel cihaz sıcaklığını 1°C azaltıyor. Oyuncular, ceplerine sığan yüksek performanslı bir oyun cihazıyla oyun içi mücadelelerinde ter dökmeden kolayca bir adım önde olabilirler.

nova 11 Pro’nun yeşil ve siyah renkli modelleri 24.999 TL fiyatla Huawei Online Mağaza üzerinde satışa sunuluyor. FreeBuds 5 veya FreeBuds 5i ile birlikte alındığında da kulaklıklara %25’e varan indirim uygulanıyor. Siparişinden sonra yorum yapan kullanıcılar 999 TL değerinde 66W Super Şarj kazanabiliyorlar.

nova 11 modeli ise 21.999 TL fiyatla satışa sunuluyor. FreeBuds 5 ve FreeBuds 5i ile birlikte alımlarda 25% indirim, siparişinden sonra yorum yapan kullanıcılar 999 TL değerinde 66W Super Şarj kazanabiliyorlar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Huawei Yeni Tablet Ürün Serilerini Tanıttı Huawei MatePad Air ve MatePad 11.5

Huawei Yeni Tablet Ürün Serilerini Tanıttı Huawei MatePad Air ve MatePad 11.5

Huawei, orta düzey iş profesyonellerine yönelik hafif bir amiral gemisi tablet olan HUAWEI MatePad Air’i piyasaya sürdü. Sadece 6,4 mm kalınlığında ve 508 g ağırlığında ince bir tasarıma sahip olan tablet, önceki MatePad ürünlerinin ikonik endüstriyel tasarımlarını miras alan minimalist bir görünüme sahip.

 

Çarpıcı ve akıcı 144 Hz HUAWEI FullView ekran

HUAWEI MatePad Air, 2800 x 1840 piksel çözünürlüğe ve 3:2 üretkenlik ekranına sahip 11,5 inç HUAWEI FullView Ekrana sahip. Ofis görevleri için daha geniş bir ekran alanı sunuyor. Maksimum 144 Hz ekran yenileme hızını destekleyerek canlı renklerle sorunsuz görüntüleme sağlıyor. Uyarlanabilir yenileme hızı 30 Hz ila 144 Hz arasında değişerek performansı ve pil ömrünü optimize ediyor. Tablet, HUAWEI M-Pencil ile uyumlu olup el yazısı ve çizim için gecikmeyi azaltır.

 

PC düzeyinde deneyim ile profesyonel düzeyde ofis üretkenliği

HUAWEI MatePad, tanıdık masaüstü uygulamalarına erişim sağlayan PC App Engine teknolojisi ile tablet üzerinde çalışmayı kolaylaştırıyor. WPS Office masaüstü arayüzü, pencere özellikleri, dokunmatik etkileşimler ve klavye/fare desteği üretkenliği artırıyor. Çıkarılabilir Akıllı Manyetik Klavye, manyetik eşleştirme, kesintisiz şarj, ses girişi ve kısayol tuşları sunuyor. HUAWEI Notes, bölünmüş ekran notları ve yakınlaştırma, Hızlı notlar ve kolay not alma için fırçalar gibi gelişmiş özelliklere sahip. Bölünmüş ekran notları, Çoklu Pencere ve çoklu segment kaydı ile çoklu görevleri destekliyor.

 

Kullanımı Kolay HarmonyOS 3.1 Yeni Etkileşim Deneyimi Getiriyor

HUAWEI MatePad Air, HarmonyOS 3.1’i kullanarak cihazlar arası sorunsuz iş birliği sağlıyor. Multi-Window ve App Multiplier üretkenliği artırırken, SuperHub cihazlar arasında dosya aktarımını kolaylaştırıyor. Eğlence için tablet, arkadaşlarınızla ve ailenizle içerik paylaşmak için çift kulaklık bağlantısını da destekliyor.

 

HUAWEI MatePad Air, 12.999 TL fiyatla HUAWEI Online Mağaza üzerinden ön satışa sunuluyor. Ön satışa özel 1.000 TL değerinde sepet indirimi ve 5.496 TL değerinde FreeBuds SE kulaklık hediye ediliyor.

 

MatePad 11.5

Huawei ayrıca genç profesyoneller ve öğrenciler için tasarlanmış bir tablet olan HUAWEI MatePad 11.5’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Tablet, 11,5 inç yüksek yenileme hızına sahip ekran, çıkarılabilir klavye ve HarmonyOS 3.1 özelliklerine sahip. Tablet şık bir tasarıma, geniş bir ekran alanına ve tamamen metal yekpare gövde tasarımına sahip. Ayrıca sinyal optimizasyonunu destekliyor ve düşük mavi ışık ile net bir görüntüleme deneyimi sunuyor. HUAWEI Akıllı Klavye, kolay yazma ve AI ses girişi sağlıyor. HarmonyOS 3.1, sorunsuz çoklu cihaz iş birliği ve çoklu görev deneyimi sunuyor. Tablet, HUAWEI PC App Engine’i destekliyor ve not alma, bölünmüş ekran görüntüleme ve yüksek performanslı oyun oynama gibi özellikler sunuyor. Uzun ömürlü bir bataryaya sahip ve hızlı şarjı destekliyor. HUAWEI MatePad 11.5″, akıllı ofis yeteneklerini taşınabilir ve uygun fiyatlı bir pakette sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI Online Mağazası nda Satışta

HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI Online Mağazası nda Satışta

HUAWEI, MateBook Serisi’nin estetik tasarımını, yenilikçiliğini ve akıllı DNA’sını miras alan en yeni hafif amiral gemisi dizüstü bilgisayar olan yeni nesil HUAWEI MateBook X Pro’yu Türkiye’de satışa sundu. HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI Gerçek Renkli FullView Ekran ve akıllı ofis deneyimini yeni zirvelere taşıyacak güçlü ve sezgisel, Süper Cihaz desteği de dahil olmak üzere yeni ve geliştirilmiş özelliklerle piyasaya çıkıyor.

Sınırları bir kez daha zorlayan yeni nesil HUAWEI MateBook X Pro, yüzde 92,5 ekran gövde oranına sahip 14,2 inç HUAWEI Gerçek Renkli FullView Ekran ile donatıldı. 90 Hz’e kadar yenileme hızını ve 10 noktalı çoklu dokunmayı desteklerken, keyifli bir izleme deneyimi için canlı renkler sunan HUAWEI MateBook X Pro, ofis işleri ve ötesinde ihtiyaç duyulan güçlü performansı sunmaya yönelik tasarlandı. HUAWEI MateBook X Pro, kullanıcıların sorunsuz iş birliği için birden fazla cihazı birbirine bağlaması yönünde daha sezgisel bir yol sunan Süper Cihaz’ı da barındırıyor. Ayrıca yeni HUAWEI Free Touch dokunmatik yüzey, yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarın sunduğu kullanıcı deneyimini daha da yükseltiyor.

 

HUAWEI Gerçek Renkli FullView Ekran

HUAWEI’nin amiral gemisi dizüstü bilgisayarı olarak konumlandırılan yeni HUAWEI MateBook X Pro, yepyeni bir tasarımda yepyeni deneyimler sunuyor. Yüzde 92,5 ekran-gövde oranına sahip yeni HUAWEI Gerçek Renkli FullView Ekran ile donatılan bu ekran, sürükleyici bir izleme deneyimini kolaylaştıran geniş bir ekran alanı sağlıyor. Ekran ayrıca, görüntülerdeki tüm ayrıntılara dikkat çekmek için inç başına 264 piksel yoğunluğu ile 3120×2080’e kadar yüksek çözünürlüğü destekliyor. Yeni HUAWEI MateBook X Pro, aynı zamanda HUAWEI’nin P3 renk gamını ve 1,07 milyar rengi destekleyen ilk dizüstü bilgisayarı. Fabrika kalibrasyonu, kullanıcıların her türlü ilhamı hayata geçirmelerine yardımcı olmak için her panelin hem P3 hem de sRGB renk gamında ΔE<1 olmasını sağlıyor.

HUAWEI MateBook X Pro’nun ekranı, daha akıcı bir görsel deneyim için 90 Hz’ye kadar yenileme hızını destekliyor. Ayrıca Çift Renk Gamı Sertifikasyonu ile TÜV Rheinland Pro Düzey Renk Doğruluğunu ve VESA DisplayHDR 400 sertifikasına da sahip. 500 nit’lik parlaklığı ve 1500:1’lik kontrast oranını destekleyen ekran ile ton değişiklikleri de aslına uygun olarak yeniden üretiliyor.

HUAWEI MateBook X Pro, daha rahat bir tutuş sağlamak için daha yumuşak kıvrımlar ve yeni form faktörü ile bir süper otomobilden ilham alan yeni bir görünüme sahip. Yandan bakıldığında, bu yeni tasarım dizüstü bilgisayarın şık ve ince özelliklerini vurguluyor.

 

Olağanüstü performans

Hafif ve ince gövdesine rağmen HUAWEI MateBook X Pro, ciddi bir performans sunuyor. Kullanıcılar daha zorlu görevler için performans artışı sağlamak üzere CPU termal tasarım gücünü (TDP) 30W’a yükselten Performans Moduna erişmek için Fn+P klavye kısayoluna da basabilirler. HUAWEI MateBook X Pro, 16 GB LPDDR4x bellek içerir ve son derece hızlı okuma ve yazma hızları için 1 terabayta kadar NVMe PCIe SSD ile yapılandırılabilir. Bu performans, iki yeni HUAWEI Shark Fin fanından ve dizüstü bilgisayarı aynı anda serin, sessiz ve güçlü tutmak için arka planda çalışan yeni ultra ince buhar odası soğutma sisteminden oluşan yeni bir soğutma ikilisi tarafından sağlanıyor.

Cihazın kalbinde bulunan yenilenmiş 13. Nesil Intel Core i7-1360P işlemci, tümleşik Intel Xe Iris grafik yongasını da içeriyor. Bir önceki nesle göre %117’ye varan performans artışı sağlayan sistemin Intel EVO platform sertifikası da var.

HUAWEI MateBook X Pro, arka arkaya yerleşik tasarlanmış woofer’lara sahip HUAWEI SOUND 6 hoparlörlerle donatıldı. Kombine olarak ses sistemi, dinleme deneyimini daha da yükseltmek için sürükleyici alçak sesler ve temiz yüksek tonlar sağlayabilir. Ses sistemi, 3D surround sesi genişletmek için HUAWEI’nin ses yapılandırma algoritmalarıyla uyumlu çalışır ve deneyime derinlik katar. Yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayar ayrıca, beş metrelik bir yarıçap içinde 360 derecelik ses alımını desteklemek için kenarları boyunca yeni bir tasarımda düzenlenmiş dört mikrofona sahip. Mikrofonlar, ortam seslerini ve yankılanmayı etkin bir şekilde en aza indiren AI gürültü engelleme algoritmaları ile güçlendirilmiştir, böylece kullanıcılar arama yaparken her zaman en iyi şekilde ses iletirler.

 

Süper Cihaz: Sürükle bağlan

HUAWEI MateBook X Pro, kullanıcıların dizüstü bilgisayarıyla diğer cihazlara bağlamalarına yönelik daha uygun bir yol sağlamak için Süper Cihazı destekliyor. Eşleştirmeyi başlatmak için, kullanıcıların sağ alt köşedeki Kontrol Paneli simgesine tıklamaları ve ardından diğer cihazların simgelerini PC simgesine doğru sürüklemeleri yeterli. Bu basit eşleştirme yolu, birden fazla cihazı bağlamayı hiç olmadığı kadar sezgisel hale getiriyor.

Kullanıcılar, yeni nesil HUAWEI MateBook X Pro’nun mobil uygulama ekosistemine bile erişebilir. Gerçekten entegre bir çapraz platform tarzında, dizüstü bilgisayar Android Uygulamaları ile uyumludur ve kullanıcıların her iki dünyanın da en iyisinin keyfini çıkarmasına olanak tanıyor.

HUAWEI MateBook X Pro ayrıca bir HUAWEI ürününde şimdiye kadarki en güçlü ve kapsamlı tüm senaryo deneyimini sunuyor. Telefonlar, tabletler, monitörler de dahil olmak üzere diğer HUAWEI ürünleriyle sorunsuz bir şekilde iş birliği yapma yeteneği ile kullanıcılar, sahip oldukları farklı HUAWEI cihazlarından herhangi birinde anlık ilhamlarını yakalayabilir ve içerik, bunların tümü arasında sorunsuz bir şekilde senkronize edilir. Akıllı telefonlarla Çoklu Ekran İş Birliği artık üç adede kadar etkin pencereye izin vererek olağanüstü çoklu görev performansı sunar. Alternatif olarak, kullanıcılar akıllı telefon dosyalarını dizüstü bilgisayarda açabilir ve doğrudan değişiklik yapabilir.

Çoklu Ekran İş Birliği sayesinde, kullanıcılar bir HUAWEI tableti HUAWEI MateBook X Pro’ya bağlayabilir ve tableti bir çizim defteri veya ikinci bir ekran olarak ya da yalnızca sürükle ve bırak dosya aktarımları için kullanabilirler. HUAWEI MateBook X Pro, HUAWEI MateView’a kablosuz veya kablolu olarak da bağlanabilir. Gelecekteki güncellemeler, kullanıcıların yeni tüm senaryo deneyimlerinin keyfini çıkarması için daha da fazla bağlantı seçeneği sunacak.

 

Hayatı kolaylaştıran akıllı teknolojiler

HUAWEI MateBook X Pro, fareyi kullanmaktan bile daha üstün bir etkileşim deneyimi sunan altı yeni sezgisel hareketi destekleyen yeni ve geliştirilmiş HUAWEI Free Touch özelliğine sahip. HUAWEI Share bağlantı alanı da dokunmatik yüzeye yerleştirilmiştir. Kullanıcılar, bir HUAWEI akıllı telefona hafifçe dokunarak iki cihaz arasında Çoklu Ekran İş Birliğini başlatabilir.

Bir iş dizüstü bilgisayarı olarak HUAWEI MateBook X Pro, hızlı ve kolay tek adımlı oturum açma için yüz tanıma ve parmak izi okuyucusu olan Parmak İzi Güç Düğmesini destekler. HUAWEI MateBook X Pro tatmin edici, dokunsal bir yazma deneyimi sağlamak için ultra ince dizüstü bilgisayarlar arasında nadir görülen 1,5 mm tuş hareketi özelliğine sahip harika bir klavyeye sahiptir.

HUAWEI MateBook X Pro, 6.999 TL’ye varan MatePad SE 54 GB, Swift sırt çantası, AX2 Router ve CD23 bluetooth fare hediyeleri ile birlikte 49.999 TL fiyatla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunulurken, 1.000 TL sepet indirimi ve 1.000 TL kupon indirimi (AMBXPRO1000HW) sağlanıyor. HUAWEI Online Mağaza ayrıca eşin fiyatına vade farksız 3 taksit imkanı da sunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com