Uygun fiyatlı Oppo 108 MP kamera ile geliyor – Teknoloji

Uygun fiyatlı Oppo 108 MP kamera ile geliyor – Teknoloji

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, uygun fiyatlı telefonlarıyla dikkat çeken yeni bir model olan Oppo K11x’i tanıttı. Bu telefon, 6.7 inç büyüklüğünde, IPS paneline sahip bir ekranla geliyor ve 120 Hz yenileme hızı sunuyor. Telefon, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 695 işlemcisinden alıyor. 8 GB ve 12 GB RAM seçenekleri bulunan cihaz, depolama alanında 128 GB ve 256 GB seçeneklerine sahip.

Oppo K11x, kutudan Android 13 işletim sistemiyle çıkacak ve 5.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olacak. Ayrıca, 67W hızlı şarj desteği sunacak. Telefonun ön tarafında 16 Megapiksel bir kamera bulunuyor. Arka tarafta ise 108 Megapiksel ana kamera ve 2 Megapiksel derinlik algılama sensörü görevi gören bir kamera mevcut.

Oppo K11x’in 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip versiyonu 210 dolar, 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip versiyonu ise 240 dolar fiyat etiketiyle satılıyor. En üst seviye olan 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip versiyonu ise 270 dolardan satışa sunuluyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO INNO DAY 2022’de Yeni Teknolojilerini Tanıttı

OPPO INNO DAY 2022’de Yeni Teknolojilerini Tanıttı

OPPO, INNO DAY 2022’de sağlık takip çözümü OHealth H1, MariSilicon Y Bluetooth audio SoC adlı kendi geliştirdiği ikinci çipi ve gerçek akıllı yaşam deneyimleriyle kullanıcılarını destekleyen OPPO Air Glass 2’yi tanıttı.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, her yıl düzenlediği teknoloji etkinliği OPPO INNO DAY 2022’nin online canlı yayınını gerçekleştirdi. ‘Empowering a Better Future’ temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte, OPPO’nun akıllı eğlence, akıllı üretkenlik, akıllı sağlık ve akıllı öğrenmeden oluşan Dört Akıllı Girişimi kapsamında geliştirilen yeni teknolojiler tanıtıldı. 

 

OHealth H1

OPPO, Dört Akıllı Girişiminin bir parçası olan akıllı sağlık teknolojilerini geliştirmeye önemli ölçüde kaynak ayırıyor. Kullanıcıların sağlıklı yaşam tarzı oluşturmasına yardımcı olan proaktif yaklaşımlar geliştirmek için 2021’de OPPO Health Lab’i kuran OPPO, bu yıl, şirketin yeni akıllı sağlık hizmetleri alt markası OHealth’i geliştirdi. Aile bireylerinin kullanımına yönelik altı sağlık verisi izleme işlevini tek bir cihazda birleştiren OHealth H1, kanda oksijen seviyesi ölçümü, EKG, kalp ve akciğer oskültasyonu, nabız ölçümü, vücut sıcaklığı ölçümü ve uyku takibi yapıyor. 

 

OHealth H1 kullanıcıları, yüksek hassasiyetli sensörler ve sektör lideri sağlık algoritmaları sayesinde, tüm aile bireylerinin sağlığını daha yakından takip edebilecek. Estetik yuvarlak kenarlara, merkezi oval tasarıma ve yalnızca 95 gram ağırlığa sahip OHealth H1, sektördeki geleneksel tıbbi cihazların tasarımlarından farklılaşıyor. Bu tasarım, kullanıcıların OHealth H1’i her yere yanlarında taşımasını kolaylaştırıyor ve düzenli sağlık ölçümlerini günlük rutinlerine entegre etmesine yardımcı oluyor. OPPO’nun daha iyi sağlık hizmetleri için bir köprü kurma hedefine yönelik geliştirilen OHealth H1, kullanıcılara, hastane ve kliniklere akıllı, profesyonel ve kullanışlı sağlık çözümleri sunuyor.

 

MariSilicon Y 

OPPO, kendi geliştirdiği ilk özel görüntüleme NPU’su olan MariSilicon X’in ardından MariSilicon ailesinin ikinci üyesi MariSilicon Y Bluetooth ses SoC’sini (Stereo Optik Kompresör) de tanıttı. En gelişmiş N6RF işlem teknolojisini kullanan ilk SoC’lerden biri olma özelliği taşıyan MariSilicon Y, kendi geliştirdiği yepyeni bir Pro Bluetooth Paketi sunuyor. Bu paket, pazarın en gelişmiş Bluetooth özellikli SoC ürünlerine kıyasla Bluetooth bant genişliğini 50 gibi muazzam bir oranda artırıyor. Çözüm, özel URLC codec teknolojisine ve 590 GOPS’a kadar cihaz üzerinde bilgi işlem gücüne sahip özel bir NPU ile donatıldı. Bluetooth aracılığıyla MariSilicon Y, ultra net kayıpsız sesleri daha önce benzeri görülmemiş şekilde, 24 bit/192 kHz kalitesinde iletebiliyor. Bu da kablolu bağlantıyla alınan seslerle aynı kaliteyi kablosuz bağlantının tüm avantajlarıyla kullanıcılara sunuyor. MariSilicon Y çözümü sayesinde kullanıcılar, kablosuz Bluetooth özellikli kulak içi ve kafa üstü kulaklıklarla en yüksek dijital ses kalitesinin keyfini çıkarabiliyor.

 

Air Glass 2

Etkinlikte OPPO’nun en yeni aR (Assisted Reality) ürünü OPPO Air Glass 2 de tanıtıldı. Yaklaşık 38 gram ağırlığındaki OPPO Air Glass 2, süper hafif ve dayanıklı bir tasarıma sahip. Görüntüleri düzeltmeyi ve daha fazla kişiselleştirme özelliklerini destekleyen camlar, bu ürünü günlük gözlüklerden neredeyse ayırt edilemez hale getiriyor. OPPO Air Glass 2 ile telefon görüşmeleri ve gerçek zamanlı çeviri yapabilecek, konum tabanlı navigasyon hizmetlerinden faydalanılabilecek, işitme engelli kişiler sesleri metne dönüştürebilecek ve bunlar gibi daha birçok akıllı deneyimi yaşamak mümkün olacak. 

 

Erdemli İnovasyonla daha güçlü bir gelecek

OPPO Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Ürün Sorumlusu Pete Lau, “Teknoloji sektörünün bugün karşı karşıya olduğu zorlukları düşündüğümüzde, ilerlemenin tek şartının inovasyona devam edip yeni engeller aşmak olduğuna inanıyoruz. ‘Inspiration Ahead’ marka mottomuz çerçevesinde OPPO, kullanıcılara daha akıllı ürün ve teknolojileri sunmaya devam edecek. Bağlantılı akıllı deneyimler konusunda yeni imkanlar yaratarak Erdemli İnovasyon yoluyla daha güçlü bir gelecek inşa etmek için daha fazla iş ortağıyla çalışacağız” dedi.

 

OPPO yıllardır, açık, kapsayıcı ve gelişen bir topluluk oluşturmak için dünya çapında iş ortaklarıyla birlikte çalışarak kendi teknoloji ekosistemini oluşturmaya devam ediyor. 300.000’den fazla geliştirici ve 700.000 içerik üretici, ürün ve hizmetlerini OPPO’nun Açık Platformları aracılığıyla sunuyor. OPPO ayrıca, iş ortağı iletişimini güçlendirerek OPPO ColorOS Hackathon aracılığıyla dünya genelindeki geliştiricileri ve programcıları destekliyor.

 

Teknoloji profesyonelleriyle ve girişimcilerle, erişilebilirlik teknolojilerinde ve dijital sağlıkta daha fazla çözüm sunmayı hedefleyen OPPO, bu yıl mayıs ayında OPPO Research Institute Innovation Accelerator’ı tanıttı. Ağustos sonunda, 39 ülke ve bölgeden gelen 536 başvuru arasından seçilen ilk 10 proje duyuruldu. On takımın her biri, yatırım desteği ve teknolojik destek alma, ticari ortaklıklar kurma ve küresel ölçüde tanıtım yapma fırsatlarına sahip oldu ve yaklaşık 46.000 ABD Doları hibe aldı. ‘Daha iyi yaşam için teknolojinin gücünü kullanma’ hedefiyle OPPO, inovasyon faaliyetlerini desteklemeye devam edecek. 

 

Erdemli İnovasyona olan bağlılığıyla teknolojinin sınırlarını zorlayan OPPO, OHealth H1, Marisilicon Y ve Air Glass 2 gibi teknolojilerle sunduğu bağlantılı ve akıllı deneyimlerle, yeni imkanlar yaratmaya devam ediyor. Açıklık ve kapsayıcılık konularındaki kararlılığını sürdüren OPPO, daha iyi bir yaşamı desteklemek için daha fazla iş birliğine, inovasyona ve yeni imkanlara ilham veriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO Enco Air2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

OPPO Enco Air2 Türkiye’de Satışa Sunuldu

OPPO Enco Air2 gerçek kablosuz kulaklıklarda kaliteli ses, şık dizayn, yarı saydam kutu kapağı tasarımı, çağrılar için yapay zeka gürültü önleme, düşük gecikme süresi ve ultra uzun pil ömrü gibi özellikler bulunuyor.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, yepyeni gerçek kablosuz kulaklık modeli Enco Air2’yi Türkiye pazarında tüketicilerle buluşturdu. Birçok ses efekti özelliğinin yanında 13,4 mm kompozit titanize diyafram sürücülere sahip OPPO Enco Air2, gerçek kablosuz kulaklıklarda yeni bir kalite standardı belirliyor. Yeni kulak içi kulaklıklar, bir önceki modelden miras aldığı ikonik ve çok sevilen yarı saydam kutu kapağı tasarımını sürdürüyor. 24 saat uzun pil ömrü, Bluetooth® 5.2 iletimi ile çift kulaklı düşük gecikme süresi, TÜV Rheinland sertifikalı yüksek performans ve düşük gecikme, akıllı kontroller ve daha fazlasıyla OPPO Enco Air2, kullanıcıların kaliteli ses, büyüleyici estetik ve pratik kullanımla ilgili ihtiyaçlarını tamamen karşılayacak.

 

Kaliteli ses

Temel bir kullanıcı ihtiyacı olan ses kalitesi, OPPO’nun sunduğu deneyimin odak noktasını oluşturuyor. 13.4 mm kompozit titanize diyafram sürücülere sahip OPPO Enco Air2, kullanıcılara sürükleyici bir ses deneyimi yaşatmak için mükemmel bir kombinasyon olan derin ve güçlü baslarla, kristal netliğinde orta sesler ve parlak tizler sunuyor. Kulaklıklarda ayrıca bas performansını daha da geliştirmek için Bas Güçlendirici bulunuyor. Bu kulaklıklar pop, rock veya elektronik türlerinde canlı bir konser keyfi yaşatmayı hedefliyor. OPPO, benzersiz bir müzik arka planına ve ses ayarları yapmakta güçlü bir geçmişe sahip. OPPO Blu-ray akustik uzmanlarının çabalarının bir sonucu olarak OPPO Enco Air2, kullanıcılara son derece dengeli bir ses, Bas Güçlendirme ve Net Vokaller olmak üzere iki yeni Enco Live ses efekti sunuyor.

 

Çekici estetik

OPPO Enco Air2’nin yaratıcı ve benzersiz yarı saydam kutu kapağı tasarımı, kullanıcılarına dikkat çekmek üzere tasarlandı. Önceki modelde oldukça beğenilen yarı saydam kutu kapağı tasarımını sürdüren OPPO, şeffaf görünen şarj kutusu ile kulaklıklara canlılık ve bireysellik katıyor. Her biri yalnızca 3,5 gr hafifliğinde olan kulaklıkların kulak kanalı ve kulağın diğer yerlerine uyguladığı basınç, aşınma deneyleriyle test edildi. Sonuç: Yokmuş gibi hissedilen ultra hafif basıncın sağladığı mükemmel konfor… Oldukça hafif hissedilen kulak basıncı, kulak içi kulaklıkların gün boyu rahatça kullanılabileceği anlamına geliyor.

 

Kapsamlı kullanıcı deneyimi

OPPO Enco Air2 gerçek kablosuz kulaklıkla, şarj kutusu olmadan 4 saate kadar, şarj kutusuyla birlikte 24 saate kadar müzik dinlenebiliyor. OPPO Enco Air2, Bluetooth® 5.2 İletimi ile Çift Kulaklı Düşük Gecikme Süresi sunuyor. Kullanıcılar, düşük gecikmeli moda geçmek için sadece kulaklığa üç kez dokunarak Oyun Modunu etkinleştirebiliyor. OPPO Enco Air2’de TÜV Rheinland Yüksek Performans ve Düşük Gecikme Sertifikası da bulunuyor. Mobil oyunları oynarken veya dizi izlerken, OPPO Enco Air2’nin sertifikalı düşük gecikmeli performansı, geleneksel kablolu kulaklıklarla aynı deneyimi yaşatıyor. 

 

Akıllı dokunmatik kontroller

Aramalardaki ses kalitesi konusunda OPPO Enco Air2, Yapay Zeka Gürültü Önleme Özelliği ile donatıldı. Bu sayede, gürültülü bir ortamda olsanız bile karşı taraf sesinizi net bir şekilde duyabiliyor. Kulak içi kulaklıklar ayrıca, güncellenen akıllı dokunmatik kontrollere de sahip. Farklı dokunma süreleri, kullanıcılara çeşitli pratik kontroller sunuyor. Eller serbest kullanım rahatlığı kapsamında OPPO akıllı telefon kullanıcıları, OPPO Enco Air2 ile uzaktan kamera kontrolü de yapabiliyor. 

 

Mavi ve beyaz renk seçeneklerine sahip kablosuz kulaklık modeli OPPO Enco Air2’nin, Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 1.099 TL.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO Genç Sanatçıları Desteklemeye Devam Ediyor

OPPO Genç Sanatçıları Desteklemeye Devam Ediyor

OPPO, özgün sanat ve tasarımları destekleyen OPPO Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi’ne devam ediyor.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, genç sanatçıları desteklemek için, ‘Sanat ve Teknoloji’ teması altında özgün sanat ve tasarımları teşvik edip destekleyen OPPO Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi’ni dört yıldır kesintisiz düzenliyor. Bu yılın projesinde, genç sanatçı Shi Ziyuan’ın dinleyicilerin zihninde hayali bir dünya yaratarak çeşitli ses türleri üretip sunan ‘A Summer Night/Bir Yaz Gecesi’ adlı eseri, ‘Future Renovators’ kategorisinde birincilik ödülünü kazandı.

 

Çin’de klasik nesir türü olan Kouji (doğayı taklit eden sözlüklerle yapılan sözlü sanat) sahnelerinden esinlenen Shi Ziyuan, ‘A Summer Night/Bir Yaz Gecesi’ eserinde çeşitli sesleri birbirine bağlayarak yaz gecelerinde öten böcekler, mışıl mışıl uyuyan insanlar, yanan evler ve aceleyle yürüyen insanlar gibi sanal sahneler ve olaylar kurguluyor. Aynı zamanda, ziyaretçilere ipuçları vermek, izleyicinin görsel ve işitsel karşıtlıklar arasındaki bağlantıları düşünmesine yardımcı olmak için, bir sayfa çevirme cihazı da eserin yan tarafına yerleştirildi. Shi Ziyuan, eserinde ‘klişeleri yıkmak ve insanların onları çevreleyen unsurlarda daha fazla olasılık keşfetmesini teşvik etmek’ fikrinden ilham alıyor. Aynı zamanda, alışılmışın dışında düşünmenin ve hatta deneyim karşıtı hareket ederek daha fazla olasılık ve yenilik görebilmenin altını çizerek inovasyonla ilgili düşüncelerini de dile getiriyor.

 

“Fiziksel alanla sınırlı olmazsak hem yaratım süreçleri hem de yaşam daha çekici hale gelir” diyen, 2022 Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi’nde Renovators Yaratıcılık Ödülü’nün sahibi Luo Langyi ise, OPPO-AR AR Urban Community eserini meydana getirirken, mekanın sınırlayıcılığından ilham aldığını belirtiyor. Gerçek şehirlerden esinlenerek modellenen bir dünyayı sunan sanat eserinde, kullanıcılar gerçekte yaşamakta olduğu veya yaşamayı hayal ettiği şehri seçebiliyor; aynı şehre girenler oradaki toplumun bireyi oluyor. Bu Artırılmış Gerçeklik Şehir Topluluğunda, dört avatar rolü seçilebiliyor. Bunlar, toplumun altyapısını yöneten ‘koruyucular’, şehir inşaatlarını ve topluluk yönetimini hayata geçiren ‘inşaatçılar’, bilinen dünyayı sorgulayan ‘araştırmacılar’ ve sürekli olarak bilinmeyenin ve geleceğin peşinden koşan ‘kaşifler’. Sanatçı bu eseriyle, dünya çapındaki OPPO kullanıcılarının günlük yaşamın önemsiz detaylarından sıyrılmasına, kendilerini bu şehir toplumlarında yeniden hayal etmesine, bağımsız olarak keşiflerde bulunmasına ve özgürce eserler yaratmasına imkan tanımayı hedefliyor. 

 

Renovators Gelişmekte Olan Sanatçılar Projesi, başlangıcından itibaren OPPO Reno serisi ürünleriyle yakından bağlantılı bir şekilde yürütülüyor. Konu ister bir ürün ister bir sanat yarışması olsun, genç nesille aynı genleri paylaşan proje, gençlerin daha iyi eserler yaratıp kendini ifade etmesini, teknolojiden ve yaşamdan daha fazla keyif almasını amaçlıyor. Projede teknoloji ve sanat birbirini tamamlarken, genç sanatçılar ve OPPO Reno serisi ürünler, inovasyona yönelik ortak bir tutkuyu paylaşıyor. OPPO, genç sanatçılarla birlikte teknolojinin ve sanatın güzelliğini dünya çapında daha fazla insana ulaştırmak için çalışmaya devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin En İlham Veren Üç Maçını Seçti

OPPO, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin En İlham Veren Üç Maçını Seçti

OPPO, taraftarların oylarıyla belirlenen UEFA Şampiyonlar Ligi’nin en ilham veren üç maçını açıkladı. Dünyanın her yerinden futbolseverin seçtiği maçlar, ‘Barcelona – Paris Saint-Germain: 6-1’, ‘AC Milan – Liverpool: 3-3’ ve ‘Manchester City – Real Madrid: 4-3’ oldu.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, taraftarların oylarıyla belirlediği, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin en ilham veren üç maçını açıkladı. EMEA, Amerika ve Asya’dan futbolseverler, üç hafta süren oylama süresince 50 maçtan oluşan listeden En İlham Veren Maçlar için oy kullandı. Futbolseverlerin seçtiği maçlar, Barcelona – Paris Saint-Germain: 6-1 (2016-17 Son 16, İkinci Tur), AC Milan – Liverpool: 3-3 (2004-05, Final) ve Manchester City – Real Madrid: 4-3 (2021-22 Yarı Final, Birinci Tur) oldu.

 

Yakın zamanda UEFA ile iş birliği yaptığını duyuran OPPO, dünyanın dört bir yanından futbol taraftarlarını turnuvanın 67 yıllık tarihindeki en ilham veren maçları oylamaya davet eden En İlham Veren Maçlar kampanyasını başlattı. 50 maçlık listeden seçilerek UEFA Şampiyonlar Ligi’nin en ilham veren üç maçı şunlar oldu:

 

•2016-17 Sezonu Son 16, İkinci Tur: Barcelona – Paris Saint-Germain: 6-1

İlk maçı 4-0’lık yenilgiyle noktalayan Barcelona, ikinci tur maçında Paris Saint-Germain’i 6-1 yenerek tarihi bir geri dönüş yaptı.

 

•2004-05 Sezon Finali: AC Milan – Liverpool: 3-3

Liverpool, ikinci yarıda skoru 3-3’e eşitlemek için altı dakikada 3 gol attı ve AC Milan’ı penaltılarla 3-2 mağlup etti.

 

•2021-22 Sezonu Yarı Final, Birinci Tur: Manchester City – Real Madrid: 4-3

Dünyanın en iyi takımlarından olan rakipler, heyecan verici maçta 7 muhteşem gole imza attı. Çok çekişmeli geçen maçın kazananı Manchester City oldu.

 

OPPO’nun ‘İlham Yanı Başında’ mottosuyla düzenlenen En İlham Veren Maçlar kampanyası, OPPO’nun sporla ilgili uzun soluklu kampanya serisinin en yeni adımını temsil ediyor. Kampanya, en çok ilham veren üç maçla ilgili anılarını paylaşacak ‘yıldız tanıkları’ arayarak UEFA Şampiyonlar Ligi’nin ruhunu ateşlemeye devam edecek. Bu kapsamda OPPO, taraftarları maçlarla ilgili deneyimlerini anlatmaya ve aldıkları ilhamı tüm dünyadaki futbolseverlerle paylaşmaya davet edecek.

 

UEFA Şampiyonlar Ligi’ni takip edenler, maçların heyecanını OPPO ürünleriyle yaşayabilecek. Bu ürünler arasında OPPO’nun son teknoloji MariSilicon X görüntüleme NPU’suna sahip Find X ve Reno Serisi, OPPO kablosuz kulaklıklar ve IoT ürünleri yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO, Ericsson ve Qualcomm ile İş Birliği Yaptı

OPPO, Ericsson ve Qualcomm ile İş Birliği Yaptı

OPPO, Android 12 işletim sistemine sahip cihazlara, dünya çapındaki ağ operatörlerinin kullanımına uygun olarak geliştirilen 5G kurumsal ağ dilimleme çözümünü sunma konusunda Ericsson ve Qualcomm Technologies ile sektörde devrim yaratacak bir iş birliğine imza attı.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, Ericsson ve Qualcomm Technologies ile iş birliği yaparak 5G kurumsal ağ dilimleme çözümünü başarıyla test ettiğini duyurdu. Dünya çapındaki ağ operatörleri tarafından uygulanabilecek özellikte tasarlanan çözüm, 5G kurumsal ağ dilimleme kullanımını hayata geçirme konusunda atılan önemli bir adım olarak dikkat çekiyor. OPPO, Ericsson ve Qualcomm, 5G kurumsal ağ dilimleme çözümünü yakın zaman önce OPPO’nun 5G İletişim Laboratuvarında sergilemişti. OPPO, çekirdek ağ, kablosuz ağ ve çip modülü arasında bağlantı sağlamak için Ericsson ve Qualcomm Technologies ile yakın çalışmalar yürütmüştü.

 

OPPO Taşıyıcı Ürünler Birimi Kıdemli Direktörü Xia Yang, “5G kurumsal ağ dilimleme, 5G ile farklılaştırılmış uygulamaları gerçekleştirmenin anahtarıdır. Şirketin ‘İnsanlık için Teknoloji, Dünya için İyilik’ misyonundan yola çıkan OPPO, 5G kurumsal ağ dilimleme teknolojisinin ticarileştirilmesini hızlandırmak için teknoloji ekosistemi genelindeki inovasyonlardan ve güçlü iş birliklerinden yararlanacak. Ortaklarımızla birlikte, OPPO kullanıcılarının, özelleştirilmiş 5G bağlantı deneyiminin keyfini çıkaran ilk kullanıcılar olmasını sağlayacağız” dedi. 

 

Ericsson, Packet Core Çözümleri Başkanı Monica Zethzon, şunları söyledi: “5G ağ dilimleme, kurumların ağ güvenliği, güvenilirlik ve esneklikle ilgili ihtiyaçlarını daha iyi karşılamaları için güçlü bir çözüm sunuyor. OPPO ve Qualcomm ile iş birliği içinde Ericsson’un çift modlu 5G Core ve 5G RAN Dilimleme yeteneklerine dayanarak geliştirilen çözüm, bulut servis sağlayıcılarının kurumlara daha özelleştirilmiş 5G hizmetleri sunmaları için destek olacak.” 

 

Qualcomm Technologies Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sunil Patil, “Ticari 5G kurumsal ağ dilimlemenin sunulması, 5G SA ile sunulan vaatlerin yerine getirilmesinde önemli bir adıma işaret ediyor. Bu teknolojinin ticarileştirilmesi, 5G yeteneklerinin, uygulamaların ihtiyaçlarına göre özelleştirmesine imkan tanıyacak olan 5G ağ araçlarını sunacak” dedi.

 

Fiziksel bir ağı birden çok uçtan uca sanal ağa bölen 5G ağ dilimleme, belirli ihtiyaçlara ve kullanım senaryolarına uygun bağımsız ve özelleştirilmiş ağ kaynakları sunuyor ve böylece daha esnek ve etkili 5G ağları sağlamak için daha çok 5G kaynağı kullanımına imkan tanıyor. Şirketler bundan sonra ticari kullanıma sunmak amacıyla ekosistem, cihaz ve ağ ile ilgili ayrıntıları tamamlamak üzere çalışmalarını hızlandıracak. 

 

OPPO, birkaç yıldır ağ operatörleriyle ve diğer iş ortaklarıyla 5G ağ dilimleme konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütüyor. Bundan önce İngiltere’deki Coventry Üniversitesi’nde ilk 5G SA ağını kurmak için Vodafone ve Ericsson ile iş birliği yapan OPPO, burada ilk 5G SA ağ dilimleme teknolojisini sergiledi. OPPO ayrıca, 5G terminal dilimlemeyi test etmek için China Mobile ile de çalışmalar yürüttü. OPPO, kurumsal ortaklara ve son kullanıcılara daha güvenli ve esnek 5G iletişimi sunacak olan 5G kurumsal ağ dilimleme teknolojisinin kullanıma alınmasını teşvik etmek için, iş ortağı küresel operatörlerle çalışmaya devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO, Cloud Native Computing Foundation’a Altın Üye Olarak Katıldı

OPPO, Cloud Native Computing Foundation’a Altın Üye Olarak Katıldı

Cloud Native Computing Foundation topluluğuna katılan OPPO, bulutta yerel depolama projesi CubeFS’in de bu topluluğun kuluçka merkezine dahil edildiğini duyurdu.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO bugün, bulut tabanlı yazılımların sürdürülebilir ekosistemlerini oluşturan The Cloud Native Computing Foundation’a (CNCF) Altın Üye olarak katıldığını duyurdu. Bu adımla OPPO’nun CubeFS projesi, CNCF kuluçka merkezine koordineli olarak dahil edilecek. CubeFS, POSIX ve S3 ile uyumlu arabirimler sağlayan, bulutta yerel depolama sunan bir platform olarak öne çıkıyor; depolama ile bilgi işlemi birbirinden ayırmaya yardımcı oluyor. Herhangi bir zamanda, istenen kaynakları mevcut depolamayla veya işlem kapasitesiyle eşleştirme konusunda tam esneklik sağlıyor.

 

OPPO Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği Sistemlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Haifeng Liu, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: “2020 yılının Ekim ayından itibaren OPPO, CubeFS’in ana destekçisi ve hizmet sağlayıcısı oldu. Bunun bir sonucu olarak, bulutta yerel bilgi işlem ekosisteminin geliştirilmesinde giderek daha fazla rol aldı. Şimdi ise CNCF’nin altın üyesi olarak, bulutta yerel bilgi işlem topluluğuna inovasyonları devam ettirecek kaynaklar ve destekler sunmaya devam edecek. Dünya çapında, farklı alanlarda uzmanlaşmış yetenekli geliştiricilerle çalışmayı heyecanla bekliyoruz.”

 

Cloud Native Computing Foundation CTO’su Chris Aniszczyk ise konuyla ilgili şunları belirtti: “OPPO, CubeFS’i uygulanabilir olgunlukta bir CNCF kuluçka projesi haline getirmeyi başardı. Bu adımla, online uygulamalar, veri tabanıyla ilgili hizmetler ve Kubernetes’in yönettiği makine öğrenimi işlemlerinde kullanılacak temel depolama altyapısı etkinleştirilecek. OPPO’nun bulutta yerel bilgi işlem ekosistemine daha fazla katkıda bulunmaya gösterdiği ilgiden mutluluk duyuyoruz ve birlikte çalışmayı heyecanla bekliyoruz.”

 

Sağlıklı ve sürdürülebilir bir teknoloji ekosistemi oluşturmayı amaçlayan OPPO, CubeFS projesinin kuluçka merkezine dahil edilmesiyle hem bu projedeki çalışmalarını sürdürecek hem de CubeFS’in tamamlanması için topluluk üyeleriyle iş birliği yapacak. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO UEFA ile İş Birliğini Duyurdu

OPPO UEFA ile İş Birliğini Duyurdu

OPPO, UEFA ile, arasında UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi Finalleri ve UEFA Gençlik Ligi Finalleri’nin bulunduğu turnuvaları kapsayan iki yıllık ortaklık anlaşması yaptı.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO bugün, önümüzdeki iki sezonu kapsayan birçok turnuvada UEFA ile iş birliği yapacağını duyurdu. Turnuvalar arasında UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi Finalleri ve UEFA Gençlik Ligi Finalleri bulunuyor. 

 

Akıllı telefon devi, UEFA’nın lider futbol turnuvası Şampiyonlar Ligi’ne ortak olan ilk Çinli marka olacak. Bu kapsamda OPPO, sahada ve saha kenarlarında meydana gelen unutulmaz anları öne çıkarmak ve taraftarların 2022-23 ve 2023-24 turnuvalarının ilham veren anlarına tanık olmasına yardımcı olmak için UEFA ile yakın iş birliği içinde çalışacak.

 

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin ‘En İyinin En İyisi / The Best of The Best’ sloganı, OPPO’nun mükemmelliği yakalama kararlılığını vurgulayan ‘İlham Yanı Başında / Inspiration Ahead’ mottosuyla uyum içinde.  

 

OPPO Küresel Pazarlama Başkanı William Liu ortaklıkla ilgili şunları söyledi: “UEFA ile birlikte çalışarak UEFA turnuvaları sırasında futbol taraftarlarına ilham verecek olmaktan heyecan duyuyoruz. OPPO olarak, hayatın zorluklarının üstesinden gelmemize yardımcı olacak inovasyonların gücüne inanıyoruz. UEFA’nın zorluklar karşısında mücadele etme arzusu da eklenince, bu sinerji kusursuz bir iş ortaklığına dönüşüyor.”

 

UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein ise “OPPO’yu dünyanın en büyük futbol kulübü turnuvası UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ve UEFA sponsorları arasında görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Mobil teknolojilerde küresel lider OPPO ile birlikte, dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarının birbiriyle iletişim kurmasına ve onlara ilham vermeye yönelik çabalarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

 

Ortaklığın bir parçası olarak OPPO, kapsamlı stadyum pano reklamları, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin internet sitesi ve sosyal medya hesapları dahil olmak üzere yayınların arka planlarında ve stadyumlarda yer alarak yüksek görünürlük elde edecek. Ayrıca OPPO, futbol taraftarlarına UEFA Şampiyonlar Ligi sezonu süresince saha kenarına inip OPPO akıllı telefonlarıyla önemli anları yakalama fırsatı sunacak. Maçlarda elde edilen ‘İlham Anı / Inspiration Moments’ içerikleri, UEFA’nın web sitesinde yer alacak olan OPPO galerisinde yayınlanacak.

 

Ayrıca OPPO’nun son teknoloji görüntüleme teknolojileri NPU MariSilicon X, Find ve Reno serisi gibi önde gelen akıllı telefon modelleri, kablosuz kulaklıklar, akıllı saat ve yakında duyurulacak IoT ürünleri de UEFA Şampiyonlar Ligi’ni deneyimlemede yeni yollar sunacak ve dünya çapındaki futbol taraftarlarına ilham verecek.

 

Yeni sponsorluk anlaşması, OPPO’nun mevcut spor ortaklıklarını güçlendiriyor ve spor yoluyla tüketicilere ilham vererek etkileşimi artırıyor. Wimbledon ve Roland Garros ile ortaklığının ikinci yılına giren OPPO, Uluslararası Kriket Konseyi’nin (ICC) de küresel bir ortağı. Uluslararası arenada birçok spor markasıyla ortaklıklar geliştiren OPPO, farklı bölge ve kültürlerdeki kullanıcılara ulaşıp küresel tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

OPPO, Reno7 Modelini Tanıttı: Sınırsız Portre Özellikleriyle Her Anı Yakalayın – Ulusal24.com

OPPO, Reno7 Modelini Tanıttı: Sınırsız Portre Özellikleriyle Her Anı Yakalayın – Ulusal24.com

OPPO’nun sınırsız portre özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken, 64MP yapay zeka kamera, ColorOS 12 işletim sistemi, uzun ömürlü 4.500 mAh pil ve 33W SUPERVOOC hızlı şarj teknolojisi gibi gelişmiş donanımlara sahip Reno7 modeli Türkiye’de tüketicilerle buluştu.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO, Reno serisinin en yeni üyesi Reno7’yi Türkiye pazarında tüketicilerle buluşturdu. Sony ile birlikte geliştirilen IMX709 sensörlü Ultra Algılamalı Selfie, Mikrolens ve Bokeh Parlak Portre ile desteklenen OPPO Reno7, fotoğrafçılık performansında büyük bir yeniliğe işaret ediyor. ColorOS 12 işletim sistemi, uzun ömürlü 4.500 mAh pil ve 33W SUPERVOOC hızlı şarj teknolojisi gibi gelişmiş donanımlara sahip OPPO Reno7, son derece akıcı bir günlük kullanım sunuyor. Ultra ince retro Reno7 modeli, fiberglas deri tasarım ve ikonik OPPO Glow olmak üzere iki çarpıcı seçenekle kullanıcılarıyla buluşuyor.  

 

Her anı yakalayan görüntüleme gücü 

OPPO Reno7’de 64MP yapay zeka kamera, 2MP Bokeh kamerası ve görüntülerin boyutunu 15x veya 30x büyüten 2MP Mikrolens bulunuyor. Akıllı telefondaki Mikrolens etrafında, kullanıcıların mikro dünyaları keşfetmeleri için bir dolgu ışığı görevi gören Yörünge Işığı da yer alıyor. Bu ışık ayrıca, lens kullanımdayken, bir mesaj geldiğinde, oyun oynarken veya akıllı telefon şarj olurken hafifçe parlıyor ve bildirim ışığı görevi de görüyor.

 

Akıllı telefonun 32MP selfie kamerası, OPPO ve Sony’nin birlikte geliştirdiği amiral gemisi RGBW IMX709 sensörden güç alıyor ve dünyada ilk kez Reno7 modeliyle kullanıcılara sunuluyor. IMX709, tamamen yeni bir RGBW piksel dizilimine ve OPPO’nun kendi geliştirdiği Quadra Binning algoritmasına sahip. Sensör, bu algoritma sayesinde standart RGGB sensörlerinden 60 daha fazla ışık yakalıyor, grenli görünümü 35’e kadar azaltıyor ve düşük ışık koşullarında daha net ve parlak görüntüler sunuyor.

 

Amiral gemisi seviyesinde donanımlara sahip OPPO Reno7, etkileyici görüntüleme özellikleriyle öne çıkıyor. Kullanıcılar, Bokeh Parlak Portre, Selfie HDR, Yapay Zeka Güzelleştirme Modu, Yapay Zeka Renk Paleti, Ultra Net 108MP Görüntü Özelliği, Yapay Zeka Sahne Geliştirme, Görüntü Netlik Motoru ve diğerler özellikler sayesinde, etraflarında olanları yakalayabiliyor, şaşırtıcı derecede profesyonel portreler çekebiliyor.

 

OPPO Reno7’deki Bokeh Parlak Portre, tek bir tıklamayla, neredeyse üst düzey bir DSLR fotoğraf makinesinde olduğu gibi, zengin bokeh etkisine sahip ışık noktaları içeren portre görüntüleri yakalayabiliyor. Ayrıca yoğun mercek parlaması özelliğiyle çekimleri daha da zenginleştirirken ten rengindeki bozulma sorunlarını da gideriyor.
 
Selfie HDR, loş veya arkadan aydınlatmalı ortamlarda net selfie’lerin çekilmesine imkan tanıyor. Bu özellik, arka plan ışığını otomatik olarak algılıyor ve parlak ışığı azaltarak görüntüde daha fazla detayı ortaya çıkarmak için OPPO’nun HDR algoritmasını kullanıyor.

 

Şaşırtıcı ultra ince tasarım ve göz alıcı stil

Ultra ince retro tasarımıyla Reno Serisinin ikonik tasarımını sürdüren Reno7, Günbatımı Turuncusu ve Kozmik Siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile birlikte geliyor. Sektörün ilk fiberglas deri tasarımına sahip Günbatımı Turuncusu rengindeki OPPO Reno7 modeli, canlı bir turuncu renk ve birinci sınıf deri hissiyle geliyor. Telefonun orta çerçevesiyle kusursuz bir şekilde bütünleşen arka kapağın, üstün kalitede bir dokuyla kaplandığı dikkatlerden kaçmıyor. OPPO Glow özelliğine sahip Kozmik Siyah seçeneği de evren gibi sonsuz ve büyüleyici bir görünüm veriyor. 

 

Yaklaşık 175 gr olan yeni ultra ince retro tasarımıyla OPPO Reno7, Günbatımı Turuncusu seçeneğinde 7,54 mm, Kozmik Siyah seçeneğindeyse 7,49 mm  kalınlığa sahip. Düz kenarlı orta çerçeve tasarımı, akıllı telefona şık ve minimalist bir stil kazandırıyor.

 

OPPO Reno7’nin 90 Hz yenileme hızıyla akıcı ve rahat görüntüler sunan 6,4 inç AMOLED ekranı, yüksek kalitede videoları oynatmak için Netflix HD/HDR, Amazon HDR ve YouTube HD sertifikasına sahip.

 

Üstün donanımla gelen güçlü performans

4.500 mAh piliyle OPPO Reno7, 33W SUPERVOOC hızlı şarj ile 61 dakikada 100 şarj olabiliyor ve 5 dakikalık şarjla 100 dakika video oynatabiliyor. Donanımındaki Qualcomm® Snapdragon™ 680 4G Mobil Platform, güç tüketimini dengelerken telefonun performansını hızlandırıyor.

 

OPPO Reno7, 8 GB bellek ve 128 GB depolama alanı ile birlikte geliyor. Orijinal bellek, OPPO’nun Bellek Genişletme özelliğiyle birlikte kullanıldığında, geçici olarak 2 GB, 3 GB veya 5 GB artırılabiliyor. Bu da akıllı telefonun daha az gecikmeyle, yoğun bellek kullanan birden fazla uygulamayı çalıştırmasını sağlıyor.

 

Yepyeni ColorOS 12

ColorOS 12 ile yüklü gelen ilk akıllı telefon modellerinden biri olan Reno7, kullanıcılara daha rahat ve sorunsuz bir işletim sistemine anında erişim sunuyor. ColorOS 12’deki sürükleyici tasarım ve 3 boyutlu simgeler, kullanıcılara daha sezgisel ve daha kolay bir deneyim yaşatıyor. Yapay Zeka Sistem Hızlandırıcı özelliğine sahip ColorOS 12, OPPO Reno7’nin daha sorunsuz ve daha hızlı çalışması için kaynak tahsisini optimize ediyor ve bellek bölünmelerini azaltıyor. Hızlı Başlangıç, Oyun Odak Modu, Yapay Zeka Kare Hızı Sabitleyici ve Ultra Dokunma Tepkisi özellikleri, eğlence odaklı kullanıcılara sorunsuz bir şekilde uyum sağlıyor.

 

Kullanıcılara kolaylık sunmak için geliştirilen ColorOS 12’nin, Temassız Kontrol özelliği, kullanıcıların ellerini havada kaydırarak gelen aramaları yanıtlamasına, aramalarda zil sesini kapatmasına veya sayfaları yukarı ve aşağı kaydırmasına olanak tanıyor. Uyarlanabilir Uyku Modu ise kullanıcı telefonun ekranına bakarken ekranın kapanmasını önlüyor.

 

ColorOS 12, veri güvenliği ve gizlilikten de taviz vermiyor. Bu garanti, ISO, ePrivacy ve TrustArc gibi üçüncü taraflarca onaylandı. Akıllı Bildirim Gizleme gibi özellikler, başka biri ekrana baktığında kullanıcı mahremiyetinin daha fazla korunmasına yardımcı oluyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Continue Reading

Haber Kaynağı www.ulusal24.com

OPPO UEFA ile İş Birliğini Duyurdu – Ulusal24.com

OPPO UEFA ile İş Birliğini Duyurdu – Ulusal24.com

OPPO, UEFA ile, arasında UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi Finalleri ve UEFA Gençlik Ligi Finalleri’nin bulunduğu turnuvaları kapsayan iki yıllık ortaklık anlaşması yaptı.

 

Dünyanın önde gelen lider akıllı ürün markası OPPO bugün, önümüzdeki iki sezonu kapsayan birçok turnuvada UEFA ile iş birliği yapacağını duyurdu. Turnuvalar arasında UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Süper Kupa, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi Finalleri ve UEFA Gençlik Ligi Finalleri bulunuyor. 

 

Akıllı telefon devi, UEFA’nın lider futbol turnuvası Şampiyonlar Ligi’ne ortak olan ilk Çinli marka olacak. Bu kapsamda OPPO, sahada ve saha kenarlarında meydana gelen unutulmaz anları öne çıkarmak ve taraftarların 2022-23 ve 2023-24 turnuvalarının ilham veren anlarına tanık olmasına yardımcı olmak için UEFA ile yakın iş birliği içinde çalışacak.

 

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin ‘En İyinin En İyisi / The Best of The Best’ sloganı, OPPO’nun mükemmelliği yakalama kararlılığını vurgulayan ‘İlham Yanı Başında / Inspiration Ahead’ mottosuyla uyum içinde.  

 

OPPO Küresel Pazarlama Başkanı William Liu ortaklıkla ilgili şunları söyledi: “UEFA ile birlikte çalışarak UEFA turnuvaları sırasında futbol taraftarlarına ilham verecek olmaktan heyecan duyuyoruz. OPPO olarak, hayatın zorluklarının üstesinden gelmemize yardımcı olacak inovasyonların gücüne inanıyoruz. UEFA’nın zorluklar karşısında mücadele etme arzusu da eklenince, bu sinerji kusursuz bir iş ortaklığına dönüşüyor.”

 

UEFA Pazarlama Direktörü Guy-Laurent Epstein ise “OPPO’yu dünyanın en büyük futbol kulübü turnuvası UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ve UEFA sponsorları arasında görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Mobil teknolojilerde küresel lider OPPO ile birlikte, dünyanın dört bir yanındaki futbol taraftarlarının birbiriyle iletişim kurmasına ve onlara ilham vermeye yönelik çabalarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi. 

 

Ortaklığın bir parçası olarak OPPO, kapsamlı stadyum pano reklamları, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin internet sitesi ve sosyal medya hesapları dahil olmak üzere yayınların arka planlarında ve stadyumlarda yer alarak yüksek görünürlük elde edecek. Ayrıca OPPO, futbol taraftarlarına UEFA Şampiyonlar Ligi sezonu süresince saha kenarına inip OPPO akıllı telefonlarıyla önemli anları yakalama fırsatı sunacak. Maçlarda elde edilen ‘İlham Anı / Inspiration Moments’ içerikleri, UEFA’nın web sitesinde yer alacak olan OPPO galerisinde yayınlanacak.

 

Ayrıca OPPO’nun son teknoloji görüntüleme teknolojileri NPU MariSilicon X, Find ve Reno serisi gibi önde gelen akıllı telefon modelleri, kablosuz kulaklıklar, akıllı saat ve yakında duyurulacak IoT ürünleri de UEFA Şampiyonlar Ligi’ni deneyimlemede yeni yollar sunacak ve dünya çapındaki futbol taraftarlarına ilham verecek.

 

Yeni sponsorluk anlaşması, OPPO’nun mevcut spor ortaklıklarını güçlendiriyor ve spor yoluyla tüketicilere ilham vererek etkileşimi artırıyor. Wimbledon ve Roland Garros ile ortaklığının ikinci yılına giren OPPO, Uluslararası Kriket Konseyi’nin (ICC) de küresel bir ortağı. Uluslararası arenada birçok spor markasıyla ortaklıklar geliştiren OPPO, farklı bölge ve kültürlerdeki kullanıcılara ulaşıp küresel tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Continue Reading

Haber Kaynağı www.ulusal24.com