Ekonomik kriz Ford’u vurdu: Çalışan sayısını azaltma kararı aldı!

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, Ford’un büyüme ve değer yaratma hedefleri doğrultusunda Ford+ planını hayata geçirdiği belirtildi. Bu planın, kaliteyi artırmayı, maliyetleri düşürmeyi, öncelikli alanlara yatırım yapmayı ve ihtiyaç duyulan yetenekleri bünyesinde barındırmayı amaçladığı vurgulandı.

Bu kapsamda gerçekleştirilecek işten çıkarmaların öncelikli olarak ABD ve Kanada’daki mühendislik birimlerindeki çalışanları etkilediği ifade edildi. Şirket, etkilenen çalışanlara kıdem tazminatı, yan haklar ve yeni kariyer fırsatları konusunda önemli destek sağlayacağını belirtti.

The Wall Street Journal’ın haberine göre, en az bin çalışanın işine son verileceği belirtilirken, geçtiğimiz yılın küresel çapta çoğunluğu Kuzey Amerika’da olmak üzere 3 bin kişinin işten çıkarılacağı açıklanmıştı.

Ford, ayrıca şubat ayında da elektrikli araçlara yönelik küresel otomotiv sektöründeki değişimlerin etkisiyle Avrupa genelinde yaklaşık 3 bin 800 çalışanının işine son verileceğini duyurmuştu.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com