Twitch uzun zamandır beklenen özelliği getirdi: Yasaklanan kullanıcılar yayıncıları artık izleyemeyecek – Teknoloji

Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch, güncellenmiş yasaklama araçlarına bir yenisini ekleyerek yayıncılara daha fazla kontrol sağlama imkanı sunuyor. Twitch, son güncelleme ile yayıncılara yasaklanmış kullanıcıların canlı yayınlarını izlemesini engelleme seçeneğini getireceğini duyurdu.

Twitch’in aylık ürün güncelleme programı “Patch Notes”un en son bölümünde yer alan açıklamaya göre, yakın gelecekte yayıncılar artık yasaklı kullanıcıların canlı yayınlarını izlemelerini engelleyebilecekler. Bu yeni özellik moderatörler veya yayıncılar tarafından etkinleştirilebilecek ve yasaklı kullanıcılar sadece sohbet değil, canlı yayının kendisinden de gerçek zamanlı olarak uzaklaştırılabilecek.

Twitch Kıdemli Ürün Müdürü Trevor Fisher, yeni güncelleme ile ilgili yaptığı açıklamada, bu özelliğin platformun daha sağlam bir çözüm yolu benimseme sürecinin ilk adımı olduğunu vurguladı. Fisher, “Açıkçası, yıllar boyunca insanların kanal yasaklarının daha geniş kapsamlı olmasını istedikleri yönünde birçok geri bildirim aldık” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com