Otomatik yedekleme yazılımının sağladığı 5 avantaj

Otomatik yedekleme yazılımının sağladığı 5 avantaj

SİBER SALDIRILARA KARŞI 

OTOMATİK YEDEKLEME TERCİH EDİLİYOR

 

OTOMATİK YEDEKLEME YAZILIMININ SAĞLADIĞI 

5 AVANTAJ

 

Kullanıcıların çok az manuel müdahaleyle veya hiç manuel müdahale olmadan verilerini yedeklemelerine olanak tanıyan otomatik yedekleme, veri kopyalarını daha hızlı oluşturarak insan hatasına neden olabilecek karmaşık görevleri ortadan kaldırıyor. Hayati verileri yedeklemek zaman alıcı olsa da birden fazla yedekleme oluşturmak manuel olarak yapıldığında daha da fazla zaman kaybına neden oluyor. İşlem öncesinde, sırasında ve sonrasında, beklemedeki ve aktarım halindeki tüm verileri güvence altına almak için üst düzey şifreleme protokolleri uygulayan otomatik yedekleme yazılımları, bir veri kopyasının hem fiziksel hem de bulut depolama alanında güvenle tutulmasını sağlıyor. Siber koruma alanında küresel bir lider olan Acronis, otomatik yedekleme yazılımının sağladığı 5 avantajı paylaşıyor. 

 

Her yedekleme ve kurtarma stratejisi sağlam bir yedekleme sürecine dayanıyor. İster otomatik ister manuel yedekleme olsun, kritik verilerin kurtarma için hazır olacak şekilde güvenli bir depolama cihazına ulaşması hayati önem taşıyor. Yedekleme prosedürlerine olan yaklaşım uzmanlığa, zamana ve bütçeye bağlı olarak değişebiliyor. Kapsamlı bir manuel yedekleme, her adımı uygulanmadığı takdirde doğal afet, elektrik kesintisi veya siber saldırı sonrasında veri kaybına neden olabiliyor. Öte yandan otomatik yedekleme otomatik olarak çalışarak tüm önemli verilerin planlı yedeklerini oluşturuyor. Otomatik planlama, basit bir kullanıcı arayüzü sayesinde sık sık yedekleme yapmayı sağlıyor, veri kaybı riskini en aza indiriyor, kritik günlük süreçlere ve iş projelerine odaklanmak için zaman kazandırıyor.

 

Ev kullanıcıları ve küçük işletmeler için, kişisel dosyaların ve küçük miktarlardaki operasyonel verilerin harici bir sürücüye veya genel bir buluta yedeklenmesi için manuel yedekleme yeterli olabiliyor. Ancak daha büyük şirketler ve işletmeler çok miktarda veriye sahip olduğundan bu tür birimlerin manuel olarak yedeklenmesi inanılmaz derecede zahmetli hale geliyor. Bu durumda, iş sürekliliğini ve engelsiz iş süreçlerini sağlamak amacıyla günlük yedeklemeleri planlamak için özel otomatik yedekleme yazılımına güvenmek en doğru seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Siber koruma alanında küresel bir lider olan Acronis, otomatik yedekleme yazılımının sağladığı 5 avantajı paylaşıyor. 

 

1. Zaman Tasarrufu: Otomatik yedeklemeler size önemli ölçüde zaman kazandırabilir. Birkaç seçeneği ayarladığınızda yazılım, insan müdahalesi veya sürekli izleme olmadan sistemlerinizi ve verilerinizi yedekler. İşyerinde veya seyahatte verilerinizi güvenle yedekleyebilirsiniz. Yedekleme tamamlanana kadar flash sürücüleri, CD’leri vb. kontrol etmenize gerek yoktur. Ayrıca temel verilerinizin veya karmaşık adlandırma planlarınızın güncellenmiş kopyalarını nerede sakladığınızı hatırlamanıza da gerek kalmaz, böylece her yedeklemede ne olduğunu bilirsiniz. Sisteminizin tam disk görüntüsünü oluşturmanıza olanak tanıyan otomatik bir yedekleme çözümü, aynı zamanda tüm sisteminizi kurtarmanız ya da verilerinizi ve uygulamalarınızı yeni bir cihaza aktarmanız gerektiğinde zaman tasarrufu sağlar. İşletim sistemini ve uygulamaları yüklemek için zaman ve çaba harcamak yerine, tam disk görüntüsünü geri yükleyebilir ve işletim sistemlerinizi, uygulamalarınızı ve tüm verilerinizi hazır hale getirebilirsiniz.

 

2. Gelişmiş Güvenilirlik: Otomatik yedeklemenin en önemli faydalarından biri güvenilirliğidir.

Yedekleme yazılımı çözümleri, yedeklemeleri planlamanıza ve yedeklemeyi başlatmayı unutma endişesi yaşamamanıza olanak tanır. Üstelik modern otomatik yedeklemeler, yedeklemelerinizi bulutta saklamanızı sağlar, böylece nereye giderseniz gidin verilerinizin güvenilir bir kopyasına her zaman sahip olursunuz.

 

3. Pratik ve Kolay Kurulum: Veri yedeklemeleri, özellikle de verilerinizin kopyalarını düzenli olarak alıyorsanız çok zor görünebilir. Ancak otomasyon sayesinde verilerinizi düzenli olarak yedeklemek yalnızca birkaç işlem gerektirir. Çoğu kurulum, yedeklemeleri kolayca planlayabilmeniz için kullanıcı dostu bir arayüz sunar. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, sorularınızı ve sorunlarınızı ele alabilecek bir BT uzmanına erişebilir ve verilerinizin korunduğunu bilmenin rahatlığını yaşayabilirsiniz.

 

4. Gelişmiş Güvenlik: Modern yedekleme ve geri yükleme çözümleri, sıfırıncı gün açıklarından kaynaklanan saldırılar da dahil olmak üzere siber saldırıların yerel yedekleme ve cihaz verilerine zarar vermesini engellemek için siber güvenlik yazılımı da gerektirebilir. Yedekleriniz yerel olarak depolanıyorsa ve bir siber saldırıya maruz kalırsanız, yerel yedeğiniz de büyük olasılıkla etkilenecektir. Bu nedenle yedeklerinizi yalnızca bulutta saklamakla kalmayıp aynı zamanda sisteminizi, dosyalarınızı ve klasörlerinizi tehditlere karşı tarayan ve siber saldırıları durduran bir yedekleme çözümünü değerlendirebilirsiniz.

 

5. Avantajlı Maliyetler: Yedekleme ve siber güvenliğin entegre edilmesi, evdeki PC veya Mac kullanıcılarına maliyet tasarrufu sağlayabilir çünkü yalnızca verilerini tamamen koruyan tek bir çözüm için ödeme yapmaları gerekir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Xiaomi, Entegre Yedekleme Seçeneği ile Galeri Uygulaması Deneyiminde Çıtayı Yükseltiyor

Xiaomi, Entegre Yedekleme Seçeneği ile Galeri Uygulaması Deneyiminde Çıtayı Yükseltiyor

Xiaomi, MIUI Android cihaz kullanıcılarının fotoğraflarını ve videolarını yedeklemeyi kolaylaştıran yeni işlevini duyurdu. Xiaomi, kullanıcılara Google Fotoğraflar uygulamasını ayrı olarak kullanmak yerine MIUI cihazlarındaki fotoğrafları ve videoları Xiaomi’nin yerleşik Galeri uygulamasından doğrudan Google Fotoğraflar’a yedekleyebilmelerine olanak tanıyan entegre bir işlevsellik sunuyor.

 

Xiaomi International Ürün ve Teknoloji Müdürü Quanxin Wang, “Xiaomi olarak yazılım ürünlerimizle ilgili kullanıcı deneyimini sürekli iyileştiriyoruz. Google Fotoğraflar ve Xiaomi, kullanıcıların akıllı telefonlarında çektikleri fotoğrafları ve videoları için güvenilir bir platform sağlamayı amaçlayan değerleri paylaşıyor. Google Fotoğraflar ile yaptığımız iş birliğimiz, kullanıcılara verilerinin güvenli bir şekilde saklandığından emin olmalarını ve gerektiğinde farklı cihazlardan kolayca erişebilmelerini sağlayacak” dedi.

 

Google Fotoğraflar Başkan Yardımcısı Shimrit Ben-Yair, “Xiaomi kullanıcılarına fotoğraflarını ve videolarını Android cihazlarından Google Fotoğraflar’a yedeklemeyi kolaylaştıran bir işlev sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Tüm anılarınızı bir araya getiren Google Fotoğraflar, en iyi anlarınızı birden fazla cihazda kolayca aramaya, düzenlemeye, paylaşmaya ve yeniden yaşamaya yardımcı oluyor” dedi.

 

MIUI cihazlarından Google Fotoğraflar’a içerik yedeklemenin yanı sıra, Xiaomi Cloud kullanıcıları mevcut yedeklenmiş fotoğraf ve videolarını Google Fotoğraflar’a kolayca taşıma seçeneğine de sahip olacak. Bu özellik, 24 Ekim 2022’de Singapur’dan başlayarak mevcut cihazlarda uygulama güncellemeleri yoluyla kullanıma sunulacak ve diğer pazarlar da bunu takip edecek. Google Fotoğraflar kullanıcıları, Google hesaplarıyla 15 GB depolama alanını (Gmail, Google Fotoğraflar ve Google Drive arasında paylaşılır) ücretsiz olarak kullanabiliyor. 15 GB’den daha fazla ek depolama alanına ihtiyaç duyan kullanıcılar, Google One aracılığıyla genişletilmiş depolama alanı satın alabilecek ve ek avantajlardan yararlanabilecek. Mevcut Mi Cloud içeriklerini Google Fotoğraflar’a taşıyan kullanıcılar, geçiş sırasında Google One¹ ile 3 ay boyunca 100 GB’den başlayan ek depolama alanı sağlayan ve aynı zamanda kullanıcıların Google One’ın ek avantajlarının bir önizlemesini deneyimlemelerine olanak tanıyan tanıtım amaçlı üyelik denemelerinden yararlanabilecek.

 

Xiaomi kullanıcıları ayrıca Google One üyeliği ile güçlü bir yedekleme hizmetinin, Google Fotoğraflar’da gelişmiş düzenleme özelliklerinin, uzman Google desteğinin, 5 adede kadar ek Google hesabıyla aile paylaşımının ve diğer yararlı özelliklerin keyfini çıkaracak. Üyelik avantajları, Xiaomi kullanıcılarına birinci sınıf bir Google deneyimi sunmak için geliştirilmeye devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com