Girişimcilik Merkezi İzmir 2023;ün en başarılı yenilikçi fikirlerini ödüllendirdi

Girişimcilik Merkezi İzmir 2023;ün en başarılı yenilikçi fikirlerini ödüllendirdi

Girişimcilik Merkezi İzmir 2023’ün en başarılı yenilikçi fikirlerini ödüllendirdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliği ile hayata geçirdiği Girişimcilik Merkezi İzmir, genç girişimcilerin önünü açmaya devam ediyor. Bu yıl “Bilişim Teknolojileri” temasıyla yapılan programda dereceye giren girişimciler ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in elinden aldı. Tüm projelerin hayata geçmesini dileyen Başkan Soyer, “Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin TÜSİAD işbirliği ile İzmir’in girişimcilik dönüşümüne yön vermek için hayata geçirdiği Girişimcilik Merkezi İzmir, sektörlere genç girişimciler kazandırmaya devam ediyor. 2021’de Tarımsal Girişimcilik, 2022’de Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım, bu yıl ise Bilişim Teknolojileri temasıyla yapılan programda kazananlar belli oldu. Hedef Holding ile yürütülen programda, eğitim ve mentorluk sürecini başarıyla tamamlayan 7 ekip, Girişimcilik Merkezi İzmir’de yapılan Demo Day etkinliğinde fikirlerini jüri ile yatırımcılar önünde kamuoyu ile paylaştı.

Soyer: “Verdikleri emekten dolayı kutluyorum”

Programda birinciliği EnzyVerse projesi ile elde eden Beyza Kaynarca ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in elinden aldı. İkincilik Emircan Oğuz’un Debi projesinin oldu. Oğuz’un ödülünü Hedef Holding Genel Müdürü Haluk Lap takdim etti. Programda üçüncülük ödülünü Berkan Bostanoğlu’nun Agromechatronics projesi kazandı. Ödülü EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer verdi. Başkan Tunç Soyer, “Her yarışmanın bir kazananı oluyor. Diğer arkadaşlarımızı da verdikleri emek ve bu yolculuktaki kararlıkları nedeniyle bütün kalbimle kutlamak istiyorum. Diliyorum ki ödül alan arkadaşlarımızın projelerinin hayata geçme imkânı olur. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Girişimcilere pek çok destek var

Programa girmeye hak kazanan girişimci ekipler, Girişimcilik Merkezi İzmir tarafından ücretsiz olarak sağlanan hizmetlere erişim imkânına sahip oluyor. Bunlar arasında mentor desteği, birebir danışmanlık, eğitimler ve atölye çalışmaları, girişimcilerin ve projelerin düzenli takibi, Ar-Ge için gerekli donanımların bulunduğu Fabrikasyon Laboratuvarı İzmir’e erişim, program katılımcılarının başarılı iş fikirlerinin kamuoyunda tanıtılması ve girişimcilerin projeleri kapsamında uygun programlara yönlendirme gibi hizmetler yer alıyor.

Geçmiş programlar

Her sene İzmir’in stratejik öncelikleri dikkate alınarak farklı bir temaya yönelik çalışmalar hayata geçirmeyi hedefleyen Girişimcilik Merkezi İzmir’in 2021 yılı teması Tarımsal Girişimcilik olarak belirlendi. 2022 yılı için belirlenen Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım teması ise Ford Otosan ve WRI Türkiye işbirliğiyle “Şehrini Geliştir” ve İnci Holding işbirliğiyle “Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım#2” olmak üzere iki farklı program olarak yürütüldü.

Bu yılki Bilişim Teknolojileri programı ile de Afet Yönetimi ve Acil Durum, Akıllı Şehirler, FinTech, Yeşil Mutabakata Uyum (Sürdürülebilirlik) alt sektörlerinde yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesi amaçlandı. 18-40 yaş arası herkesin başvurabildiği programla yenilikçilik teşvik edildi ve kentin sorun alanlarına ilişkin çözümlerin üretilmesi hedeflendi. Programda birincilik için 100 bin TL, ikincilik için 75 bin TL, üçüncülük içinse 50 bin TL ödül belirlendi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Mobil Uygulamalarla Yenilikçi Pazarlama Stratejileri

Mobil Uygulamalarla Yenilikçi Pazarlama Stratejileri

Günümüzde, mobil uygulama oluşturma ve entegrasyonunun gücü giderek önem kazanıyor. Digital Exchange, markalara, işletmelere ve müşterilere küresel anlamda 360° hizmet sunarak mobil dünyada başarılı olmanın kapılarını aralıyor.

 

Günümüz dijital çağında, mobil cihazlar giderek hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geliyor. Mobil cihazlar, tüketicilerin ihtiyaçlarını anında karşılamak ve hayatlarını kolaylaştırmak için büyük bir potansiyel sunuyor. Sadece haberleşme aracı olmanın ötesinde, akıllı telefonlar ve tabletler, alışverişten eğlenceye, bilgi edinmeden sosyal medya paylaşımlarına kadar birçok işlevi tek bir cihazda birleştirerek, işletmelerin de iş stratejilerini ve pazarlama yöntemlerini dönüştürmelerinde etkili oluyor. Günümüz tüketicileri, ürün ve hizmetlere dair bilgilere anında erişmek ve satın alma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirmek istiyorlar. Mobil cihazların yaygın kullanımı, mobil uygulamaların tüketicilere daha hızlı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmalarına imkân tanıyor. İşletmeler, mobil uygulamalar aracılığıyla müşteri sadakatini artırabiliyor, etkili pazarlama stratejileri uygulayabiliyor ve rekabet avantajı elde edebiliyorlar. Bu noktada, mobil uygulama oluşturma ve entegrasyonunun gücü devreye giriyor. Digital Exchange, dijital pazarlama ve teknoloji alanında öncü bir ajans olarak, markalara, işletmelere ve müşterilere küresel anlamda 360° hizmet sunarak mobil dünyada başarılı olmanın kapılarını aralıyor.

 

Markaların dijital dünyadaki varlıkları mobil uygulamalar ile güçleniyor

 

Mobil uygulamalar, işletmelerin müşterileriyle çok daha yakın bir ilişki kurmalarını ve kişiselleştirilmiş, özelleştirilmiş bir deneyim sunmalarını sağlıyor. Bu sayede, markaların müşteri memnuniyetini ve bağlılığını artırarak uzun vadeli, güçlü müşteri ilişkileri oluşturmalarına yardımcı oluyor. Özellikle müşterilerin ihtiyaçlarına uygun bir mobil deneyim sunan markalar, kullanıcı dostu arayüzleri ve hızlı işlem süreçleriyle müşterilerin kolaylıkla aradıkları ürünlere ve hizmetlere ulaşmasını sağlıyor. Müşteri sadakatini artırmada etkili bir rol üstlenen mobil uygulamalar, kullanıcıların kesintisiz bir şekilde işletmenin ürün ve hizmetlerine erişebilmelerini mümkün kılıyor. Müşterilerin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Digital Exchange, özelleştirilmiş, kullanıcı dostu, yüksek performanslı ve güvenli mobil uygulama çözümleriyle markaların mobil dünyadaki varlıklarını güçlendiriyor.

Neredeyse her sektörde kullanılabilen mobil uygulamalar, e-ticaret, perakende, finans, seyahat, sağlık, eğlence ve daha pek çok sektörde markaların müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmalarını sağlıyor. İşletmelerin rakiplerinden bir adım öne geçmelerinde etkili olan mobil uygulamalar, müşterilere daha hızlı ve etkili bir hizmet sunulmasını sağlayarak tercih edilebilirliği artırıyor. Digital Exchange’in uzman ekibi, farklı sektörlerdeki markalara özel çözümler sunarak, müşterilerinin ihtiyaçlarına en uygun ve etkili mobil uygulamaların oluşturulmasını sağlıyor. Başarılı bir mobil uygulamanın anahtar özellikleri arasında, kullanıcı dostu arayüz, performans ve hız, güvenlik ve entegrasyon yer alıyor. Kullanıcı dostu arayüz, kullanıcıların istedikleri bilgilere veya ürünlere hızlıca erişmelerini sağlarken yüksek performans ve hız, hızlı yanıt süreleriyle kullanıcı memnuniyetini artırıyor. Müşteri verilerinin güvenliğini en üst düzeyde tutarak kullanıcıların kişisel bilgilerinin ve işlem geçmişlerinin koruma altına alınması ve uygulamanın mevcut sistemlerle entegre edilerek müşteri verilerinin senkronizasyonunu ve yönetimini kolaylaştırması, başarılı bir mobil uygulamanın anahtar noktaları olarak karşımıza çıkıyor.

 

Emrah Pamuk: “Markalar, kişiselleştirilmiş deneyimler sunarak müşteri sadakatini artırmanın yollarını arıyor”

 

İhracata yönelik hedef pazarlarda marka tanınırlığını artırmada, web ve mobil uyumlu uygulamalar ürünlerin profesyonel bir şekilde sergilenmesini sağlıyor. Digital Exchange’in Responsive tasarımları sayesinde, ziyaretçiler hangi cihazdan bağlanırsa bağlansın, içerikleri düzgün bir şekilde görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca, ziyaretçileri kendi dillerinde karşılayarak, markalar hedef kitlelerinin 

önündeki bariyerleri kaldırabiliyorlar. Markaların ihracat yapmayı hedefledikleri ülkeler için SEO uyumlu uygulama içerikleri oluşturan Digital Exchange, aynı zamanda, kaliteli ve hızlı altyapı ile ziyaretçileri sıkmadan ve dikkatlerini kaybetmeden ürünler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Digital Exchange’in uzman ekibinin geliştirdiği, iOS ve Android platformlarında çalışacak native veya web tabanlı mobil uygulamalar ile markalar müşterilerinin mobil deneyimi en üst düzeyde tutabiliyorlar.

Digital Exchange’in CEO’su Emrah Pamuk, “Mobil cihazların hayatımızdaki önemi ve etkisi gün geçtikçe artıyor. Mobil dünyanın hızla gelişmesi, işletmelerin de dijital stratejilerini ve pazarlama yöntemlerini değiştirmelerine olanak tanıyor. Markalar, müşterileriyle daha yakın bir ilişki kurarak ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunarak müşteri sadakatini artırmanın yollarını arıyor. Mobil uygulama oluşturma ve entegrasyonunda öncü bir rol oynayarak, markalar için mobil dünyada başarılı olmanın kapılarını aralıyoruz. Digital Exchange olarak, müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun, kullanıcı dostu, yüksek performanslı ve güvenli mobil uygulamalar ile onların dijital çağdaki varlıklarını güçlendiriyoruz. Uzman ekibimiz, farklı sektörlerdeki markalara özel çözümler sunarak, müşterilerimizin mobil dünyada bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Mobil cihazların vazgeçilmez bir parçası olduğu bu dijital çağda, işletmelerin mobil uygulamalarla güçlenmesine yardımcı olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

HUAWEI nova 10 SE: Yenilikçi ikonik tasarım ve güçlü 108MP kamera

HUAWEI nova 10 SE: Yenilikçi ikonik tasarım ve güçlü 108MP kamera

HUAWEI nova 10 SE, önceki HUAWEI nova telefonlarında görülen ikonik Yıldız Yörünge Halkası tasarımını devralarak yıldızlı bir parlaklık üretmek için modülü süsleyen çift halkalar gibi yeni tasarım özellikleriyle birlikte gelir. Telefonun 108MP görüntüleme sistemi, HUAWEI nova kullanıcılarına yaşam deneyimlerini her an yakalamak ve paylaşmak için ihtiyaç duydukları araçları sağlar.

 

HUAWEI nova 10 SE, 90 Hz yenileme hızına ve 270 Hz’e kadar dokunmatik örnekleme hızına sahip 6,67 inç OLED HUAWEI FullView Ekran ile donatılmış olarak gelir ve parlak ve ayrıntılı içeriği titiz bir doğrulukla yeniden oluşturarak akıcı ve sürükleyici bir görüntüleme sağlar. Akıllı telefon ayrıca sektör lideri 66W HUAWEI SuperCharge ve uzun ömürlü 4.500mAh pili de destekliyor. EMUI 12 işletim sistemiyle çalışan akıllı telefon, günümüz kullanıcılarının arzuladığı akıllı, kesintisiz, güvenli ve etkileşimli tüm senaryo deneyimlerini sunar.

 

Şık Yıldız Yörünge Halkası, Zarif Bir Görünüm

HUAWEI nova 10 SE, önceki nova telefonlarında görülen ikonik Yıldız Yörünge Halkası tasarımını devralır. Telefonun diğer göze çarpan tasarım özelliği, arka kapağın Starry Flash Craft özelliği, özel çakıl işleme teknolojisine ve buzlu bir görünüm ve his veren kristal benzeri mat bir yüzeye sahiptir. Parmak izi önleyici (AF) kaplama, lekelere, yağlara ve suya karşı koyar ve yüzey günlük aşınma ve yıpranmaya ve çizilmelere karşı oldukça dirençlidir. HUAWEI nova 10 SE üç cesur ve genç renkte gelir: Her biri kendine özgü bir estetik stili temsil eden Yıldızlı Gümüş, Nane Yeşili ve Yıldızlı Siyah.

 

HUAWEI nova 10 SE, daha zengin ayrıntılar, daha özgün renkler ve daha iyi güç verimliliği için 2400 x 1080 çözünürlüğü ve 90 Hz yenileme hızını destekleyen 6,67 inç OLED HUAWEI Tam Görünümlü Ekran ile donatılmıştır. Geniş düz kenarlı ekran tasarımı, üç tarafında ultra dar çerçevelere ve modern bir gövdeye sahip olup, daha derine daldırma ve geniş bir görünüm için 91,85 ekran-gövde oranına sahiptir.

 

Her Ayrıntıyı Yakalamak için 108 MP Yüksek Çözünürlüklü Portre Kamera

HUAWEI nova Serisi, mobil fotoğrafçılık teknolojisiyle her zaman beğeni topladı. Her yeni nesil telefon önemli yeniliklerle geldi ve HUAWEI nova 10 SE, çok çeşitli çekim senaryolarında çok yönlü performans sağlamak için 108MP görüntüleme sistemi ve RAW alanındaki çoklu çerçeve füzyon algoritmasıyla bu mirası sürdürüyor. İster aydınlık veya yetersiz aydınlatılmış bir ortamda ister içeride veya dışarıda ister arkadan veya önden aydınlatmalı bir sahnede olun, HUAWEI nova 10 SE’nin her zaman üstün olduğundan emin olabilirsiniz.

 

HUAWEI nova 10 SE’nin arka kamera modülü, gelişmiş portre arka plan bulanıklığı için f/1.9 geniş diyaframı destekleyen 108MP ana kameraya sahiptir. 9’u 1 Arada Piksel Binning Teknolojisi sayesinde kamera, artırılmış dinamik aralık ve optimize edilmiş parlak ve karanlık bölgelerle küçük ayrıntıları ve saç ve cilt tonu gibi ince özellikleri yeniden üretebilir. HUAWEI nova 10 SE’nin RAW alanındaki Çoklu kare füzyon algoritması, piksel düzeyinde görüntü kalitesi işleme algoritmaları aracılığıyla birden çok kareyi tek bir karede birleştirerek zahmetsizce çok yönlü performans sağlar. Yüksek Çözünürlüklü Çekim modunda, portre görüntüleri yakınlaştırıldıktan sonra bile bozulmadan kalır. HUAWEI nova 10 SE ayrıca, herkesi ve her şeyi sığdırmak için 112 dereceye kadar görüş alanını destekleyen 8 MP ultra geniş açılı arka kamera ile birlikte gelir.

 

RAW alanındaki çoklu çerçeve birleştirme algoritması, her türden görüntünün daha az görüntü paraziti içermesini sağlamak için telefonun çoklu çerçeve gürültü azaltma teknolojisi ve yüksek çözünürlüklü sensörleriyle etkileşime girer. Gece sahneleri gibi zayıf aydınlatılmış ortamlarda çekilen fotoğraflar, daha az görüntü paraziti, optimize edilmiş parlaklık ve artırılmış dinamik aralığa sahip olup, daha önce fark edilmeyen ayrıntıları ortaya çıkarır. HUAWEI nova 10 SE, arkadan aydınlatmalı ortamları otomatik olarak tanımlayarak çekim deneyimini geliştirmek için kontrastları artırır. HDR etkinleştirildiğinde, arkadan aydınlatmalı ortamlarda çekilen portre fotoğrafları, yüz ifadeleri ve canlı bir şekilde işlenen ayrıntılarla yüksek düzeyde netlikle karakterize edilir.

 

HUAWEI nova 10 SE ayrıca, selfie’ler için özel olarak tasarlanmış, yapay zeka destekli güzelleştirme özelliği sunan 16 MP geniş açılı bir ön kameraya sahiptir. 4’ü bir arada piksel füzyon teknolojisi, düşük ışıklı ortamlarda selfie’leri büyüleyici tutar ve kamera gerektiğinde otomatik olarak geniş açı moduna geçerek grup çekimleri için görüş alanını 90 dereceye kadar genişletir, böylece herkes kolayca çerçeveye sığar.

 

Yenilikçi Vlog Çekimi, Oyunculuğu Kendiniz Yönetin

Vlog videolar, gençlerin kendilerini ifade etmelerinin ve hayatlarını paylaşmalarının yollarından biri haline geldi. HUAWEI nova 10 SE, çekimin kesintisiz kalmasını ve her şeyin tek bir video dosyasına kaydedilmesini sağlamak için ön ve arka kameralar arasında kesintisiz geçişi destekler ve içerik oluşturmayı ve paylaşmayı kolay ve kaygısız hale getirir. Dual-View Video, bölünmüş ekran görünümüyle sahneler çekmenize ve sahne önünüzde açılırken kendi tepkinizi yakalamanıza olanak tanır.

 

Güçlü Pil Ömrü, Mükemmel Oyun ve Akıllı İletişim

HUAWEI nova 10 SE, yeni ve geliştirilmiş pil ömrü, oyun özellikleri, eğlence özellikleri ve akıllı iletişim özellikleriyle günümüzün genç kullanıcılarının beklediği heyecan verici deneyimler sunuyor.

 

Sektör lideri hızlı şarj için 66W HUAWEI SuperCharge’ı destekleyen nova 10 SE’nin tam kapasite şarj etmek sadece 38 dakika sürüyor ve Huawei laboratuvar testlerine göre, tam olarak şarj edilmiş bir pil, 12 saate kadar video akışını destekleyerek dışarıdayken size olağanüstü bir gönül rahatlığı sağlıyor. Oyun açısından HUAWEI nova 10 SE, ekranın dokunma duyarlılığını artıran Touch Turbo’nun yanı sıra 10 noktalı süper dokunmatik teknolojisi, 90 Hz yenileme hızı ve 270 Hz dokunmatik örnekleme hızı ile geliyor. 8x Ultra Yüksek Çözünürlüklü Dokunma teknolojisi sayesinde, dokunmatik alanlara 8640 x 19200’e kadar çok yüksek çözünürlük sağlanarak dokunma koordinatlarının doğruluğu ve yön kararlılığı geliştirilir.

 

Akıllı ve Güvenli EMUI 12 Etkileşimleri

Yeni nesil bir akıllı cihaz işletim sistemi olarak EMUI 12, HUAWEI nova 10 SE’ye çok çeşitli cihazlarla bağlantı kurma ve etkileşim kurma araçları sağlayarak kusursuz çok yönlülük sağlar.

 

HUAWEI nova 10 SE Kontrol Panelinin Süper Cihaz ekranında, telefon simgesi ortada bulunur ve diğer cihazların simgeleri (kulaklık, HUAWEI Vision ve Bluetooth hoparlörler gibi) bunun etrafında düzenlenmiştir. Bir cihazın simgesine dokunup onu telefon simgesine sürüklemek anında bağlantı başlatır. Ofiste HUAWEI nova 10 SE, herhangi bir üçüncü taraf uygulaması indirmeye veya bir veri kablosu kullanmaya gerek kalmadan bir HUAWEI bilgisayarlara bağlanabilir. Bu bağlantı, cihazlarınız arasında dosyaları yönetmeyi ve daha verimli çalışmayı kolaylaştırır.

 

HUAWEI nova 10 SE ayrıca üst düzey bir ekran görüntüsü gizliliği koruma özelliği sunar. Bir ekran görüntüsü paylaşırken, görüntüdeki hassas bilgileri otomatik olarak mozaiklemek ve ifşa edilmesini önlemek için AI Privacy Protection’ı seçebilirsiniz. Fotoğraf paylaşırken alıcının konumu, cihaz modelini ve çekim süresini öğrenmesini engelleyen gizlilik korumaları da mevcuttur. Telefon ayrıca web’de gezinirken güvenli ve sağlıklı bir ortam oluşturmak için reklamları filtreleyebilir.

 

HUAWEI nova 10 SE, 12.999 TL fiyatıyla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor. Yeşil Paket’ indirimi kapsamında Yeşil renk nova 10 SE de 600 TL’lik indirimle satın alınabiliyor. Buna ek olarak, 3.699 TL değerindeki Watch GT 3 SE de aynı ürünle birlikte 3.299 TL’ye alınabiliyor. Yine ‘Yeşil Paket’ ile HUAWEI Online Mağaza bülten aboneliği 300 TL’lik indirim kuponunu kazandırırken, kullanıcılar 799 TL değerindeki Super Charge adaptöre de 300 TL indirimle sahip oluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Yorglass’tan çalışanlar arasında uçtan uca iletişimi artıran yenilikçi uygulamalar

Yorglass’tan çalışanlar arasında uçtan uca iletişimi artıran yenilikçi uygulamalar

Cama hayat veren Yorglass, çalışan motivasyonu ve bağlılığını artırmak için attığı adımlara sosyal platform Ming ile bir yenisini daha ekledi

Yarım asırdır iş birliği ve dayanışma bilinciyle cama hayat veren güvenilir ve global tedarikçi Yorglass; iş stratejilerini, operasyonlarını ve kültürünü de bu ilkeler ışığında sürdürüyor. Ortak kalkınma kültürünün gücüne duyduğu inanç ve sürdürülebilirlik bakış açısı çerçevesinde açık iletişim kanallarını önemseyen Yorglass, yenilikçi İK uygulamalarını şirketin her katmanına entegre ederken farklı platformlardan da yararlanıyor. Bu kapsamda çalışanların birbirleriyle ve kurumla olan etkileşimini, motivasyonunu ve bağlılığı artırmayı amaçlayan ilk kurum içi start-up programının ürünü olan Ming’i kullanan Yorglass, oyunlaştırmanın dinamiklerinden faydalanarak şirket içi sosyal ortam oluşturuyor.

 

İşe ve emeğe değer veren, tüm fikirlere açık, evrensel kaliteyi temel alan, tüm paydaşların etkileşimde olduğu bir çalışma kültürü benimseyen Yorglass, herkes için gelişimin esas olduğu İK yaklaşımıyla dikkat çekiyor. Alanında uzmanlaşmış, yeniliğe ve gelişime açık insan değerinin yetiştirilmesini destekleyen Yorglass, çalışanlarının kariyerlerine ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. Çalışanların birbirleriyle ve kurumla olan etkileşimini artırmayı hedefleyen bir sosyal platform olan Ming uygulamasının hayata geçirilmesi ile Yorglass; çalışanlarının hedeflerini takip edebilme, kaynak tasarrufu sağlama, kurumun dijitalleşmesine katkı sağlama ve farklı şehirlerdeki işletmelerde görev alan çalışanlarının birbirine bağlanması gibi birçok avantaj sağlamış oluyor. Ming Kurucusu ve Yorglass Yönetim Kurulu Üyesi Merve Yorgancılar Işıtmak, birbirinden farklı ama bir kurumun ihtiyaç duyabileceği birçok özelliği bünyesinde barındıran uygulamayı ihtiyaçtan doğan bir kurum içi girişimcilik örneği olarak tanımlıyor.

 

Ming, çalışanlar arasında uçtan uca etkileşim sağlıyor

Yorglass olarak değişen dünyanın dinamiklerine adapte olmak için sadece operasyonel anlamda değil insan kaynakları gibi şirketin temelini oluşturan farklı departmanlarda da yenilikçi perspektifler benimsediklerini söyleyen Merve Yorgancılar Işıtmak; “Sunduğumuz çözümleri müşterilerimize değer katacak şekilde yeniden yapılandırma amacıyla dijitalleşme yolculuğumuza önce insan kaynakları süreçlerinden başladık ve işe alımdan itibaren bütün süreçlerimizi dijitale taşıdık. İK operasyonlarımızı bulut temelli bir insan kaynakları uygulaması olan Success Factor üzerinden yönetmeye başladık. Farklı lokasyonlardaki arkadaşlarımızla ortak hedef kültürünü oluşturabilmek adına dijitalleşme sürecimize üretimde çalışan personelimizi de dahil ettik. Açıkçası kurum içi iletişimin güçlü olduğu şirketlerde ortak hedef mantığının ve kültürünün daha hızlı ve sağlam oluştuğunuzu gördük. Bunun içinse Ming projesini hayata geçirdik. Ortak hedef mantığını esas alan oyunlaştırma tabanlı bu uygulama, her şirkete kendi bütçesine göre market yönetimi imkânı sunuyor ve böylece motivasyon bütçelerinin daha iyi yönetilmesini sağlıyor. Aynı zamanda yeni bordro modülü sayesinde bütün çalışanlar, bordrolarını Ming üzerinden alabildiği için, insan kaynakları operasyonları da kolaylaşıyor. Şöyle ki, uygulama içi aksiyonlardan puan kazandırıyor, kazanılan puanları markette ödüle dönüştürüyor. Kurum içi sosyal bir platform olan Ming, kurum içi iletişimi açık hale getirerek tüm beyaz ve mavi yakalı çalışanlarımızla uçtan uca etkileşim halinde kalmamızı sağlıyor” dedi

 

Çift taraflı iletişim ve ödül sistemiyle aidiyet duygusunu pekiştiriyor

Ming’in şirketin her katmanında karşılık bulabildiğine dikkat çeken Yorgancılar; “Uygulama, e- posta adresi gerektirmiyor ve çalışanlar mail adresleri olmadan sadece telefon numarası ile giriş yapabiliyor. Bu noktada SMS doğrulama sistemi ile güvenliği üst seviyeye taşıdık, sadece kurum içinde aktif çalışanların sisteme erişebilmesini ve bu erişimi de yaptığımız entegrasyonlarla sağladık. Böylelikle hem beyaz hem de mavi yaka çalışanlarla anında iletişim kurabiliyoruz. Çalışanların paylaşım ya da yorum yapma imkânı olduğu için kurum içi iletişim çift yönlü hale geliyor; bu da kurumun çalışanını daha iyi tanımasını ve analiz etmesini sağlıyor. Yorglass’ın ilk kurum içi start-up programının ürünü olan Ming aynı zamanda kurumların sosyal medya hesaplarında daha şeffaf iletişim süreci yürütmelerini de sağlıyor. Çünkü çalışanların uygulama içinde yaptığı yorumlar doğrudan farklı platformlar üzerinden rahatlıkla yayınlanabiliyor. Platform; anketler, duyurular, iş ilanları, doğum günleri ve öneri gibi tüm çalışanları ilgilendiren konuları tek uygulama üzerinden yönetme imkânı sunuyor. Özelleştirilebilen puan ekonomisi sayesinde de çalışan sayısı ve bütçe girilerek kuruma özel sadakat sistemi oluşturuyor, market içeriklerini belirleyerek çalışanlarımızı motive edecek ödülleri eklememizi sağlıyor” diye belirtti.

 

Aynı hedefe doğru ilerleyen kararlı bir ekosistem yaratıyor

Ming’in yarattığı sinerjinin şirket hedeflerine ulaşmada itici bir güç oluşturduğunu ifade eden Yorgancılar, bu sinerjinin kazanımlarını şu şekilde anlattı: “Ming’in bize sağladığı en önemli avantajlardan biri de şirketimizin hedeflerini bu uygulamaya entegre edebilmek. Bu noktada kurum olarak belirlediğimiz hedefler puanlama sistemine dahil ediliyor ve tüm çalışanların aynı hedefe odaklanılması sağlanıyor. Görev bazlı çalışan performans sistemi ile yıl boyunca hem yöneticinin çalışanı hem de çalışanın yöneticisini uzun vadeli ve iş bazında değerlendirmesiyle gerçekçi bir performans verisi ortaya çıkıyor. Üstelik buradan alınan veriler iş süreçlerimizin iyileştirilmesinde önemli bir yol gösterici oluyor. Ming ile servis, yemekhane, iş ayakkabısı gibi çalışanların ihtiyaçları ile ilgili pek çok farklı konuda anketler yaparak satın alma ve iyileştirme kararlarını bu sonuçlara göre alıyoruz. Örneğin, çalışanlarımıza en sevdikleri yemekleri soruyoruz ve çıkan sonuçlar yemekhane listesini planlamada belirleyici oluyor. En önemlisi de gözden kaçabilen konular Ming’de raporlanabildiği için ilgili birimler her türlü konuda hızla aksiyon alabiliyor. Sosyal dayanışma kapsamında ayrıca ilanlar modülü de Ming’i tercih etmemizi sağladı. Bu modül sayesinde çalışanlar, ücretli veya ücretsiz bir şekilde kullanmadıkları eşyaları şirketteki çalışma arkadaşlarına verme ya da satma imkânı elde ediyor.”

 

Sosyal dayanışmayı esas alan ilan modülünün 2020’de İzmir’de meydana gelen deprem sonrasında ortaya çıktığını sözlerine ekleyen Yorgancılar; “Bu üzücü olaydan sonra şirket içerisinde çok ciddi bir dayanışma iklimi oluştu ve çalışanlarımız arasında çok fazla ürün alışverişi gerçekleşti. Biz de bunu daha kalıcı ve faydalı hale getirmek amacıyla Ming’e entegre ettik” dedi.

 

“Başarıda da zorluklarda da birlikte ve yan yana olmak önceliğimiz”

Ming başta olmak üzere hayata geçirdikleri tüm uygulamalar ve benimsedikleri tüm yaklaşımların temelinde “insan emeğine verilen kıymetin” yattığını vurgulayan Merve Yorgancılar Işıtmak; “Bu zamana kadar attığımız tüm adımlarda önceliğimiz değer yaratmak ve hayata dokunmak oldu. Yorglass olarak hep birlikte üretmeye, çalışmaya hem ülkemiz hem çevremiz hem de yaşamımız için daha iyisini ortaya koymaya devam ederken, en önemli gücümüz olan çalışanlarımızın her zaman yanında oluyoruz. Bu kapsamda attığımız pek çok adıma ek olarak, 2022 yılının mayıs ayında çalışanlarımızın maaşına yüzde 25, aldığımız son kararla da temmuz ayı ücretlerine yüzde 10’luk bir ara iyileştirme yaptık. Eylül ayı maaşlarına da yüzde 5 oranında zam uygulayacağız. Çalışanlarımıza hem maddi alanda hem de kariyer ve kişisel gelişim alanında desteklerimizi sürdüreceğiz” sözleriyle açıklamasını tamamladı.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Samsung’un en yenilikçi TV aksesuarları ile tarzınızı evinize yansıtmak çok kolay! – Ulusal24.com

Samsung’un en yenilikçi TV aksesuarları ile tarzınızı evinize yansıtmak çok kolay! – Ulusal24.com

Günümüzde en küçük ürünler dahi kullanıcıların yaşam tarzındaki en büyük değişikliklerin önünü açabiliyor. Peki, siz de yalnızca bir aksesuar ile televizyonunuzun özelliklerini artırabileceğinizi, TV deneyiminizde önemli değişiklikler yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Teknoloji devi Samsung, kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak ve ekran deneyimini artıracak, kullanımı kolay ve pratik, en iyi aksesuarlarını derlediği bir liste oluşturarak, kullanıcılara tarzlarını yansıtmanın ve büyük değişimler yaratmanın bir yolunu sunuyor.

 

Kendiliğinden dönebilen duvar aparatı ve stant sayesinde TV’niz ister yatay ister dikey olsun

Samsung’un Neo QLED veya The Frame TV modellerinde yer alan mobil uygulamalardaki dikey videoları görmüş olabilirsiniz. İşte bu videoları dilediğiniz zaman dikey olarak izlemek mümkün. Samsung’un kendiliğinden dönebilen duvar aparatı ve standı sayesinde tüm videoları orijinal haliyle izlemek çok basit. Bu aparat sayesinde ekranı yatay moddan dikey moda otomatik olarak döndürmek için uzaktan kumandada yer alan döndürme tuşuna basmak yeterli oluyor. Bu sayede kullanıcılar, farklı içerikleri daha rahat izlemenin yanı sıra, dikey modda yansıtma ve yayınlama özelliklerinden de faydalanabiliyor.

 

 ‘Full Motion’ ince duvar aparatıyla ekranınıza dilediğiniz gibi eğim verin

Televizyonların duvara yalnızca tek bir aparatla sabitlenebildiği günler çoktan geride kaldı. Artık en sevilen program, dizi gibi içerikleri herhangi bir pozisyon veya açıdan görüntülemek için ekranı esnek bir şekilde yukarı, aşağı, sola veya sağa eğmek yeterli oluyor. Samsung’un ‘Full Motion’ ince duvar aparatı tüm bu görevleri yerine getirmeyi sağlarken, duvarla ekran arasında yakın temas sağlayarak, çok daha rahat ve sürükleyici bir izleme deneyimi sunuyor.

 

 ‘One Connect’ kutu ile dağınıklığa neden olan TV kablolarını toplayın 

Evde veya işyerinde dağınıklık oluşturan TV kablolarını derleyip toplamayı başardığımızda zaten TV odasının iç dekorasyonunun önemli bir kısmı hallolmuş oluyor. Samsung’un, ‘One Connect’ ve ‘Slim One Connect’ kablo kutusu sayesinde herhangi bir oturma odasını sade, şık ve derli toplu bir hale getirmek çok basit. Bu aksesuar sayesinde dikkat dağıtıcı kablo dağınıklığı hem hızla düzenlenebiliyor ve ortadan kalkıyor hem de evde işlevsel ve güzel görünen bir alan oluşturulabiliyor.

 

 Kişiselleştirilebilir çerçevelerle TV’nizi sanat eserine dönüştürün 

Samsung’un kişiselleştirilebilir TV çerçeve aksesuarı, sanat eserlerini doğrudan duvarda sergilemeye imkan sunuyor. Kullanıcılar, sade, şık ve modern bir görünüm için Beyaz, Tik Ağacı ve Kahverengi renk seçenekleriyle sunulan ‘Modern Düz Çerçeve’yi tercih edilebiliyor. Slim Fit Duvar Aparatı ile birlikte kullanılan bu aksesuar, evin tüm odalarına sorunsuz uyum sağlayarak, TV ile duvar arasındaki boşluğu en aza indiriyor.

 

Samsung, televizyonunu duvara monte ederek kullanmak istemeyen kullanıcılara da ‘Zemin Standı’ ile tarzlarını ifade etmenin yeni bir alternatifini sunuyor. Küçük alanlarda bile kurulumu kolay olan Zemin Standı, evlere sanatsal zarafet getiren mükemmel bir aksesuar olarak öne çıkıyor.

 

‘The Sero Tekerlekler’ ile seyyar eğlence her yerde 

Samsung’un eşi benzeri olmayan ve dönebilir özelliğe sahip The Sero ürünü, tekerlek aparatı ile artık daha da esnek. Hem içeriklerin yönünü hem de TV’nin konumunu değiştirmek isteyen kullanıcılar için ‘The Sero Tekerlekler’, en doğru seçim olabilir. Bu aksesuar sayesinde kullanıcılar, TV’lerini bir odadan diğerine özgürce taşıyabiliyor, The Sero’yu her zaman ve her yerde iç mekanla uyumlu bir şekilde kullanabiliyor.

 

 Taşınabilir ekran ve eğlence cihazı ‘The Freestyle’ ile kişisel tarzınızı yansıtın 

Taşınabilir bir ekran, bluetooth hoparlör ve ortam ışığı… Samsung’un sadece 830 gram ağırlığındaki eğlenceyi her yere taşıyan cihazı The Freestyle, bu görevlerin tamamını etkili bir biçimde başarıyor. The Freestyle’ın zarif beyaz tasarımına Blossom Pink, Forest Green ve Coyote Beige renk seçeneklerine sahip renkli kauçuk kaplama aparatıyla renk katmak da mümkün. Kullanıcılar, The Freestyle’ı kamp ortamında ya da bir çatı partisine giderken kullanmak istediğinde, cihazı şık ve kompakt bir çanta içinde rahatlıkla taşıyabiliyor.

 

 The Serif sayesinde mekanı yeniden keşfedin 

Samsung’un yenilikçi ev aksesuarı The Serif, “I” harfini andıran pratik tasarımıyla herhangi bir odanın vazgeçilmez aksesuarı olabilir. The Serif’in çerçevesinin üst kısmında bulunan düz yüzeyi raf olarak kullanarak herkes The Serif’i kendi zevk ve tercihlerine göre dekore edebiliyor. Evinin dekorasyonuna farklılık katmak ve tarzlarını yansıtmak isteyen kullanıcılar, el yapımı veya özel üretim ürünleri bu rafın üzerinde sergileyebiliyor. The Serif ile kullanıcılar, hem odalarının görünümünü dilediği gibi iyileştirebiliyor hem de misafirlerinin dikkatini tarzlarıyla çekebiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Haber Kaynağı www.sektorel.com.tr

İlgili

Haber Kaynağı www.ulusal24.com