Shazam devri kapanıyor: YouTube’da beklenen özellik test ediliyor! – Teknoloji

Shazam devri kapanıyor: YouTube’da beklenen özellik test ediliyor! – Teknoloji

YouTube, adı unutulan veya sözleri hatırlanmayan şarkıları bulmayı kolaylaştıran yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şu anda test aşamasında olan bu yenilik, sadece mırıldanarak aklınızdaki müziği bulmanızı sağlayacak.

Bu yeni özelliğin en büyük farkı, çalınan şarkıyı dinleterek değil, zihninizde mırıldanarak arama yapabilmesi olacak. Android cihazlarda çalışacak olan özellik, Apple’ın uygulaması Shazam’ı tahtından edebilir.

Henüz test aşamasında olan özellik, YouTube’daki sayısı 100 milyonu aşan müziğin içinden aradığınız sonucu sunmayı hedefliyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

YouTube’da dublajlı video sayısı artacak – Teknoloji

YouTube’da dublajlı video sayısı artacak – Teknoloji

Popüler videolu içerik platformu YouTube için yapay zeka destekli araçlar duyurulmuştu. Bunlardan biri olan Aloud, dublaj yapabiliyor ve 2024 yılında tam anlamıyla geliyor. Bildiğiniz üzere bir süredir videolara otomatik eklenebilen dublajlar özelliği test ediliyordu. Bu sayede kullanıcılar yabancı dillerde olan videoları anadillerinde izleyebiliyordu.

Hatta bu gelişme ünlü YouTuber MrBeast’in videolarında görülüyordu. Türkçe dublajlı olan videolara ek olarak MrBeast’in kanalında pek çok dilde dublaj yer alıyordu. Bu süreci daha iyi bir noktaya çıkartmak için yapay zeka desteği kazandırıldı. Birkaç dilde kullanılabilen özellik ilerleyen dönemde dublaj özelliğinin yerini alabilir.

İçerik üreticilerinin işini kolaylaştırmak adına geliştirilen özellik, dakikalar içinde videodaki konuşmayı önce metin haline getiriyor sonra da hedeflenen dile çeviriyor. Eğer müdahale edilmek istenirse kısa sürede hemen değiştirilebiliyor. 

Özelliği geliştiren ekibe göre ilerleyen dönemde metinlere hiç gerek kalmayacak ve videolarda yer alan sesler/jestler-mimikler yeterli olacak. 

 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

YouTube’da zirve el değiştirdi: İşte en çok aboneye sahip olan kanal – Teknoloji

YouTube’da zirve el değiştirdi: İşte en çok aboneye sahip olan kanal – Teknoloji

Popüler sosyal medya platformu YouTube’ta en çok aboneye sahip olan fenomen değişti. MrBeast adıyla bilinen Jimmy Donaldson, 111 milyon aboneye sahip PewDiePie’yı geçerek ilk sıraya yerleşti.Independent’ın haberine göre; ABD’li Donaldson, 2013’ten beri bireysel kanallar arasında birinci olan İsveçli Felix Arvid Ulf Kjellberg’ü 11 Kasım’da yakalamıştı.MrBeast bundan bir gün sonra yaptığı paylaşımda 11 Kasım saat 23.11’de aldığı ekran görüntüsünü paylaşmıştı.PEWDIEPIE’YI TAHTINDAN ETTİGörselde abone sayısının 111 milyon 111 bin 111’e ulaşması dikkat çekmişti. Ünlü YouTuber daha sonra bunu kutlamak için 1111 piyango bileti aldığını duyurmuştu.Oyun ve espor haberleri sitesi Dexerto dün yaptığı paylaşımda MrBeast’in, PewDiePie’yı tahtından ettiğini duyurdu.YOUTUBE TEBRİK ETTİYouTube da aynı gün MrBeast’in 111,8 milyona ulaştığını açıkladı ve ilk sıraya oturan Donaldson’ı kutladı.Video paylaşım platformunda 2012’den beri aktif olan MrBeast, 2018’de az izlenen Twitch yayıncılarına ve YouTuber’lara binlerce dolar bağışlayarak ün kazanmıştı. Donaldson, izleyicilerinin büyük ödüller kazanma şansı elde ettiği yarışmalar düzenliyor.2021’DE 54 MİLYON DOLAR KAZANDIMrBeast geçen yıl Squid Game düzenlemiş ve kazanana 500 bin dolar hediye etmişti.Son döneme damgasını vuran Donaldson, 2021’de platformdan 54 milyon dolar kazanarak tüm rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı.PewDiePie ise 2010’dan beri YouTube’da paylaşımlar yapıyor. YouTube’a video oyunu içerikleriyle adım atan Kjellberg zamanla vlog, meydan okuma ve reaksiyon videoları da paylaşmaya başladı.

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com