()

Acun Ilıcalı’nın yeni dijital içerik platformu Exxen 1 Ocak itibariyle yayın hayatına başladı. Uzun bir süredir hazırlıkları devam eden Exxen’in nasıl bir fiyata sahip olacağı merak konusuydu.

Geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı kendi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada Exxen fiyatını 9.90 olarak açıklamıştı.

Exxen abonelik fiyatı 9.90 değilmiş!

Bu açıklamanın ardından herkes Exxen aboneliğinin 9.90 olacağını ve bu fiyatın hayli uygun olduğunu dile getirmişti. Gerçekten de 9.90TL’lik fiyat etiketi diğer dijital içerik platformlarıyla karşılaştırıldığında hayli uygun görünüyordu. Fakat işin iç yüzü biraz daha farklıymış.

Exxen ilk duyurulduğu günden bu yana reklamlı ve reklamsız olmak üzere iki farklı abonelik seçeneğine sahip olacağı konuşuluyordu. Fakat Acun Ilıcalı’nın paylaşımının ardından tek bir abonelik seçeneğinin olduğu, bu abonelik seçeneğinin de 9.90 TL olacağı iddia edilmişti.

Lakin Exxen’in yayın hayatına başlamasıyla birlikte abonelik fiyatının aslında 19.90 TL olduğunu öğrendik. Çünkü 9.90 TL’lik sürüm daha önce iddia edildiği üzere reklamlarla birlikte geliyor. Yani aynı TV’de dizi film izler gibi en heyecanlı noktada araya giren reklamları da izlemek zorunda kalacaksınız. Doğal olarak kimse para verip izlediği bir platformda reklam beklemek istemez.

O zaman da önemeniz gereken ücret 19.90 TL’ye çıkıyor. Bu da Netflix, Blu TV ve benzeri platformlarla aynı ücrete denk geldiği anlamını taşıyor. Sonuç olarak Exxen’in abonelik ücretinin 9.90 değil 19.90 olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: