()

2021 yılı şüphesiz dijital yayın platformları için rekabetin çok fazla olacağı bir yıl olacak gibi duruyor. Geçtiğimiz dönemde Netflix ve BluTV arasında geçen bu rekabete, Amazon Prime Video’da katılmıştı. 

1 Ocak’tan itibaren ise Acun Ilıcalı tarafından kurulan Exxen’de bu rekabete dahil olmaya hazırlanıyor. Ancak bu rekabete sürpriz bir şekilde yerli bir platform daha katılıyor.

Exxen’e yerli bir rakip geliyor! GAİN!

Yeni dijital yayın platformunun ismi GAİN olarak karşımıza çıkıyor. Filli Boya’nın sahibi Gözde Akpınar’ın kurucusu olduğu yeni platform, 30 Aralık tarihinde yayın hayatına başlayacağını duyurdu. Gözde Akpınar’ın açıklamalarına göre GAİN, 1-20 dakika uzunluğunda eğitici, eğlenceli ve düşündürücü yapımlardan oluşacak. 

Yapılan açıklamalara göre, sitede kullanılan bir algoritma kullanıcının sitede ne kadar vakit geçirdiğini hesaba katarak, kullanıcıya içerik önerilerinde bulunacak. GAİN platformunun içeriklerinin çoğu dizi, belgeseller, spor ve eğlence odaklı olsa da, platform ünlü konuklarla canlı yayın gerçekleştirerek kullanıcıları şaşırtmayı da hedefliyor. GAİN’deki ilk canlı yayın ise yılbaşına özel olarak 31 Aralık saat dokuzda Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın hazırladığı Mücbir Sebepler olacak. 

GAİN’e üye olmak isteyen kullanıcıların karşısına ise aylık ve yıllık olarak seçenekler çıkacak. Buna ek olarak üyeliklerin hem uygulama üzerinden hem de SMS yoluyla yapılabileceği söyleniyor. Ancak şimdilik fiyat tarifesi hakkında bir açıklama yapılmadı. 

GAİN platformunda yayınlanması planlanan projeler 10 Bin Adım Open Mic Rap Yarışması GAİN Sahne Elektromonolog Bir MFÖ Belgeseli – Ele Güne Karşı İlber Ortaylı ile Şeylerin Tarihi İlber Ortaylı ile Kışkırtıcı Sorular Şokopop Hayat Dudaklarda Mey Şokopop Skandallar & Co Şokopop Profiller Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı Teker Teker Sor Vedat Milor Şarkı Hikayeleri İlham Aldığım İdoller Metot Senkron Terapist Oyunlar Holding Überkiloz – Duraktan Durağa Ex Aşkım Türkiye’de Kadın Olmak İstanbul Apartmanları

Şimdilik platformda yer alması beklenen projeler bunlar, ilerleyen zamanlarda birçok farklı projenin de yer alması bekleniyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: