Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Facebook 12 Mart’ta herkesi üzecek!

Dev sosyal paylaşım ağı Facebook’ta sayfası olanlar 12 Mart günü bir şokla karşılaşacak.

Facebook’un yaptığı açıklamanın ardından sayfanızdaki takipçi sayısındaki değişimin birçok kullanıcıyı şoke etmesi bekleniyor.

Facebook bugün yaptığı açıklamayla, Sayfa beğenilerinde ölçüm metodunu değiştirdiklerini ve 12 Mart itibarıyla Sayfalar’daki beğenilerin düşebileceğini belirtti.

Facebook‘ta aktif olmayan kullanıcıların beğenilerden kaldırılacağını belirten sosyal ağ, kullanıcıların aktifliğinin ne zamandan itibaren ölçüleceğini paylaşmıyor.

Facebook’un açıklaması şöyle:

“Facebook’un Business blog‘unda yapılan duyuruya göre sosyal ağ, takipçi verilerini daha anlamlı kılabilmek adına “beğenmelerin” sayılmasında bir değişikliğe gidiyor. Buna göre kendi isteğiyle hesabını devre dışı bırakanların hesapları ve “anıtlaştırılmış” hesaplar (vefat edenlerin hesapları), beğenme sayılarına artık dahil edilmeyecek.”

Bu arada aktif olmayan bir hesap yeniden aktif edildiğinde, bu hesaptan gelen beğenme, sayfanın beğenme sayısına dahil edilecek.

Düzenli raporlamalarda farklılık yaratmasıyla, karışıklığa sebep olması muhtemel durumun sonunda Facebook’un Sayfalar’da halihazırda beğenisi alınmış kitleye erişim probleminin ne kadar değişeceğiniyse birlikte göreceğiz.

54f95d77f630991430929b8e

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir