()

Facebook, Gözetim Kurulu‘ndan gelen bir tavsiyenin ardından topluluk standartlarında güncellemeye gideceğini açıkladı. Şirket yeni güncellemeyle hiciv içeren gönderileri nasıl ele aldığını netleştirecek.

Paylaşılan bir blog gönderisinde Facebook, hiciv içeriklerini nasıl ele aldığı konusunda daha net olmak için topluluk standartlarını güncelleyeceğini ifade etti.

Facebook, Oculus’un kurucusunu dinlemedi! O özellik geliyor

Facebook, Oculus’un kurucusunu dinlemedi! O özellik geliyor

Facebook, Oculus platformunun kurucusunun asla yapılmayacağını söylemesine rağmen, platforma para kazandıracak bir özellik getiriyor.

Facebook daha net olacak

Gönderide, “Topluluk Standartlarına, bağlama özel kararların değerlendirilmesinin bir parçası olarak hiciv şeklinde değerlendirdiğimiz yerleri netleştiren bilgiler ekleyeceğiz. Bu değişiklik, ekiplerin potansiyel nefret söylemi ihlallerini değerlendirirken hicvi dikkat almasına izin verecek” denildi.

Söz konusu güncelleme, Gözetim Kurulu’nun Facebook’ta yer alan ‘Two Buttons‘ adlı caps’in ardından geldi. Platform, ‘ciddi fiziksel ya da duygusal zarar mağdurlarını’ hedefleyen gönderileri kaldıracağını söyleyen Zalim ve Duyarsız Topluluk Standardını gerekçe göstererek gönderiyi kaldırdı.

facebook-topluluk-standartlarinda-guncellemeye-gidiyor

Söz konusu caps, 1915 Olayları ile ilgili ifadeler içeriyordu. Facebook da daha sonra kaldırma işlemini yeniden sınıflandırdı. Böylece Nefret Söylemi Topluluk Standardı kapsamına girdi.

Gözetim Kurulu tavsiyesinde, Facebook‘un hiciv için istisnalar yapacağını söylese de, yönergelerinde nasıl veya neyin hiciv olarak belirtmediğini söyledi. Ayrıca paylaşılan gönderide, hicivle ilgili yönergelerini daha net hale getirmenin yanı sıra, aynı içeriğin paralel bağlamla incelenmesinin başlatılacağını ve daha fazla işlem yapılabileceği söylendi.


Haber Kaynağı shiftdelete.net

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: