()

Bildiğiniz gibi kısa süre önce koronavirüs mutasyona uğramış ve bu ilk kez İngiltere’deki vakalarda ortaya çıkmıştı. Eskiye oranla yüzde 70 daha hızlı yayılan koronavirüs, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde bunu gösterdi ve İtalya, Belçika, Hollanda gibi ülkelere de sıçradı. Tüm bu gelişmelerin ardından pek çok ülke gibi Türkiye de İngiltere’ye olan uçuşları durdurma kararı almıştı. Ancak görünüşe göre alınan önlemler de çaresiz kaldı ve mutasyona uğramış olan virüs, ülkemize giriş yaptı.

Fahrettin Koca açıkladı! Mutasyonlu koronavirüs Türkiye’de!

Açıklama birinci ağızdan, yani Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan geldi. Resmi Twitter hesabı üzerinden durumu duyuran Koca, İngiltere’den yurda girişlerin geçici olarak tamamen durdurulduğunu da açıkladı. Sağlık Bakanı açıklamalarının tamamında şu ifadelere yer verdi: “İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiş ve kontrol altına alınmıştır. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur.”

İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde bu ülkeden yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edilmiş ve kontrol altına alınmıştır. İngiltere’den yurda girişler geçici olarak tamamen durdurulmuştur. pic.twitter.com/VlJXs784bg

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) January 1, 2021

Bu biraz ürkütücü bir durum zira virüs eskiye oranla artık çok daha hızlı yayılıyor. Mutasyonlu virüsün öldürücülük oranı hakkında ise henüz herhangi bir bilgi yok. Salgını yavaşlatmak için alınan önlemlerin arttırılıp arttırılmayacağını ise önümüzdeki günler belirleyecek. 

https://platform.twitter.com/widgets.js


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: