()

Sosyal medya platformları bir çok kişiyi etkilediği için bu mecralarda yapılacak olan hareketler toplumsal düzeni de bozabiliyor. Bunun en son örneğini Ezhel ile görmüştük. Şarkıları ile gençleri uyuşturucuya özendirmek ile suçlanan Ezhel’den sonra şimdi de Porçay lakaplı Ömer Porçay hapis cezası ile karşı karşı kaldı.

YouTube’daki parodi şarkıları ve Reddit’teki topluluğu ile büyük bir kitleye sahip olan Porçay da Ezhel gibi gençleri uyuşturucuya özendirmek ile suçlanıyor. Ezhel’in parodisini yapan ve “Ot içiyorum” isimli videosunu 2.5 yıl önce yayınlayan Porçay, bu videodan dolayı suçlanıyor.

4 yıl 2 ay hapis cezası ile karşı karşıya kalan Porçay’ın avukatı olan Ali Gül, bu videoların parodi olduğunu anlatmakta zorlandıklarını ve bir türlü hakimin bu kavramı anlayamadığını belirtiyor. 

porçay

Parçay’ın avukatı Ali Gül; “2,5 sene oldu, şakanın şaka olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.Bir insan şarkılardaki uyuşturucu kullanımıyla dalga geçtiği için uyuşturucu kullanımını özendirmekten hapis cezası alabilir mi? Rezalet, sanık olmak da avukat olmak da. İlk kez bu kadar çaresiz hissettiğim bir dava. İnsanın asabı bozuluyor, gencecik bir insan. Özendirenleri eleştiriyordu. Hayatında hiç uyuşturucu kullanmamış. Korkutucu, can sıkıcı.” ifadelerini kullandı.

Porçay’ın şimdilik 4 yıl hapis cezasına çarptırılıp çarptırılmayacağı henüz bilinmiyor. Bakalım mahkeme “parodi” videonun ne olduğu kavrayabilecek ve kararını bu doğrultuda verecek mi?


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: