()

Herkesin bildiği gibi elektrikli araçlar günümüzün değil ancak geleceğimizin bir gerçeği. Karbon salınımını azaltmak hatta durdurmak adına dünyanın çeşitli yerlerinden önemli adımlar atılıyor. Özellikle Avrupa ülkelerinin bu konuda çok hassas olduğunu belirtmekte fayda var. Zira bildiğiniz gibi çoğu Avrupa ülkesinde artık dizel araçlara yer verilmiyor ve bu araçların satışları yasaklanıyor. Üreticilerin ise günümüzde daha çok benzin, hibrit ve elektrikli motorlara dönmeye başladıklarını görüyoruz.

Ferrari iki yeni elektrikli SUV modeli ile geliyor!

Bu dönüşüm ne kadar bir sürede sağlanır bilinmez ancak en önemli otomobil üreticileri şimdiden sağlam adımlar atmaya başladı bile. Bildiğiniz gibi Almanya merkezli otomotiv devi Volkswagen, elektrikli modelleri ile boy gösteriyor. Türkiye TOGG ile yarışta yerini almaya hazırlanırken, şimdi ise Ferrari cephesinden bir hamlenin geldiği görülüyor. Buna göre İtalyan üretici de yeni SUV modellerini tamamen elektrikli bir temel üzerine inşa etmeye karar verdi.

F244 ve F245 kod adları ile ortaya çıkan bu iki modelin 2024 ve 2026 yıllarında yola çıkabileceği düşünülüyor. Ferrari’nin ilk içten yanmalı SUV modeli olan Purosangue ile aynı platform üzerine kurulacak olan bu elektrikli araçların 800 beygirlik bir güce sahip olabileceği ifade ediliyor. F244 ve F245 arasında ne gibi farkların olacağı hakkında ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor.


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: