()

Geçtiğimiz aylarda Türkiye pazarında satışa sunulan Ford Puma, markanın B sınıfı olarak adlandırılan kategorideki bir modeli.

Birçok teknolojiye sahip olan otomobilin ST-Line paketini inceleme imkanımız oldu. Test aracımızda ST-Line sürümüne ek olarak Konfor ve Teknoloji paketleri yer alırken aynı zamanda açılabilir tavan da bulunuyordu.

Ford Puma ST-Line | B sınıfına yeni SUV

Yerden yüksek bir Fiesta olarak tanımlayabileceğimiz Ford Puma, zaten bu araç baz alınarak geliştirilmiş.

Yeni videomuz ile ilgili sorularınızı aşağıdaki yorumlarda ya da YouTube kanalımızdaki bizlerle paylaşabilirsiniz. Teknolojioku ailesine katkıda bulunmak için YouTube kanalımıza abone olmayı  ve videolarımızı beğenmeyi unutmayın. Desteğiniz bizim için önemli ve bu tarz destekler  size daha fazla içerik üretmek için bize motivasyon sağlıyor.  

Ford Puma’nın sürüş modları arasında Normal, ECO, Spor, Kaygan Zemin ve Arazi modu yer alıyor. Test aracımızda aşağıdaki teknolojiler bulunuyordu:

Otomatik Park özelliği Kör nokta uyarı sistemi Çapraz trafik uyarı sistemi Trafik levhası okuma sistemi Acil Durum Manevra Destek Sistemi Adaptif Hız Kontrol Sistemi Şerit takip Sistemi Şerit Hizalama Sistemi Çarpışma Önleme Yardımcısı (Yaya Algılama Özelliği de var) TPS (Lastik Basıncı İzleme Sistemi) Otomatik Açılan ve Kapanan Bagaj Kapağı Isıtmalı koltuk ve direksiyon Kablosuz şarj ünitesi

Kablosuz şarj ünitesini test ettik ve Huawei P40 Pro cep telefonumuzu 50 dakikada yüzde 20 oranında şarj ettiğini gördük.

Ford Puma motor seçenekleri

Ford Puma Türkiye’de tek bir motor seçeneği ile satılıyor. O da 3 silindirli 1.0L Ecoboost. Bu motorun farklı sürümleri otomobilde kullanılıyor. Örneğin Style paketindeki manuel sürümde 95 PS gücünde bir motor yer alırken, yine Style paketin 7 ileri otomatik vitesli sürümünde 125 PS gücünde bir motor bulunuyor.

ST-Line paketinde de iki farklı seçenek var: Birinci seçenekte 125 PS gücünde 7 ileri otomatik şanzımanlı bir motor yer alırken, Hibrit olarak geçen sürümde ise 6 ileri otomatik şanzımana 155 PS gücünde bir motor eşlik ediyor.

Ford Puma Türkiye fiyatları

Ford Puma Türkiye fiyatı 217.700 TL’den başlıyor. 350.900’e kadar çıkıyor. Bu fiyatlara opsiyonel olarak satın alınacak paketlerin dahil olmadığını belirtelim. Onlarla beraber en pahalı sürümün fiyatı 380-390 bin TL’ye dayanıyor. 

Ford Puma opsiyonlarına bakacak olursak:

Metalik boya
2600 TL

Konfor paketi (Style)

Dijital İklim Kontrollü Otomatik Klima Yağmur Sensörü Arka Park Sensörü Otomatik Kararan İç Dikiz Aynası 2900 TL

Teknoloji Paketi (ST-Line)

Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur& Kalk(Stop&Go) Özellikli Takip Mesafesi Uyarı Sistemi Acil Durum Manevra Destek Sistemi Kör Nokta Uyarı Sistemi Çapraz Trafik Uyarı Sistemi Geri Görüş Kamerası Ön Park Sensörü Gelişmiş Otomatik Park Sistemi 16.800 TL

Konfor paketi (ST-Line)

Isıtmalı Ön Koltuklar Isıtmalı Direksiyon ve Isıtmalı Ön Cam Akıllı Bagaj Kapağı Anahtarsız Giriş Sistemi 7600 TL

Açılabilir Panoramik Cam Tavan (ST-Line)
12.600


Haber Kaynağı www.teknolojioku.com

Bu yazıyı yararlı buldunuz mu?

Oy vermek için yıldızlara tıklayın.

Ortalama Puanı / 5. Oy Sayısı:

Şu ana kadar oylanmamış! Bu gönderiye ilk oy veren siz olun.

As you found this post useful...

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin.

Bir Cevap Yazın

All rights reserved 1CONN Creative.

%d blogcu bunu beğendi: