Scroll to top
© 2019, 1CONN Creative 1CONN, Tüm hakları saklıdır.
Share

Google Play Store, App Store’u Solladı!

iOS ve Android’in uygulama marketleri arasındaki rekabette 2014 yılı tabloyu değiştirdi. AppFigures ölçümlerine göre, Google Play Store uygulama sayısında App Store’u geride bıraktı.

Google Play Store, App Store'u Solladı!

Mobil dünyanın iki devi iOS ve Android arasındaki rekabet her alanda devam ediyor. Uygulama marketler üzerindeki mücadelede ise 2014 yılının güleni Google Play Store oldu. Uygulama metrikleri izleme şirketi AppFigures tarafından verilen rakamlar Android uygulama mağazasının ilk kez App Store‘u geride bıraktığı yönünde.

1.5 milyona yaklaştı

Verilere göre Play Store’da 2014 yılı sonu itibarıyla 1.43 milyon uygulama yer alıyor. App Store’da ise iPhone, iPad ve iPod Touch için geliştirlmiş toplam 1.21 milyon uygulama var. Uygulama geliştiriciler açısından da Google Play Store bir adım önde. Markette toplam 388 bin geliştirici yer alıyor. App Store’da ise bu rakam 282 bin olarak belirlenmiş durumda.

15-01/15/total-apps-2014.png

Geliştirici sayısında da Play Store önde

Geçtiğimiz yıl 750 bin uygulamanın biraz üzerine çıkan App Store liderlik tahtındayken bu yıl sıralamada ikinciliğe düşmüş durumda. Listenin küçük ortağı ise Kindle tabletlere yönelik kendi uygulama mağazasını oluşturan Amazon. Mağazadaki toplam uygulama sayısı 250 binin üzerine çıkarak büyük bir ivme kazanmış görünüyor. Ayrıca, Amazon App Store’daki geliştirici sayısı da 2014 yılında yüzde 50 oranında artış göstermiş durumda. Bakalım 2015 yılı uygulama mağazaları açısından neleri değiştirecek?

Related posts

Post a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir